Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

проблем с ел. стъкло


mitko66

Recommended Posts

Днес взимайки си билетче от кауфланд за бариерата не успях да си вдигна стъклото на шоф. врато, стъклото се вдигна на 1/4 и спря, последва сваляне-вдигане и все спираше на същото положение....изгасих колата, и запалих отвово, този път се вдигна до горе, повече не посмях да си играя...съпругата ми каза, че и на нея и е правил този номер, не е искало да се вдига в движение а е трябвало да спре за да се вдигне до край стъклото...някакви идеи къде е проблема?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми се е случвало подобно нещо, не си спомям дали беше точно като при тебе.

Защипах си ръката на стъклото. Като мотора усети претоварване, веднага го свали до долу. Гадното беше, че валеше порой и се опитах да си изкарам чадъра през прозореца. Та след това стъклото отказваше да се вдигне догоре и спираше на положението на което ме защипа. Има процедура, прочети в ръководството, да се обучи комфорт модула на стъклата, до къде им е горната точка. Пъха се ключа в шоф врата, завърта се и се задържа в положение заключване и стъклата се вдигат догоре. Отпуска се ключа във вертикално положение и пак се завърта в положение за заключване в рамките на 30 сек. Но прочети в ръководството за всеки случай. Аз веднага се усетих, че иска обучение, така че не съм пробвал с палене и гасне дали ще се вдигне догоре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

дано само в това да е проблема, ще опитам номера с ключа ...за съжаление нямам ръководство за колата, купувана е втора ръка, ако някой има сканирано ръководство на бг ще съм ужасно благодарен smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://ws.skoda-auto.com/download/4all/Documentation/en/Olders/Fabia/manual/A04_Fabia_OwnersManual.pdf

Английската версия, от стр. 38 нататък.

Между другото сега като го прочетох, провери дали нещо не пречи на стъклото да се вдига до горе. Да нямаш баклук във врата или по - гуменото уплътнение

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.