Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Eмблемата на skoda


Recommended Posts

Представлявал маруля с око. smile001

 

Заглавие: Модернизиране на фирмения знак на Шкода

 

Аз си харесвам марулята с окото. smile194

 

Сериозно: Skoda Auto - Logo, само малко познания по английски требват. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен е пиле.

Реално е стрела която се стреми напред (към техническия прогрес) а с зеления цвят показват че шкода е приятел с природата

Но все пак е пиле!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди време бях спрял на един паркинг в Нова Загора и един човек на средна възраст ме заговори. Беше от старата школа, които си знаят МБ и 120-ки и много се чудят и радват на новите. Постоянно ме заговарят такива хора като ме видят до колата. Той взе да ми разправя, че по негово врме в техникума първи въпрос за 3-ка бил какво значи емблемата на Шкода и всички отговаряли без грешка. Нещо от рода, че перата са "широк моделен спектър", точката (окото на марулята) е "точност в изпълнението", стрелата е "напред към техническия прогрес". Съжалявам, че го запомних точно как беше, те бяха 5-6 неща.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериозно: Skoda Auto - Logo, само малко познания по английски требват.

 

 

Хаха... пилета ,марули... някой май е гладен smile048 Те хората са си го написали в сайта (линк-ът от цитата). Индианец със стрела. Иначе имам спомен, че имаше такава тема и се стигна до консенсус за индианеца smile021

п.п. Иначе това с марулята ме разби - не бях го чувал до сега smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те хората са си го написали в сайта (линк-ът от цитата). Индианец със стрела.

 

Абе, и друго са написали smile004.

 

Usual interpretation of the logo’s symbolism:

*Large circle (circular ring) – universality of production, perfection of products, the globe, the world

*Pinion (wing) – technical progress, span of production programme and sales of products in the world

*Arrow – progressive production methods, high productivity

*Circle (eye) – precision of production, technical brightness, range of vision

*Black colour – hundred-year tradition

*Green colour – environmental production, protection of the environment, recycling of materials used

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Usual interpretation of the logo’s symbolism:

*Large circle (circular ring) – universality of production, perfection of products, the globe, the world

*Pinion (wing) – technical progress, span of production programme and sales of products in the world

*Arrow – progressive production methods, high productivity

*Circle (eye) – precision of production, technical brightness, range of vision

*Black colour – hundred-year tradition

*Green colour – environmental production, protection of the environment, recycling of materials used

 

А! Точно тези ми ги изреди и човека в Нова Загора. :smt004

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както се пее в една песен: "...Шкодата за мен е Храм!..." smile126 :smt030

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, май емблемата е най-хубавия елемент от дизайна на една съвременна Шкода :mrgreen: Още повече че предизвиква толкова различни асоциации, но и другите марки от концерна имат някои интересни тълкувания, примерно

post-24-138453200481_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Абе хора никой ли не знае?

абе кажете му на човека

колега емблемата означава ЛЕТЯЩА СТРЕЛА (щото са много бързи)

в ЕТ има брошурки за това и доста информация

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.