Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

"Проблем" със задни светлини за мъгла на Румстър


СТРАННИК

Recommended Posts

Онзи ден си сменях габаритните задни светлини- бяха изгорели и се "натъкнах" на нещо. Лявата светлина за мъгла си работи, а дясната не.Отварям да проверя дясната крушка-здрава е, а не работи! Проверявам по-нататък и виждам че въобще не е захранена. В снопа от кабели които отиват в клемата просто има един в по-малко отколкото в левия сноп.И сега се чудя- "фабрично" ли свети само лявата страна примерно за да не натоварва другите водачи и ако е така защо тогава "икономичните" германци са сложили "излишна" дясна лампа още при асемблирането ](*,) .Ако пък при мен нещо липсва захранващ кабел защо ли не дава индикация за изгоряла крушка на таблото, както един път даде при изгоряла лява крушка? И въобще колко лампи за мъгла имате отзад и колко от тях светят? Лява и дясна или само лява?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Светлината за мъгла е 1 и при мен. А не съм отварял още стоповете и не знам дали има крушка и отдясно. smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен е само една светлина за мъгла от ляво, въпреки че като се загледах в другата ми се струва, че и там има крушка, но не свети. А защо и на мен ми е интересно да разбера. :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм проверявал, но май от едната страна е фара за мъгла, а от другата светлината за заден ход.

 

При Фабия е съвсем друго, Румстъра има 2 светлини за заден ход smile049.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направо не мога да си преставя подобно "разхищение".Толкова много коли и всяка с една излишна лампа, а и не само това ами и време да се сложи, оскъпената направия на фара...Като ги знам как изчисляват всичко до цент и секунда. По-добре да бяха сложили безплатно преградки за нишите в багажника над задните калници. А дали ако си поискам ЕТ ще ми пуснат ток до лампата? Ако може гаранционно... \:D/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Задните светлини са стандартни за автомобилите с лява и дясна дирекция, така че е нормално да си имат всички секции.

Инсталацията на автомобила в случая е за ляв волан, съответно липсва проводник от дясната страна.

Светлината за мъгла отзад трябва да свети само от страната на осовата линия, пускането и на двете е незаконно.

Целта е при приближаване и изпреварване отзад при мъгла, да може да се прецени кой е действителният габарит на автомобила.

Това с крушката е малко по-странно, но може пък и да служи и за резерва smile049 .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Едва ли има собственик на Ф1, който да не си е задавал този въпрос. И там отдясно има крушка, няма проводник. Апропо това май VW си го влачи още от Голф2.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.