Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Как е пътя от Айтос към Варна?


kalata

Recommended Posts

Привет колеги,

 

някой минавал ли е скоро за Варна но по Тракия и през Айтос нагоре.

 

Чудя се как е пътя и дали да мина оттам, предвид че горния през Търново е много зле.

 

Благодаря предварително.

 

поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нормален е, каквъ да е.

 

След Айтос към Руен е на бабуни. В смисъл - ДУНАВСКИ ВЪЛНИ. След руен и до Дъскотна е добре, сега има някой обичайни малки дупки и неравности по пътя. След дъскотна до ...(ей че ми излезе тва село от главата) и с.Добромир е сносен . От Добромир до Дългопол (след като минеш моста над Цонево и отбивката за с.Аспарухово) си пушка. И от Дългопол- Провадия -Варна си пич.

 

Аз като цяло преди много рядко минавах от там,предпочитах Ришки.Но сега минавам предимно през Айтоски...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нормален е, каквъ да е.

 

След Айтос към Руен е на бабуни. В смисъл - ДУНАВСКИ ВЪЛНИ. След руен и до Дъскотна е добре, сега има някой обичайни малки дупки и неравности по пътя. След дъскотна до ...(ей че ми излезе тва село от главата) и с.Добромир е сносен . От Добромир до Дългопол (след като минеш моста над Цонево и отбивката за с.Аспарухово) си пушка. И от Дългопол- Провадия -Варна си пич.

 

Аз като цяло преди много рядко минавах от там,предпочитах Ришки.Но сега минавам предимно през Айтоски...

 

Ти сега и да искаш през Ришки не можеш да минеш! Такива дупки има ,че ще си загубиш всичките червени маркучи. :mrgreen:

Мисля ,че северния път не е толкова зле и много по бързо ще се стигне до Варна, отколкото по Тракия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нормален е, каквъ да е.

 

След Айтос към Руен е на бабуни. В смисъл - ДУНАВСКИ ВЪЛНИ. След руен и до Дъскотна е добре, сега има някой обичайни малки дупки и неравности по пътя. След дъскотна до ...(ей че ми излезе тва село от главата) и с.Добромир е сносен . От Добромир до Дългопол (след като минеш моста над Цонево и отбивката за с.Аспарухово) си пушка. И от Дългопол- Провадия -Варна си пич.

 

Аз като цяло преди много рядко минавах от там,предпочитах Ришки.Но сега минавам предимно през Айтоски...

Пич,пич ,ама да внимава по магистралата до Варна,че и там се губят гуми.

Кала я си карай София-Търново-Варна,не ти трябва Айтос-Провадия,а ако си решил да търсиш хубав път през юг,карай направо до Бургас,пиеш по едно кафе с VALDO :smt030 и през Сл.бряг към Варна smile152

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От Айтос може през Каблешково да излезе на Ахелой, оттам Сл. Бряг-Варна - пестят се доста километри от Бургас

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От Айтос може през Каблешково да излезе на Ахелой, оттам Сл. Бряг-Варна - пестят се доста километри от Бургас

Да де ,ама идеята е да събудим Valdo. smile021

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за съветите колеги.

 

Замислих се отново. Един колега мина тия дни по северния път и каза, че е много зле на доста места, особено преди Варна.

 

Затова реших да попитам как е отдолу. Друг приятел каза, че до Бургас било много добре.

 

Та се чудя - ще пътувам в неделя и дотогава ще събирам мнения.

 

лека вечер

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От Айтос може през Каблешково да излезе на Ахелой, оттам Сл. Бряг-Варна

:smt017 /отбивката е на 10км. след Айтос посока Бургас/

Също добър вариант е Петолъчката - Котел - Омуртаг. Пътят е слабо натоварен и хубав.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шумен-Варна на магистралата след Каспичан (Шел-овете) има бая кратери. На единия мост (надлез) има дупка на която даже и железата и стърчат. Иначе се кара в крайна ДЯСНА лента и си свиркаш.

 

Ришки- не съм минавал да го пробвам. Баси, всяка година го правят,всяка година кратери!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:smt017 /отбивката е на 10км. след Айтос посока Бургас/

Също добър вариант е Петолъчката - Котел - Омуртаг. Пътят е слабо натоварен и хубав.

 

Миналото лято минах от там,пътя беше супер ! :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет колеги,

 

реших да мина от Айтос през Каблешково, Ахелой и нагоре към Варна.

 

Дано времето е хубаво другата седмица... че джапанките са в сака...

 

Благодаря още веднъж за напътствията... ще разкажа след седмица как е протекло пътуването.

 

хайде леката

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина внимавайте по магистралата!Аз оная вечер със 120 си прецаках едната гума в бая дълбока дупка.На джантата по чудо нищо и няма.А и с тая скорост,проблема можеше да е далеч по-сериозен от гума и джанта...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет колеги,

 

да си довърша темата за разходката до Варна...

 

София - по Тракия - Айтос - Каблешково - Ахелой - Сл. Бряг - Варна.

 

Общо като километри забравих колко точно са, но са 50-60 км повече отколкото отгоре през Търново.

 

Но пък стигнах с 1/2 час по-бързо отколкото отгоре - при това ако горния път е в добро състояние, а не като сега - с много дупки.

 

Препоръчвам този маршрут, ако ще пътувате скоро в тази посока.

 

Шкодата даде среден разход нататък 6,1 л, а на връщане - 6 л. При положение, че я настъпвах малко повече на връщане - нали се прибирам вкъщи... но пък и беше отлично почистена в Гюнтер Сервиз и затова вървеше повече... сега ще потърся темата за ЕГР-а да напиша и там...

 

поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.