Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

покупка Octavia II 1.6 бензин - мнение


igmicha

Recommended Posts

Колеги моля ви за вашето мнение за Octavia II 1.6 бензин 2008 70 000 - предстои ми евентуална покупка. Интересува ме колко е разхода и поддръжката, не е ли слаб двигателя за това купе? Карал съм 1.9 ТДИ Octavia I (100 коня)- и там нещата са отлични за мен - може ли да се направи някакво сравнение?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей. Ako става въпрос за 1.6 75kW, при Октавия 1 разхода е:

Реалния разход в София ми е около 8-8,5. Наистина при нормално каране ( предавките ги сменям рядко над 1800-2000 оборота). Извънградско е различно. В обороти над 3500 почва да си хапва повечко, но до морето с 4 човека, багаж и климатик 6,5.

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не си пояснил за кой мотор става въпрос - MPI или FSI

Ами не, не е слаб двигателя

Аз съм с MPI и съм доволен. Нормална динамика, разход - извънградско 6,5 - 8, за градско под 10 не очаквай.

Сервизните прегледи - 200-400 лв в зависимост коя по ред смяна и какво сменят.

Щом си карал дизеловия еквивалент, тоя мотор ще ти се види малко спънат при ускорение заради по-високоя въртящ момент

на дизела

За спокойно шофиране става, за състезания -не

Най-добре я пробвай и сам прецени

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не съм фен на високите скорости но съм фен на Octavia I 1.9 td :) пъргавина,адски икономична

Очаквах нешто повече от Фабиа II макр и бензин

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.