Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Марек - моят Рапид !


Ivaka

Recommended Posts

Това е Марек – моят Рапид : )

012153203.jpg

012214669.jpg

Така изглеждаше, гордо изпъчен на поляната пред манастира ..... всъщност така си изглежда и сега – почти година по-късно .... за съжаление през това време по колата не съм направил почти нищо , но пък за сметка на това през този период на летаргия се посъбраха доста идеи и необходимите за тяхното изпълнение части .

Всъщност ето така изглеждаше Рапида, когато го видях за първи път .

018010158.jpg

018010156.jpg

018010159.jpg

 

Въпреки, че бях чувал за него, не бях го виждал до тогава . Сякаш се харесахме.... въпросът беше да убедя собственикът му, че точно аз съм човекът, при когото трябва да попадне, тъй като не беше съвсем сигурен дали иска да го продава, а и доста хора /доколкото знам / бяха ходили вече да го увещават да го купуват. Между другото се запознах с момчето, от което го купих съвсем случайно, т.е. целенасочено де, но съвсем случайно се свързах с него чрез познати, които пък нямаха абс нищо общо с хората от варненската шкода секта . И така след известно време пак го потърсих и той вече беше решил да го продаде . Това беше може би най- големият ми подарък за Коледа – тъй като това се случи точно преди Коледа 2008 .

 

Тук малко по малко ще Ви запознавам с работата по колата до сега и това, което тепърва ще и се случва .....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 138
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Ivaka

    50

  • bega4kata

    12

  • Krankenstein

    9

  • skodko

    9

Най-много писали в темата

Хубавец е тоя рапид :) Сега като го гледам ме хваща яд че загубих страничните лайсни(черните). Вътре интериора е хубав, но предполагам ще ни го представиш по-късно ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй като имах до тогава 120-ка - Сивек, който щеше да бъде моят проект, но за съжаление нямах възможности / най- различни/ да се справям с две коли / като проекти / се наложи да се разделя със Сивек . Така Рапида получи / първата промяна всъщност/ джантите, които бях взел за 120-ката - 6 J / 14" - заедно със преходните фланци.

018010161.jpg

018009309.jpg

018010055.jpg

018010066.jpg

018010070.jpg

 

Фланците са 30 мм. задни и 15 мм. предни, което позволява да се сложат предни джанти 6 -6,5 J и гуми 185 - 195 без да излизат съответно от калника , което всъщност и искам защото не смятам да правя раздувки и т.н. А пък отзад си стоят съвсем в границите на допустимото надстърчане от калника . Мен лично това ме удовлетворява, защото за в бъдеще съм решил евентуално да си търся джанти 15 " , за да може да се сложат по- ниски гуми, като те ще бъдат не повече от 195 широки .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубавец е тоя рапид :) Сега като го гледам ме хваща яд че загубих страничните лайсни(черните). Вътре интериора е хубав, но предполагам ще ни го представиш по-късно ;)

 

Петьо, лайсните не са оригиналните до колкото ми е и известно - слагани са след боядисването и преди години. Тъй че ако ти харесва да има лайстни - отиваш в магазини, където продават такива истории - аксесоари - за автомобили , избираш си модел и си взимаш на метър - колкото ти трябва за Рапида и така . Аз лично не съм решил дали ще има лайстни след боядисването - има време за това решение :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Почти веднага беше смъкната предницата , че много ме дразнеше как стои като скутер ... и сякаш иска да излети нагоре ...

018010247.jpg

018010252.jpg

интересно как почти винаги / дори и да не го обичам като инструмент/ се налага да се използва домоуправителя.....

018010256.jpg

 

018010264.jpg

 

По външния вид имаше нужда от някои малки промени и подобрения, тъй като времето си беше оказало влиянието върху колата, а и тя беше стояла много време – може би около 2 години – откакто е била при момчето от което я купих . Като казвам стояла имам предвид, че почти не е карана и е стояла на открито и съответно дъжд, слънце, сняг и т.н. А като казвам , че е имала нужда от малки подобрения - това е само на съответния етап. Бях си решил да не правя сериозни неща преди колата да бъде правена изцяло .

