Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ремонт на електрически стъклоподемници?


tuningmania

Recommended Posts

Здравейте,

 

Имам проблем с шофьорското електрическо стъкло. Трябва да се сменят 2-те жила. Дайте акъл, че съм като болен и не мога да спя вече ](*,)

 

П.П.

Тъмън си мисля, че ако някой иска да ми направи гадно, трябва само да ми счупи нещо по колата и да ме остави да агонизирам :cry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "ikonoma" - Дължините на жилата и как се зацепват, под тази част, която се разкапсолова?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За дължината не мога да ти кажа. Механизма е занитован с 4 кухи нита те се разпробиват и като отвориш капачето стигаш до ролката дано да е здрава. Началото на едното жило е от долната страна на ролката а на другото от горната страна. Като си направиш жилата почваш да правиш опити да ги навиваш така че краищата да се захванат на PVC водача.

Ако си решил сам да си правиш главички на жилата ти препоръчвам малка гайка от мек метал която да стиснеш на менгемето и после да я уформиш на шмиргела.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "SaiLor" - Готов съм да ги купя готови жилата, но не знам от къде :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мога да ти кажа къде можеш да отидеш да ти ги оправят - кв. Княжево, ул. Майка

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "lubomirov1985" - Вчера един Приятел ми спомена някъде за жк. Княжево. Дано е същото и днес отивам..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди искаха 100 лева на врата в Княжево и не ми се видя оферта... Беше на главния път посока Перник някаква табела жила надясно в уличката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно там е :) момчетата работят много съвестно. На мен на Мерцедес-а ми оправяха едното задно стъкло, че падна във вратата ( опитах се сам, но беше невъзможно ), смениха жилата, водачите за 80 лева с 1 или 2 години гаранция. Не помня.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А в тази цена (100лв.), включвала л е електромоторчето или негова поправка...?

 

Само жилата и ролката на която са намотани.

Тогава мисля дадах 180 лева в ЕТ за механизма без електромотора за предна врата (така се продава целият механизъм ролка шини и въжета - производителя му се иска и кола да продаде направо) и ми се видя по добрата алтернатива.

 

Цялата работа е че има едни смотани пластмаси които предполагам са нарочно направени като най-слабата част в целия механизъм и те като се счупят от старост или защото позатега с времето въжетата се надъфкват чудно. Ролката която е на оста на моторчето и на нея са намотани по няколко оборота от жилата и се смилат каналчетата а електромоторчето почти винаги му няма нищо. Та обикновено стигне ли се дотам трябват не само жила а и ролка.

Тогава мисля дадах 180 лева в ЕТ за механизма без електромотора (така се продава целият механизъм ролка шини и въжета - производителя му се иска и кола да продаде направо) и ми се видя по добрата алтернатива.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя десния го ремонтирахме преди 4-5 години да не и повече. Жилата станаха на салата (по наша вина, а не от нищото като при вас). Размерите взехме от надъвканите жила. Трябва да са доста точно взети. В края им сложихме стопори, правни на струг. Може и някакви гайчици, стиснати на ментгемето. Жилата са най-обикновени велосипедни за задна спирачка. Играчката е докато се навие макаричката и после се занити коруса и. Не бива да отпускате жилото, защото ще излезе от каналите. Ние го застопорихме на двата изхода с някакви скобички да стои изпънато вътре до момента, в който не закачихме пластмасовите водачи, за да може да се изпъне от самосебе си. Надявам се да си ме разбрал. Успех! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "ВСИЧКИ" - Ходих до жк. Княжево - 65 лева искаха Момчетата - с 2 години гаранция. За 99 лева пък намерих целия механизъм, без електро-моторчето. На края се ядосах и хванах един Приятел, който разбира от такива неща, да ми го оправи. Разкапсолова се ролката (после се затваря с винтчета), мерят се старите жила, режат се нови такива (важно е да са меки, като старите), слагат се контрички на тях, навиват се обратно на ролката и се сглобява в обратен ред. Мислех, че е трудно, но не е! Стига веднъж да се види кое - как.. Не, че вече разбирам - но ако някой закъса, мога да споделя, каквото знам. И още нещо - важно е, като се счупи водача, да не се натиска в никакъв случай повече копчето за сваляне/вдигане, на стъклото. Има шанс, ако по време на счупването, не е била активирана функцията "Комфорт", да не се накъсат жилата и да се мине само с подмяна на водачите. Те са 25 лева за 2-та, за предно стъкло. Говорим за стария стандарт, на "Octavia" преди "Face Lift"-а. Ако пък са новите водачи - те са по 7 лева в "Еура Тек"..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не знам за октавия и пасат Б5 дали са едни и същи но аз си взех цял механизъм без ел.моторчето за 70лв. с отстъпка, сваляш стария и слагаш новия, и аз пробвах с жилото да сменям, после и ролка трябваше да търся че и се бяха изпилили водачите и накрая за 70лв, заспа работата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

