Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

съвет за марката на моторното масло???


ogy76

Recommended Posts

Здравейте колеги,

доста неща съм изчел по форума на тема добро моторно масло , така обаче и не разбрах кое е най-подходящо за моята Филка 1,3MPI 50kw 2000г. Знам вече , че най-доброто е 10w40 за този мотор но от коя марка ?????

Естествено всеки си хвали неговото , но все пак трябва да има нещо универсално. В ЕТ ми казаха да слагам Шел , но ми идва малко солено.

Ако можете помогнете за избора smile012

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега поне избор на масла бол ... харесваш си някоя марка и караш с нея , щото ако питаш мен от 100 човека ще получиш поне 95 различни отговора ... аз карам с полусинтетика на Опел , друг е доволен от AC Delko , трети кара с Приста и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз вярвам, че няма особена разлика в маслата ако са от един вид. Най-вероятно са различни присадките в тях. За себе си съм избрал едно евтино синтетично масло, но ако видя синтетична Приста на по-ниска цена бих я използвал. Поради големия интерес към течностите в двигателя, предлагам на модераторите да направят тематичен раздел, който да включва гуми, чистачки и подобни консумативи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Избираш си една хубава марка и го купуваш от някъде, от където да знаеш, че истинско, а не менте. Това е най-важното. А иначе:

Като главна отличителна черта за запазване на най-високо ниво на качеството през годините е фактът, че YACCO се произвежда само във Франция, в завода на компанията в Saint Pierre Les Elbeuf. По този начин YACCO гарантира, че продуктите, които се продават в която и да е страна, имат един и същи произход, качество и стикер: Fabrique en FRANCE. YACCO прецизно избира суровините си и категорично не рециклира масла. Продуктите се произвеждат по предварителна заявка. В този смисъл може да се твърди, че маслата с марката YACCO са бутикови. Тях няма да ги намерите по бензиностанциите или в големите хипермаркети, а само в специализирани магазини за масла и сервизи, където работят професионалисти.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Здравейте, аз лично съм много доволен от LIQUI MOLY, карах старата 120-ца и сега сложих на Фаворитката 15W40 MOS2 (сивото). Има ги в Била, моето струваше 54лв., а 10W40 мисля че няма да е много по-скъпо. Преди карах с IGAT (Игнат) 10W40 и след като сложих лики молито усетих голямо подобрение и затихване на двигателя. Няма да сбъркаш ако вземеш такова масло, а и предполагам че няма ментета от него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.