Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Вадене на акумулатор фабия 1 ?


sashom

Recommended Posts

Здравейте,

 

Имам фабийка 1 и трябва да си измъкна левия фар. Оказва се , е за да го направя трябва да махна акумулатора. Когато опитам и извадя едната клема алармата веднага запищява. Дайте идея как да го избегна. Освен да махна бушона на алармата предварително. С други думи има ли как да деактивирам алармата и след това да я активирам без да и навредя :) . Не остана време да отвия и втората клема. Можеби ако извадя и двете ще спре , но все пак да попитам :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Очевидно сирената ти е със собствен акумулатор.

В този случай на корпуса на сирената има ключалка и със съответния ключ може да се спре алармата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря. Лошото е , че сирената стои на място на което просто няма как да достигна. (или по скоро не знам как :) ). Миля да пробвам с бушона пък ако стане - стане. Ще кажа какво се е получило като опитам. Ако не ще трябва да ходя на сервиз.

пс: Причината да се опитвам да го направя е , че казанчето за вода за стъклата явно се е спукало и изтича. Искам да го извадя и да си го оправя или заменя разбира се. Ако има някой с фабия 1 седан и го е правил, моля нека да каже дали това е пътя. Махане на акумулатора , изваждане на левия фар и предполагам точно под него е казанчето. Така и така съм решил да си го оправя сам - поне да съм сигурен дали съм на прав път :) ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:) Благодаря ти за бързия отговор. Май ще си спестя доста напразни усилия така :)... Сега остава и да е нарисувано в Haynes как се сваля и ще стане супер :) ...
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето ти информация как става. Май и бронята ттрябва да сваляш. :(

Removing and installing windshield washer fluid reservoir

Removing

– Remove left wheelhouse liner → Body Work; Rep. Gr.66 and front shock absorber → Body Work; Rep. Gr.63.

 

– Release plug from the washer fluid pumps for windscreen -3-, for headlight -7- and from sensor for washer fluid level -1-.

– Grip the angular pieces of the windscreen washer hoses -2- and -5- consecutively with pliers and by pulling the axle carefully detach from the washer fluid pump -4- (do not lever off). Collect the flowing out washer fluid in a suitable vessel.

– To unlock press the securing clamp and pull off hose with coupling -8- from the washer fluid pump for headlight -6-.

– If necessary slide the washer fluid pumps out of the windshield washer fluid reservoir to the top (turn the washer fluid pump for headlight -6- to the left to approx 90° before sliding out).

 

– Remove cap from reservoir supports.

– Screw out the four nuts -arrows- (5 Nm) and remove windshield washer reservoir downwards.

NoteThe headlight and the battery is not shown for the purpose of clear presentation, they must not be removed.

Install

Installation is performed in the reverse order. Pay attention to the following points:

– Hoses with angled pieces must click firmly into the connections on the washer fluid pumps.

 

post-116-138453200855_thumb.png

 

Removing and installing the front wheelhouse liner

Removing

 

– Unscrew wheel, Mu = 120 Nm.

– Release screws -2-.

– Remove wheelhouse liner -1-.

NoteFor vehicles with engine identification characters ATD and AUN: When removing the wheelhouse liner the wheelhouse noise insulation panel -3- may fall out. It must be re-inserted, if necessary replace.

Install

Installation is carried out in the reverse order.

post-116-13845320096_thumb.png

 

Summary of components on the front bumper

1 - Nut

2 - Guide part

q supports the bumper corner on the left and right

q removing:

– Removing the bumper → Item.

– Release screws → Item.

– Remove guide part.

q Installing:

Installation is carried out in the reverse order.

3 - 1.5 Nm

4 - 1.5 Nm

5 - Bumpers

q removing:

– Remove the cover cap for the headlight cleaning system (if applicable) → Electrical System; Rep. Gr.92.

– Loosen the holding clamp for the headlight cleaning system (if applicable) → Electrical System; Rep. Gr.92.

– Remove the expanding rivets → Item.

– Remove screws → Item and → Item.

– Remove the bumper from the guide parts → Item.

– Separate the electrical plug connections for fog headlights (if applicable).

– Take off front bumper.

q Installing:

Installation is carried out in the reverse order.

6 - Body-bound rivet

7 - 5 Nm

post-116-138453200966_thumb.png

post-116-138453200957_thumb.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти много :). Дори се надявам като махна бронята да виждам спуканата част. По всичко личи , че ще имам видимост към по голямата част от казанчето. То видили се спуканото после ще е по - лесно дори няма да го махам. Мисля с капчича да опитам. smile001

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ти кажа съмнявам се. То това ще е най-добре да се окаже , че се е извадило, но пък и двете дюзи на предното стъкло работят и пръскат доста. Съдейки от налягането и двете маркучета са си там. На задното стъкло нямам чистачка (седан) тоест оствава като по-вероятно да е спукано. А как се е спукало незнам - имам я от 4 дена :). Само ще добавя , че досега имах фиеста 2006 година. Сега пък Фабия 2005 г. Разликата е ОГРОМНА и се радвам , че е в ръцете ми :) ...

 

пс: До сега бях малко на разходка по околовръсното. След разклона за Нови Искър пътя е буквално непроходим. Не минавайте от там в никакъв случай ! ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Открих проблемното място. Казанчето и тръбата през която се налива имат съединение което явно ми се е сцепило. Лошоот е , че действително няма да мина без сваляне на предната броня. Опитах само с подкалника, но се вижда само задната част на казанчето. Почнах да свалям бронята, но се оказа , че отдолу имам някакви тапички и реших да попитам преди да напъвам повечко :) изглеждат така :

300320100227777.jpg

и се намират на мястото на цифрата 6 на картинката по-горе. Нямаха вид да могат да се развият и предполагам са само щипки. Някой може ли да го потвърди :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам фабийка 1 и трябва да си измъкна левия фар.

Ако всичко това е за да свалиш фара, предполагам че ще стане и без сваляне на акумулатора. Поне при мен го свалям така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пс: Причината да се опитвам да го направя е , че казанчето за вода за стъклата явно се е спукало и изтича. Искам да го извадя и да си го оправя или заменя разбира се. Ако има някой с фабия 1 седан и го е правил, моля нека да каже дали това е пътя. Махане на акумулатора , изваждане на левия фар и предполагам точно под него е казанчето. Така и така съм решил да си го оправя сам - поне да съм сигурен дали съм на прав път :) ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Здравейте,

 

Вече е оправено казанчето. Ще опиша точно какво стана.

Бронията се сваля мн. лесно. Тапите които ме затрудниха всъщност са много хитри. Само се избутва посредата и тя сама си пада. От близо изглежда ето така1304201003612.jpg.

Останалото е лесно. Няколко винтчета и скобите отстрани. Видимостта към казанчето при свалена брония е перфектна. Не може да се свали защото има един скрит винт под акумулатора но се вижда цялото. С помоща на малко капчица и едно малко гумено уплатнение мисля , че се получи добре. Поне засега :). Казанчето се е спукало точно на съединението.

1304201003312.jpg

 

Вече не тече :) ... Благодаря за насочването.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 месеци по-късно...

един въпрос:

 

Как го махате този акумулатор на фабиа седан 1,9TDI?

има 4 щипки които махнах ама болт не видях никъде. Акумулаторът не помръдва.

 

100 пъти съм сменял акумулатор на други коли ама с фабиата видях зор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.