Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Купуване на Octavia - какво да гледам


nage

Recommended Posts

Здравейте колеги

 

Отдавна съм фен на Шкода, преди карах с любопитство 120S и сега гледам в кризата да се снабдя с една Октавия на по-изгодна цена. Проблемът е, че съм много бос като цяло в автомобилната техника и всичко останало, да не говорим за спецификите на Октавията - само знам, че е готин икономичен автомобил ](*,)

 

Та за това ще ви помоля да ми споделите какви са нещата, за които трябва да се внимава и да се гледа при избирането на колата. Като почнете дори от най-очевидните неща, които за вас са ежедневие, та до тънките моменти.

 

Насочил съм се към модели 2000-2004 г. нов внос (за предпочитане от Германия) за около 6000 лв., дизел

И още един въпрос - принципно искам да си взема седан, но гледам че има повече оферти за комби - та затова - има ли някакви съществени разлики между двете, ... освен че във втората може да се спи и се паркира по-трудно :)

 

Благодаря ви за вниманието и извинете, ако въпросите ми са прекалено идиотски, това ще ми е първата кола.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дизела трябва да работи мазно-без странични шумове и пречуквания.....ослушай се за шумове по хидравликата.........при запален мотор се вгедай в движението на шайбата на коляновия вал,по която се движи пистовия ремък/денферна май беше/-трябва да няма отклонения и да се движи право...........пусни климатика...........прегледай показанията на борд компютъра...........и не на последно място,ако имаш възможност покарай на пета скорост.........издуй мотора,ако не ти забие след 3000 до 4000 оборота-взимай добичето ! :D

Успех !

P.S. комбито не се паркира по-трудно-все тая е smile009

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Насочил съм се към модели 2000-2004 г. нов внос (за предпочитане от Германия) за около 6000 лв., дизел

И още един въпрос - принципно искам да си взема седан, но гледам че има повече оферти за комби - та затова - има ли някакви съществени разлики между двете, ... освен че във втората може да се спи и се паркира по-трудно :)

 

От моя опит да ти кажа хеча се паркира много по-трудно, защото е с висока задница. На комбито задното стъкло е по-ниско и се намира почти на една линия с бронята.

 

За кола от тези години е малко ниска цената, но може и да се намери нещо замаскирано. Търси кола със сервизна книжка! Другите нямат никаква стойност.

 

И не на последно място успех! :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за съветите, макар че често казано не знам къде се намира шайбата на коляновия вал :oops: А това за паркирането - логично е наистина комбито всъщност да е по-лесно, въобще не помислих :)

 

Тук един приятел ме съветва да закарам колата на диагностика преди да я платя.

1. Принципно нормално ли е това да се прави преди да се купи колата?

2. В същото време гледам, че тука пишете, че при официалния вносител ЕТ ти изкарват винаги, че половината ти неща са ти за смяна, като всъщност те могат да изкарат още 30 000 км. Може ли да ми препоръчате къде разбират от шкоди и съответно няма да ме изментят в диагностиката? Колко е нормалната цена за такова нещо?

 

Харесал съм си една кола, но гледам, че на снимките няма снимка на двигателя. Може ли това да е защото има някакъв супер очевиден дефект по него - и какъв може да е той?.. Или прекалено параноясвам :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за съветите, макар че често казано не знам къде се намира шайбата на коляновия вал :oops: А това за паркирането - логично е наистина комбито всъщност да е по-лесно, въобще не помислих

 

Тук един приятел ме съветва да закарам колата на диагностика преди да я платя.

1. Принципно нормално ли е това да се прави преди да се купи колата?

2. В същото време гледам, че тука пишете, че при официалния вносител ЕТ ти изкарват винаги, че половината ти неща са ти за смяна, като всъщност те могат да изкарат още 30 000 км. Може ли да ми препоръчате къде разбират от шкоди и съответно няма да ме изментят в диагностиката? Колко е нормалната цена за такова нещо?

 

Харесал съм си една кола, но гледам, че на снимките няма снимка на двигателя. Може ли това да е защото има някакъв супер очевиден дефект по него - и какъв може да е той?.. Или прекалено параноясвам

 

 

Определено не е никак лошо да я вкараш на един стенд, ако ти се дават 20тина лева. Хората ще я вдигнат, ще я погледнеш отдолу и ще видиш как стоят нещата. Момчетата ще ти разкажат какво ще се разтропа и други. Мога да ти предложа да не ходиш по оторизирани сервизи, ако си от София има един в кв. Княжево - където върти трамвая точно... Там човека е бил в аутотехника (ауди, шкода, VW и сеати гледат), аз му карах една А4-ка да ми каже, че е здрава, но пък крадена и да не се занимавам, че цвета й е сменян от син на шампанско... И просто се отказах. Иначе, относно ЕТКА - да, то и в Тойота ТМ АУТО правят така :) то навсякъде ще правят така след като са оторизирани сервизи.

 

Съвет от мен - след като не знаеш за кой ремък и вал ти обясняваше колегата, вземи си някой приятел на който вярваш и го бива, както направих аз на първия оглед преди година, почти две, а на себе си остави емоцията само и ги гледай с него.

 

Поздрави

 

ПП: Относно двигателя - и да искаш няма да го видиш. Той е покрит с толкова предпазни капаци/пластмаси, че просто няма какво да му гледаш на него :) Освен да видиш как се тресе като е запален, дали е прекалено зле, или е стандартно малко и не се усеща както трябва да е и не на последно място - да видиш щеката за маслото и антифриза... Това се сещам за около двигателя + на колегата което се сети.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пластмасовия капак се вдига много лесно. Трябва да се огледа двигателя внимателно отпред и от всякъде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.