В мигачите се беше развила интересна флора :)

018010229.jpg

а и бяха от гадните, които яко пожълтяват

018010235.jpg

та ги смених с новички

018010239.jpg

018010244.jpg

 

Сложих му нова решетка

018010275.jpg

 

Фаровете също не бяха в много добро здраве и Марек си получи чисто нови очи, с които вече да гледа света .

018010280.jpg

018010287.jpg

 

Не след дълго , вдъхновен от вида на фаровете на Хашек , реших да си поиграя с фаровете и да ги модна леко....

018009289.jpg

018009297.jpg

018009299.jpg

018009301.jpg

 

След което се наложи да пръсна и мигачите вътре черни, че иначе не се вързваха с фаровете

Не се сдържах и сложих и новите станични огледала - оригиналните са ми някак прекалено големи , а и страшно бучат при по – висока скорост . При тези вече е друго - в движение изобщо не се чува шум от тях , а стоят добре

018010081.jpg

018010074.jpg

018009308.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За интериора какво да кажа - много още не съм направил .... ще има много работа по него

Като начало сложих барче от Фаворит, което много яко се вързва с рапидовото табло

018009302.jpg

018009317.jpg

 

много ме дразнеше панела от таблото, който беше с червено фолио

018010191.jpg

и реших да си го направя черничък. Чудех се да го боядисам ли, или да го направя пак с фолио, но като видях в магазина това фолио, което имитира кожа реших да е с него

018009285.jpg

018009287.jpg

018009288.jpg

 

 

и така се получи ето този вид на интериора

018009315.jpg

018009316.jpg

 

А за седалките - те са опелски, до колкото знам, но не са мое дело а на предишния собственик - решил, че оригиналните не са му удобни :evil: и окепазили колата .... не стига че са орязали мокета / нищо той и без това е кофти и ще се сменя/ ами и са изрязани и всичките планки както и цялата греда- разпънка между праговете, кам които се захващат сток седалките . Още от 120-ката си мечтаех за рапидови седалки и кво като си намерих Рапид - той е със сменени такива....

В крайна сметка всичко е добре когато свършва добре - нали - оказа се, че са запазени оригиналните седалки :)

018009283.jpg

е ще ми се отвори работа по възстановяването на оригиналните опори, но пък си струва - за мен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво Ивак. Рапида наистина има много хубав вид. Продължавай в същия дух!

Мисля си че още има да пишеш за него от скорошни интервенции ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво Ивак - намбър уан! Rapid-а наистина е много читав, а като знам какво го чака :smt004 Идеята за 15" с ниска гума ми допада, стойката сигурно ще стане още по - атлетична, въпреки, че и сега стои добре - нисък отпред и леко вирнат отзад - сякаш е в движение. Абе Super Marek!!!

Лошото за теб е, че ти завиждам, а и знам къде ти е гаража, но ще те следя какво правиш по колата, и ще те издебна. smile021

smile117

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Докато стане номбър уан рапид има още много хляб да езяде,но пътя е правилен и му желаем успех и да ни радва

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз претенции да правя номбър уан Рапид нямам :)

обаче, Сами, прав си - само, че не

Докато стане номбър уан рапид има още много хляб да езяде

а много кинти има да изяде :lol:

smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намбър уан е Ивака, Super Marek ще езяде там квото трябва и от читав Rapid, ще стнане намбър какъвто го кефи Ивака. Например лъки намбър севън, да речем...

Ивак, картинки с преден мост кога ще гледаме, какъв е план - графикът?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Картинки с преден мост за сега няма как да видим, поне с цял преден мост, или поне не и с моя нов преден мост за Марек :) Иначе мога да пусна картинки с предни мостове ..... ама чужди , а всъщност мога да помоля който има картинки на хубави предни мостове от 105/120/130/ Рапид в черно и червено / такива ще са цветовете на окачването / да ги пусне тук , че имам още малко колебания как точно да комбинирам цветово детайлите .

