Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Как обезщетяват алианз след приключване на лизнга?


tihoslav

Recommended Posts

Здравейте колеги,

Днес ми се случи неприятна случка. Стоях си аз паркирал в една улица, когато един дядка който мина покрай мен си изпусна волана нещо и тойотата му полетя към мене-докато успее да я спре колата му ожули моята-неприятна случка-ожуленото не е много, няма огънато.

Аз съм с пълно каско, но вече не съм лизингов. Та въпроса ми е аз като ида до алианз (тва за паркинг щета си минава) пак ли в еуратек ще ме пратят-което за мене е по-удобно да я боядисат там или ще ми дадат пари на ръка и да се оправям аз да си търся майстори? Как стой въпроса

благодаря на всички

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако колата е над 5 год. - ще се отстранява щетата в посочен от тях сервиз :smt0344 !!! Особенно, ако става въпрос за бояджийски услуги. Целия детайл се прави (боядисва) наново. В ЕТ излизало много скъпо. Другия вариант бил да ти оценят щетата по експертна оценка и да ти платят smile175 . Тогава си я оправяш, където искаш - ако е в ЕТ, със сигурност трябва да доплатиш!

Дано да ти се размине и да те пратят в ЕТ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за мене е важно да я изпипат като хората, не да ми дадат пари и аз да тичам да търся бояджия и да си купувам нови детайли...както каза дано ме пратят в еуратек-сервиза с който работят те добре боядисва. колата е на 5 години

иначе мерси за информацията колега

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако колата е над 5 год. - ще се отстранява щетата в посочен от тях сервиз :smt0344 !!! Особенно, ако става въпрос за бояджийски услуги. Целия детайл се прави (боядисва) наново. В ЕТ излизало много скъпо. Другия вариант бил да ти оценят щетата по експертна оценка и да ти платят smile175 . Тогава си я оправяш, където искаш - ако е в ЕТ, със сигурност трябва да доплатиш!

Дано да ти се размине и да те пратят в ЕТ.

 

Точно. А ако си разсрочил Каското, трябва или да си платиш останалите вноски и ти дават възлагателно писмо към сервиз от техен списък, или да си платиш ремонта, да им дадеш фактура, а те после ти приспадат цената от следващите вноски.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имал съм щета заведена към алианц и не ми поискаха да доплатя оставащите вноски а направо ми дадоха възлагателно писмо...

И на мен в други ЗК са ми искали при щета да внеса всички вноски, затова се учудих, че не го направиха и в Алианц.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От моя личен опит в Алианц или непрекъснато се сменят условията, или зависи на кой оценител ще попаднеш. Преди две години одрах десния праг, отивам там и о-не колата е над 6 г. писмо не може, избирай си сервиз и ми чучнаха един списък със сервизи кой от кого по-добри, неприятно бях изненадан. На следващата година отивам пак за одрана задна броня, но вече подготвен, намерил съм си сервиз и т.н. искам да ми платят по фактури, а те не-та-не ще ми пишат възлагателно писмо. Така че, според мен преди да отидеш на място, нищо не е ясно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ви кажа пресен пример.

 

Преди малко бях в Алианц- познати са ми и шефа и служителя там (фен на Евертън, а аз на Ливърпул и се драчим).

 

Системата им е модернизирана- вече се пише по-малко :) по щетите.

 

Заведох си преден капак (че вчера заради гадните ни пътища имам 3 точки от камъчета, леко вдлъбнати) и нямах никакви проблеми.

Без да съм ги питал ми писаха сервиз Иван Иванов (Представителя на Шкода за Добрич- където и исках). Питаха ме имам ли претенции, ако имам във Варна ако искам....

Казах им, че нямам и това беше.

 

Не са ми правили абсолютно никакви проблеми, дори поиска и предна броня да снима. Оплаквах му се,че гледам да не завеждам щети за малки камъчета,а ги минавам с маркер(пастел черна перла :) ), че бояджиите са хал-хабер. Имам една малка /миниатюрна точица на предна броня (ще я мина с маркер), даже настояваше да я снима, а пък аз се дърпах.

 

Много съм доволен от Алианц.

 

Поздрави и дано и вие нямате проблеми!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оплаквах му се,че гледам да не завеждам щети за малки камъчета,а ги минавам с маркер(пастел черна перла :) ), че бояджиите са хал-хабер.

Извинявам се, че използвам темата, но искам да попитам за тези маркери - как да разбера, че цвета ще стане 1 към 1 с оригиналния? Аз също имам доста следи от камъчета по предна броня и предния капак, но не ми се дава колата в кой да е сервиз [-X На самия маркер с код ли е упоменат цвета :-k Има ли някоя марка, която е добра и е за предпочитане?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не може да очакваш от маркерче да ти направи колата все едно няма точки.

