Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем с охлаждането


Vandy

Recommended Posts

Здравейте, имам следния проблем. Като за стара (260 000км) кола ми се струваше, че грее нормално по задръствания. Сутрин като запаля и карам след не повече от 5-6мин. стрелката показва около 100 градуса, след това изведнъж рязко пада до около 85 градуса, след това покачва до 90 и когато съм в движение си стои на 90 градуса. започва да грее след 2-3 сфетофара, но ако има голямо разстояние между сфетофарите(например между ндк и гешов) стрелката слиза на 90 градуса. общо взето няма ли задръствания, колата не дига повече от 91-93градуса. Рязкото падане на темп. си го обеснявам с отварянето на големия кръг. не твърдя,че съм прав.

Това беше до вчера. Ходих да ми измият двигателя и оттогава на колата и стана нещо. сутрин загрява по-бързо, когато отваря големия кръг температурата не пада под 90 градуса, а над 90 градуса, на дълга отсечка отново стои над 90 градуса.

имам антифриз точно колкото трябва. след като се прибрах отворих капака - всички маркучи са топли, разширителния съд съскаше (капачката си беше затворена).

Колата е Фелиция, 1.3 карбуратор,96год. термостат и датчик перка са новички, на 2000км

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти!

Възможно е термостата да не отваря напълно, нищо че е нов. Как беше със стария термостат?

Вентилатора на радиатора, включва ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможно е термостата да не отваря напълно, нищо че е нов. Как беше със стария термостат?
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

със стария рядко ми грееше, но купих колата месец ноември. когато смених термостата охладителната система беше прочистена, така че е малко вероятно да има запушване. нз.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сложи си стария термостат/ако го пазиш/ или нов. smile049

Не е добре температурата да е около 100те !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сложи си стария термостат/ако го пазиш/ или нов. smile049

Не е добре температурата да е около 100те !

Или температурата не е толкова ... преди време един Форман показваше , че грее , но когато го застреляхме с лазерен термометър се оказа , че проблема е в калибровката на стрелката на уреда ... забелязал ли си стрелката дали променя показанията си при включване на големи консуматори ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.