Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Гуми и напрежението в тях :P


Recommended Posts

пак ще напиша

 

Когато ми сменяха зимните с летни гуми от сервиза ме попитаха дали колата ми е дизел и след като отговорих, положително те ми напомпаха гумите на 2.5 bar-а.Обясниха ми, че когато колата е дизел тя е по тежка и за това ги попмпат толкова. Гумите са ми чисто нови Debica Furio 195/65/15.

 

Искам да попитам дали трябва да си понижа налягането в гумите до това, което е написано на капачката на

резервоара?

 

Един колега кара мазда 6 - 2,0 дизел от преди доста години е колата. Държи ги на 2,5 той и ме зарибяваше и мене...

 

Днес няколко пъти опитах как се държи със 100км/ч, дали не носи на някъде - положително - надясно влече много леко, но след като тръгне увеличава бая... Трябва да видя някой за един баланс скоро :) В момента са ми 2,1 предни и 2,2 задни - точни са, премерих ги хубаво. Едно ме подсетиха днес - да не би да са ме напомпали с вода, защото колата е едва на 6500км, а гумите са на 250км вече... :)

 

Питането е - да ходя ли в ЕТКА за баланс или някъде другаде?

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес няколко пъти опитах как се държи със 100км/ч, дали не носи на някъде - положително - надясно влече много леко, но след като тръгне увеличава бая... Трябва да видя някой за един баланс скоро :) В момента са ми 2,1 предни и 2,2 задни - точни са, премерих ги хубаво. Едно ме подсетиха днес - да не би да са ме напомпали с вода, защото колата е едва на 6500км, а гумите са на 250км вече... :)

 

Питането е - да ходя ли в ЕТКА за баланс или някъде другаде?

 

Поздрави

Имай в предвид, че пътя има лек наклон надясно с цел водата да се оттича от платното.

Ако си за баланс, ще усещат вибрации във волана.

По принцип, ако колата "дърпа" на някъде е за стенд, а не за баланс на гуми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да му дърпа и от гума или джанта. Има един лазерен уред в Диана за баланс (в отделна VIP клетка и става със записване), където машината направо изписва за 1 км пробег колко сантиметра или метра дава отклонение колата и в коя посока. Дава и друга информация която е полезна.

Скъпичко е, ама не се чака, и наистина там можеш добре да си балансираш гумите и джантите.

 

 

Ето една таблица за налягането на Шкода модели:

post-3342-138453205079_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.