Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Трудно палене ОКИ1


edgecrusher

Recommended Posts

Здравейте, колеги, имам следния проблем:

 

Първоначалното палене през деня ми се опъва - въртя по няколко пъти докато запали. Сега, когато е топло, е още по-тегаво. На студовете палеше безпроблемно от първия път, но пак ми се е случвало да се "позамисли".

По принцип, знам за фабричния дефект на 1.9 TDI с топлото палене, но на моята Октавия симптомите ми се струват малко по-различни - един път да запаля и после няма проблеми през целия ден, независимо колко е температурата навън и независимо колко е стояла колата (стига да не е изстинала напълно) - пали без да се замисля. Когато запали изпушва за момент...

Подгревните свещи са проверени и са ОК всичките, горивният филтър е нов. Какво може да е? ](*,)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

провери кабелните връзки на стартера,също и акумулатора в какво състояние е ? провери клапанчето на горивния филтър виж дали не смуче въздух,но не но не възлагай големи надежди че ще палиш добре ако е пробемът с "топло палене" при мен всичко това е проверено студена пали от раз но загрее ли върти 5-10 сек докато запали,много майстори я слушаха и диагозата беше една няма гориво,защо няма не знаят казват че не е от механиката,било от компютъра

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно, че при мен е обратното - студена пали трудно, загрее ли - пали от поглед. Интересното е, че го прави сега на топлото време. На студовете си палеше идеално и студена. :-k

За акумулатора знам, че ако е зле, ще пали трудно. Не съм го проверявал, но на слух ми се струва добре. Ще го проверя.

А клапанчето ако смуче въздух, то няма ли да смуче винаги, без нзачение дали е топъл или студен ДВГ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ти кажа, че свещите над 7 градуса външна температура не подгряват. Може да ти е паднала компресията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "skodafen" - Е, че излъжи компютъра де. Това поне е евтино и сравнително лесно..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.