 

До сега което съм направил - посъбрах почти всички детайли за един наистина НОВ преден мост - просто искам колата ми да стане бетон - да няма хлоп- троп и дрън . Е поне до колкото е възможно де , знам че говорим за кола `86 набор все пак ....

 

та сдобих се с комплект НОВИ предни носачи ... заводско боядисани в черно, ноооо омазани отгоре с неква оранжева боя - ей така за по добро съхраниние ...... замислих се дали да не ги предложа на Митачето :lol: ма все пак четкосано оранжево нямаше как да отива на Естел, пък и са от дългите все пак .. и айде при майстораааа за малко опесъчаване и малко напрашаване с боичка

ето така си ги получих 8)

018041343.jpg

018041372.jpg

малко ме притесни това, че всичките нюанси червено, които имаше майстора бяха все светли а аз исках възможно по-тъмно червено . Избрах най-тъмното и съм доволен -добре се получиха

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко се получава добре! Изпипваш ги нещата - Евала! =D>

Ще следя с интерес развитието на Марек! :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сдобих се с НОВИ главини + НОВИ шенкели / напълно окомплектовани :) / - благодарности към Миро / Хашек/

 

018041358.jpg

018041366.jpg

 

018041348.jpg

018041350.jpg

018041356.jpg

 

остава ми само гредата/ магарето и сме почти готови...

8)

018041375.jpg

018041379.jpg

018041400.jpg

 

 

ето линк към албума на Марек , където ще качвам повече снимки - на който му е интересно...

http://ivomagi.snimka.bg/automobiles/mo ... 4.18041400

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

smile048 в момента преговаряме за един 1.8 20V turbo ....

свързах се с tuner-a от skoda-virt.cz / Zelenka/ , чакам да ми прати чертежите за фланеца..... smile048

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

smile048 в момента преговаряме за един 1.8 20V turbo ....

свързах се с tuner-a от skoda-virt.cz / Zelenka/ , чакам да ми прати чертежите за фланеца..... smile048

тука вече става много интересно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

smile048 в момента преговаряме за един 1.8 20V turbo ....

свързах се с tuner-a от skoda-virt.cz / Zelenka/ , чакам да ми прати чертежите за фланеца.....

 

:^o и така 1-ви Април мина , да се върнем към реалността smile001

 

Аз самият цяла година мислех да се хващам ли или не с нещо сериозно . Почти се бях решил , но в крайна сметка като се замислих тази кола не е за такива схеми - кво ще я направя 100 + коня и кво ? Не, че не може - схеми се правят разни, но нали ще ме провокира да я режа , ама къде ? нямаме една писта тука, че по улиците ли ...... в крайна сметка коли адреналинки има бол , ако някой ден толкова ми се искат емоции избор има .

 

Тази кола си е уникална само с вида си , с това, че не са внасяни тука масово като Естелките, с това че повечето хора се заглеждат и се чудят що пък за модел е това ... Та не смятам, че големия мотор трябва да е няква фикс идея

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

smile048 в момента преговаряме за един 1.8 20V turbo ....

свързах се с tuner-a от skoda-virt.cz / Zelenka/ , чакам да ми прати чертежите за фланеца.....

Като го прочетох това и си викам: - Айде и това стана поредния тунинг! :mrgreen:

Тук хората не кандисаха на двигатели! :-k

 

Тази кола си е уникална само с вида си , с това, че не са внасяни тука масово като Естелките, с това че повечето хора се заглеждат и се чудят що пък за модел е това ... Та не смятам, че големия мотор трябва да е няква фикс идея

Точно така е! И колкото се придържаш към оригинала, толкова по- ценна става! :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази кола си е уникална само с вида си , с това, че не са внасяни тука масово като Естелките, с това че повечето хора се заглеждат и се чудят що пък за модел е това ... Та не смятам, че големия мотор трябва да е няква фикс идея

+1

=D>

:smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.