Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Изгоряла крушка на фар лупа?


_v_

Recommended Posts

Колеги, привет от мен! Първо сори ако темата не е постната на правилното място, но доста се чудех как да процедирам с въпроса ми и накрая реших да пусна нова тема.....

Вчера докато карах из София с изумление забелязах че не ми свети лявата лупа на фара ( колата е О1, 97г), като искам да подчертая че фарът не е само с лупа, а и обикновен рефлектор + лупа фар за мъгла. Идея си нямам само крушка ли трябва да се смени или е нещо по-сериозно....?!

Благодаря предварително за мненията и препоръките! :) =D>

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако фарвете са сток крушката мисля че крушката е H3 нищо друго не се сменя,най добре смени и другата за да не светят различно пък и тя сигурно вече е на път

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за инфото, ще мъча фара тези дни да сваля крушката, мисля че наистина е H3 както казва колегата, дано лесто я измъкна от фара.... :lol:

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Елементарно е! Н3 е крушката! За 2 минути работа точно! Мисля, че имам една бройка, дето така ми седи в багажника, та ако искаш - имаш я :) Но офертата е за утре, че по празниците съм в Гърция за седмица...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, благодаря ти за предложението, но ще купя от магазина, даже май направо 2 за да сменя и другата, както каза колегата, че виш взела и тя да изгори скоро..... :)

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, днес след като ми остана свободно време реших да се поровичкам из колата за да се пробвам да сменя изгорялата крушка на халогена (лупа), които се намира във фара. Да спомена отново че колата е О1 1997г. След като отворих предния капак и махнах предпазната шапка на купонга, където се намира крушката се мъчих около 30 мин. да махна по някакъв начин самата крушка, но така и не успях изобщо дори поне леко да я поразмърдам....Искам да спомена и че достъпа до самата крушка е страшно труден, нека някои които знае и има вече подобен опит с махането на тази крушка да каже как го е правил и да даде съвет.....

Благодаря предварително!

 

Поздрави и весели празници!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега найстина е елементарно,но щом не си сменял кружки.Препоръчвам ти, тогава свали целия фар и може би ще можеш по лесно да бъркаш от зад.За целта :

1.откачаш буксите на двата рефлектора(обикновенния и за лупата).

2.откачаш и моторчето за движение на рефлектора горе/долу с завъртане по посока на часовниковата стрелка,може и обратно не се сещам.

3.Май трябваше и мигача да се откачи,лесно е.

4.отвиваш 2бр. винтове от пред на маската и един от горната страна.

Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.