Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Информация за историята


Recommended Posts

Тъй като съм студент по спец. икономика ми се наложи да правя доклад за бенчмаркинг и дъра бъра, както и да е!

Въпроса е, че като фен на Шкода пожелах да правя за доклад компанията! Посто ми трябва някаква минимална предистория, която всъщност намерих и колкото се може повече за закупуването стратегиите и всички неща около началото на обвързването им с VW. Т.е. историята малко преди закупуването и чак до днес :)

Помощ :|

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук има доста по въпроса, но на английски, както и тук.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш да се поразровиш малко и за закупуването на АУДИ от страна на VW. Там историята е интересна с това, че е един от ярките примери за "tunneling" (отнемане на стойност от акциите на миноритарните собственици по хитър, но законен начин). Доста парички са спестили тогава VW AG. Доколкото си спомням, около 20% от акциите на АУДИ са били собственост на работници и други физически лица. Тези акции са изкупени от VW на изключително занижени цени, защото хората не са знаели колко е реалната им стойност.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.