Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

[Škoda Octavia '01] - Alpine


chant

Recommended Posts

Вече официално сме готови да се покажем :)

С помоща на колегите ми в петък събрахме колата. Точно на време пристигнаха емблемите / задната беше объркана, но в понеделник идва правилната / :

037761311.jpg

След като качихме и огледалата останах много доволен от визията на колата.

Между задачите монтирах и новите педали.

037761329.jpg

След :

037761330.jpg

Баня и подготовка за пастиране на останалите детайли :

037761309.jpg

Към края на деня вече всичко беше на мястото си  :banger_2:

037761313.jpg

037761331.jpg

И след 2 седмици престой сме вече готови за първата разходка :

037761314.jpg

037761315.jpg

 

Огледалата, маската / решетката / и тавана са в един цвят. Снимките са от телефона и незнам колко си личи, но ще се постарая да направя по-добри.

Редактирано от kukumitcin
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 77
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • chant

    34

  • kukumitcin

    16

  • Mishelle

    4

  • drift

    3

Най-много писали в темата

Малко снимки от разходката, която си спретнахме събота :

037761318.jpg

037761317.jpg

037761324.jpg

 

Довелен съм от резултата.

Скоро ще покажа и новите придобивки.

 

Поздрави.

Редактирано от kukumitcin
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страхотно, нямам думи !!!

Окито изглежда като ново, че и по-добре !

Адмирации за ентусиазма, труда и крайния резултат!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво ! Колата наистина изглежда страхотно , нямам търпение да я видя и на живо !

Поздравления за всяка промяна !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво Пейо  :banger_2:  

Поздравеления за страхотната работа. Личи си когато се прави нещо с желание.

Много добре се е получило с огледалата, черния таван, въобще всичко :)) Колата е като нова.

 

Радвам се, че точно Ти я взе - защо?! - Резултата е на лице  :banger_1:

 

 Няма случайни неща

 

Четито , още веднъж! Със здраве да я караш и много безаварийни километри. :doubleup:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря Ви !

Радвам се , че харесвате направеното до тук.

 

Ехеееееее окапаха ми лигите!!!! Поздравления! От отзадзе, защо ми се струва нещо различна?

 

Все още няма промяна по задницата освен тази капачка за задната кука, но на снимките не се забелязва :

2986_12.JPG?set_id=7

Средата или края на март месец влизаме за боя на задна броня и цялата лява страна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Готов си за срещата в Пловдив тази събота :P

Поздравления за труда, мерака и крайния резултат. Колата е станала супер. Убеден съм, че се качваш в нея с голям кеф :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко разкъсано ви представям промените , но не ми остава време да монтирам всичко на един път.

Ето какво ново си имаме :) :

037769908.jpg

037769959.jpg

037769958.jpg

 

Волана и ск. лост вече са в един тон дет се вика, но още нещо ми липсваше, а именно :

037769909.jpg

 

Още не съм я монтирам, но предполагам, че другата седмица вече ще е на колата.

Още с взимането на колата реших, че искам салон от RS. Но всички знаем, че намирането му е много трудно.

Не съм се отказал ще се търси, но изпадна изгодно едно дълбоко Рекаро от Голф 4 не мислих дълго :D и го взех.

Салона вече мина пране...и за моя радост е в много добро състояние. Има забележка само по шофьорска седалка не е много, но ще се оправи преди да влезне в колата.

И няма как да го сложа в колата преди малкия началник да си каже мнението :

037770006.jpg

 

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Началника ти е одрал кожата. Взимай го да помага и монтирайте. Че да си готов за утрешната среща. Ако не успееш с монтажа, свиркай да ти пратя едно трикрако столче, да има на какво да седнеш в колата :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пффф проекта става мега ! Нямам търпение да го видя наживо :) Бравос и продължавай в същия дух :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На живо колата е страшна лъскарка. Мерака на Пейо е голям, личи си от резултата :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Луди много ;)

Много се радвам, че оценявате направеното до тук. Не бих казал, че колата е "проект"... имам още доста работа и дребни неща, които искам да променя.