само да спомена в ebay има комплекти жила с ролки и е към 20-30лв.аз лично късно видях иначе нямаше да си правя жила сам.иначе лесно може човек да си направи в практикер продават жила (не правя реклама,но след търсене там намерих жило с точната дебелина на оригиналното жило)с контра от едната страна която с леко пилване влиза точно в каналите на ролката, а от другата страна аз пробих идно 6мм болтче и след груба сила (визирам бой с чук) го смазваш и готово.като цена някъде към 6-8лв(взех си повечко жила за всеки случаи)и при мен 2 дни занимаванe smile021 иначе предполагам 2-3 часа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "stivan_" - Колега, може ли линк към тези комлекти, от www.ebay.com, за които споменаваш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

примерно тези : http://cgi.ebay.co.uk/SKODA-OCTAVIA-Win ... 20b00e54ed

http://cgi.ebay.co.uk/OCTAVIA-WINDOW-RE ... 2a0239c183

това е на така да се каже първо четене :) сигурно има и по евтини но ще си ги потърсиш сам :D а колите и бирите като се видим че ме подминаваш като дирек а аз свиркам святкам а ти така и не ме видя smile021

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "stivan_" - Мерси за линковете. Ще са ми от полза, май.. А къде ме видя? Не може да се скрие човек smile021

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "stivan_" - Другия път ако не се обадиш, като из махалата, не ТЕ познавам :smt0344

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 месеци по-късно...
  • 5 месеци по-късно...

Днес и на мен ми мина черна котка път-счупи ми се водача на ел.стъкло на задна врата.

Момента беше много кофти,защото имах много важна работа,а нямаше как да оставя колата със спуснато стъкло на центъра.Та го подпрях както едно време подпираха жигулските стъкла(в моя случай със стъргалка за лед).Тази вечер успях само да сваля кората и да подпра стъклото отвътре.Лошото е че утре най-рано следобяд ще мога да търся водач и не знам колко време ще ми отнеме смяната.Също така не знам дали нещо друго не е довело до счупване на този водач(например съсипана ролка)

Чета по-нагоре че се разпробиват някакви нитове.Това при подмяна на целия механизъм ли е или на ролките?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такааа,днес след работа си купих плъзгач от ЕТ за 3 лв.Попитах колко ще ми струва да ми го монтират,ако не успея сам-81 лв.

Та ще се пробвам сам,но ако има някой от Варна,който го е правил или е наясно как се прави няма да откажа помощ,за да не станат по-големи поразии.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такааа,днес след работа си купих плъзгач от ЕТ за 3 лв.Попитах колко ще ми струва да ми го монтират,ако не успея сам-81 лв.

Та ще се пробвам сам,но ако има някой от Варна,който го е правил или е наясно как се прави няма да откажа помощ,за да не станат по-големи поразии.

аз съм го правил и мога да помогна,но след събора

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такааа,днес след работа си купих плъзгач от ЕТ за 3 лв.Попитах колко ще ми струва да ми го монтират,ако не успея сам-81 лв.

Та ще се пробвам сам,но ако има някой от Варна,който го е правил или е наясно как се прави няма да откажа помощ,за да не станат по-големи поразии.

 

И аз мога да ти го направя, но ако дойдеш в Габрово. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.