Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Нови документи за самоличност


Ради

Recommended Posts

Тъй като по една или друго причина в края на миналата година си смених шофьорската книжка, сега се питам и не мога да открия отговор трябва ли задължително да си вадя шофьорска книжка с биометрични данни.

 

Предварително благодаря за отговора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не - важи си до срока, посочен на нея. На жена ми и изтече срока на старата книжка през лятото миналата година и сега новата и си важи до 21.07.2019 г.

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оф дано да няма проблеми, че като гледам по новините какво става, да не вземе да се окаже че реша да ходя в чужбина и на границата да ми кажат айде нов паспорт с биометрични данни, ама защо и книжката е такава.... че в тая държава всичко е възможно ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой ходил ли е в КАТ :?:

 

Да, и ако не ти е спешно не ходи в близкия месец. На 1 април ходих със сестрата да си подаде документите за нова книжка и бяхме там в 6ч. В 7:30, когато отварят имаше 60 човека след нас. Подаването на документите и снимането й отне 20-тина минутки, но й казаха, че докимента ще е готов на 3 май smile175 . Обадих се на една приятелка от КАТ вчера, да я питам аджаба действително ли срокът е такъв и тя ми каза, че в момента не могат да издадат една книжка като хората. Било нещо страшно. Разбрахме се да се чуем в петък и да каже какво се случва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой ходил ли е в КАТ :?:

 

Стефане,вчера към 14.30ч.,беше огромна опашка,и то не пред гишетата,а пред машинките дето дават номер за гише!Не разбрах,дали умишлено ги бяха спрели,но не работеха!Преди това минах през районното и там беше същата картинка,затова отложих нещата за по-нататък,дано тая лудница поприключи! smile175

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нормално е да се закучи работата, като знам с каква допотопна техника работят...И аз миналата година си смених книжката, щото тия умници ми я бяха направили старата с 9 (девет) годишна валидност и сега новата си важи до 2019г., с личните карти е същото, минала година жена ми си я смени след сватбата и сега си е на далавера. Ако човек много държи може да си изкара и от новият тип документи, но няма смисъл smile175

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй като по една или друго причина в края на миналата година си смених шофьорската книжка, сега се питам и не мога да открия отговор трябва ли задължително да си вадя шофьорска книжка с биометрични данни.

 

Предварително благодаря за отговора.

 

Само международният паспорт съдържа биометрични данни. Личната карта и шофьорската книжка не съдържат такива.

И не, не е задължително да се сменя абсолютно нищо, ако все още е с неизтекъл срок. Дори и л.к. и ш.к. с изтекъл срок са валидни на територията на страната 6 месеца след срока им на валидност.

 

За излизане в чужбина важат само ВАЛИДНИ ДОКУМЕНТИ, без значение дали са от "новия" тип или от стария.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй като по една или друго причина в края на миналата година си смених шофьорската книжка, сега се питам и не мога да открия отговор трябва ли задължително да си вадя шофьорска книжка с биометрични данни.

 

Предварително благодаря за отговора.

 

Само международният паспорт съдържа биометрични данни. Личната карта и шофьорската книжка не съдържат такива.

И не, не е задължително да се сменя абсолютно нищо, ако все още е с неизтекъл срок. Дори и л.к. и ш.к. с изтекъл срок са валидни на територията на страната 6 месеца след срока им на валидност.

 

За излизане в чужбина важат само ВАЛИДНИ ДОКУМЕНТИ, без значение дали са от "новия" тип или от стария.

 

 

Ха сега? Кое е вярно? Според БТВ Новините:

В столичния КАТ има 5 гишета за снемане на биометрични данни и пет за подаване на заявления. Процедурата отнема около 5 минути. Новото обаче е, че при подаването на документите се вадят всички неплатени глоби. Ако не бъдат изчистени, книжка няма. Срокът е месец.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй като по една или друго причина в края на миналата година си смених шофьорската книжка, сега се питам и не мога да открия отговор трябва ли задължително да си вадя шофьорска книжка с биометрични данни.

 

Предварително благодаря за отговора.

 

Само международният паспорт съдържа биометрични данни. Личната карта и шофьорската книжка не съдържат такива.

И не, не е задължително да се сменя абсолютно нищо, ако все още е с неизтекъл срок. Дори и л.к. и ш.к. с изтекъл срок са валидни на територията на страната 6 месеца след срока им на валидност.

 

За излизане в чужбина важат само ВАЛИДНИ ДОКУМЕНТИ, без значение дали са от "новия" тип или от стария.

 

 

Ха сега? Кое е вярно? Според БТВ Новините:

В столичния КАТ има 5 гишета за снемане на биометрични данни и пет за подаване на заявления. Процедурата отнема около 5 минути. Новото обаче е, че при подаването на документите се вадят всички неплатени глоби. Ако не бъдат изчистени, книжка няма. Срокът е месец.

 

Това, което ти пускам е извадка от сайта на МВР. smile159

"В кои документи ще има чип?

Електронен носител на информация ще има в паспорта; служебния, дипломатическия и моряшкия паспорт; удостоверението за пътуване зад граница на бежанец; удостоверението за пътуване зад граница на чужденец, получил убежище; удостоверението за пътуване зад граница на лице без гражданство; удостоверението за пътуване зад граница на чужденец с хуманитарен статут; военната карта за самоличност и документите за пребиваване, издавани на чужди граждани. В личните карти и свидетелствата за управление на моторни превозни средства (СУМПС) няма да има чип.

Специалният знак за електронен носител върху корицата на паспорта ще показва, че това е документ с електронен носител на информация."

А ето ти и линк, ако искаш: http://www.mvr.bg/Guide/biometria.htm

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата Shkoderator е прав . Аз съм подал заявление за л.к. и ш.к. и не са ми взимали отпечатъци . Биометричните данни са само за международния паспорт .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.