На моето черно поне не си личи- трябва да се наведеш и да се вгледаш точно в мястото...

Преди много време го бях взел- не си спомням на коя фирма беше (някакъв колор, ама дупли ли ко там).

Иначе имам спрей черна перла и с него си тампонирах добавката на бронята на едни трудни за бояджалък места.

 

Иначе мисля,че ЕТ имаха някакви ремонти комплекти за като спирала с кодовете с боите.... но незнам дали още има.

Коко беше използвал веднъж за на Аньо Октавията!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имал съм щета заведена към алианц и не ми поискаха да доплатя оставащите вноски а направо ми дадоха възлагателно писмо...

И на мен в други ЗК са ми искали при щета да внеса всички вноски, затова се учудих, че не го направиха и в Алианц.

 

Ако цената на ремонта по оценка на Алианс не надвишава сумата от оставащите вноски могат да ти дадат и възлагателно писно, ако надвишава - или фактура или плащаш вноските. Така беше май. Между другото понеже поне два пъти годишно съм при тях (а аз все невинен smile049 ) , тази година ме зарадваха че ми вдигат Каското, ако цените на ремонтите надвишавали цената на Каското следващата година го преизчисляват по някакъв индекс и се оскъпява (въпреки че трябва да пада заради годинките). При мене разликата беше малка към 50 лв май.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе изчисляват си някакви МАЛУСИ, но ако им кажеш... Айде пак си помислете, ще мина след ден-два, другите компании доста под вас ми предлагат- може и да ти я свалят.

(това го направи един авер с Меган)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Казах нещо такова, мадамата дето сключва договорите е с лице на професионален покерджия 8) , каза ми ами както искате, сравнете цените и пак заповядайте... Не мога да си кривя душата, доволен съм от тях въпреки цената.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес бях в алианз да заведа щетата-питаха ме къде искаш да се отремонтира колата-викам в еуратек- и те казаха че няма проблеми, написаха ми възлагателното писмо и така. казаха че щом е 2005та година нямало проблем да се ремонтира там

поздрави на всички

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Ще се възползвам от създадената вече тема.

 

Колата ми е на 18 месеца (4 г гаранция има). Вече я изплатих, но не съм я прехвърлил на мое име. Предпочитам ЕТ да се води собственик и да ми движат каско, данъци и т.н. както досега.

 

Налага ми се да пооправя някои щети и искам да ви питам:

1) Пукнатина на предно стъкло (6 мм): понеже нямам протокол от КАТ, мога ли да кажа, че така съм я намерил на паркинга и да не се раправям

2) Имам малки вдлъбнатини по бронята и предния капак от камъчета, както и множество съвсем малки драскотини по вратите (свен една по-голяма, която със сигурност ще ремонтирам) - това да го оправям ли, добри ли са майсторите на ЕТ? Ако не, мога и така да си карам. Драскотините с пастиране ли се опавят?

3) За всички поражения трябва ли да описвам точно кога (дата) са се случили (както казах - множество драскотини, забелязани след паркиране)?

Искам да съм подготвен, когато отида в Алианц...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за пукнатина на стъклото доколкото знам протокол от кат не ти трябва- пишеш че докато си карал е хвръкнало камъче и готово

-за драскотини съм забелязал че алианз пращат детайла на боя, в ЕТ ще ти я изпипат добре но аз доколкото знам те не боядисват в техния си сервиз а пращат автомобила в тяхна доверена бояджийница

-иначе ако искаш ходи поетапно до застрахователите да описваш щетите, че незнам дали минава номера с няколко щети наведнъж-те си имат там някакъв срок два дни от установяване на щетата да ги уведомиш тях...

иначе си пиши което както си е станало-разликата е че ако е възникнала щетата във време на движение ти искат книжката и талона да ги видят, а ако нямаш талон примерно ще ти искат бележка от кат че все още имаш точки да караш...еми това е дано съм бил полезен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря,

 

Да, и аз знам, че пращат в бояджийница. Просто исках да знам дали ще стане толкова добре, колкото в завода. Не ми се иска заради драскотина да омажат целия детайл...

 

Това за поетапното описване на щетите: надявам се да не ми направят проблем - все пак не мога да тичам по застрахователи за всяка драскотина и логично съм изчакал да се понатрупат, защото наистина става въпрос за съвсем малки наранявания.

 

Имам си книжка и талон :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еми пиши ги там че са станали едновремнно или в последователни дни, нешо такова, аз така съм правил -но според мене квото и да кажеш няма проблеми, още повече че автомобила се води на еуратек. коректни са алианз, аз досега нямам оплаквания от тях, мисля и ти ще останеш доволен

а детайлите ги правят екстра да-не съм имам оплаквания

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.