Днес намерихме малка дупка в графика и се захванахме с 5-та врата , че емблемата я разхождам в жабката няколко дни, а след това последваха тампоните на предните амор. , че и лагер главина излезна....знаете как е с по-стар автомобил. За момента ходовота част е готова и вече съм много по-спокоен, когато малкия е в колата.

За момента няма да пипам друго по задницата :

037785075.jpg

и осветлението на номера вече е факт :

037785283.jpg

Още нещо ми беше като трън в очите...антената. Първо, че оригиналната вече беше дала всичко от себе си и второ, че не ми харесваше. Не е нещо впечетляващо, но съм доволен от резултата.

037785081.jpg

Пристигнаха и новите спирачни дискове / предни и задни /:

037785281.jpg

037785282.jpg

утре и накладките ще са при мен. Ще споделя подробности след монтажа на всичко.

 

Рекарото и ръчната вече са монтирани, но нямам добри снимки. Ще се постарая да направи хубави снимки с които да ви покажа интериора след намесата ми. :)

 

 

Поздрави.

Редактирано от kukumitcin
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Моля те пусни снимки на Шкодата с дълбокото рекаро,че и аз съм се навил да купя за другата ми Октавия такова салонче.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моля те пусни снимки на Шкодата с дълбокото рекаро,че и аз съм се навил да купя за другата ми Октавия такова салонче.

Днес ще гледам да направя снимки, че последните седмици нямах много време.

 

Още при покупката на колата видях, че имаме проблем със заден ляв амортисьор не след дълго и преден десен се обади.

Нямаше какво да му мисля много и поръчах нови TA-Technix, които монитрах в края на седмицата, като пружините си останаха Eibach.

Слезнахме още една идея по-ниско, но не прекалено много все пак се кара всеки ден.

037841065.jpgщ

Нови прахоловители, че старите бяха дали всичко от себе си.

037841066.jpg

Колегата ми помага от другата страна :)

037841054.jpg

 

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не може да е слезнала от амортисьорите още,но добре е че си ги сменил. Бях му казал на Чавдар че не са хубави тези уж най прехвалени и адаптиращи ;) се златна серия и т.н.

Защото преди това бях слагал на друг автомобил същите. Големи меки боклуци. Хубаво си ги изхвърлил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам дали са адаптиращи или не / до сега не бях карал с такива /, но колата се държеше като лодка с тях.

Слезнахме една идея по-ниско, защото махнах подложките на предните амортисьори / не съм го написал в предния пост /. Между другото когато наложих задните имаха малка разлика в дължината.

Направих няколко бързи снимки на салона :

037848714.jpg

037848707.jpg

037848710.jpg

037848703.jpg?

 

 

 

Редактирано от kukumitcin
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Ей супер е с тоя салон,става без преправяне нали?Идват ми някакви интересни идеи на ум.

Нищо не съм преправял...пасва без никакви допълнителни намеси / освен, че на мен ми остана да прекарам инсталацията за подгряването /.

 

Колата се сдоби с така искания РС салон :) в комплект с корите на вратите. Имам още доста работа по него / има забележки от лошо пране и кожата на места е повредена /, но вече е факт.

Нали ще е реплика... :

037855495.jpg

Вече са боядисани в същия свят като тавана и огледалата ;)

 

Сменихме визията с други джанти Keskin KT3 16-ки ЕТ 25 :banger_2: . Знам, че не е перфектната джанта за тази кола, но изпаднаха на добра цена и ми харесват !

Съвсем скоро ще пристигнат и другите джанти, които търся от известно време...дет се вика ще има още промени в тази насока.

037948035.jpg

037948036.jpg

037948038.jpg

037948051.jpg

 

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези дни пристигнаха новите рамена за чистачки, чистачки и "врътките" за парното.

Врътките се съчетават много добре с ключа за фаровете, ринговете на таблото, капачките на закопчалките и педалите. Мисля, че повече хромирани детайли по интериора не искам да слагам.  Остана ми само да си намеря здрав пепелник....

037960461.jpg

037960460.jpg

037960462.jpg

037960464.jpg

 

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.