Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Дизелово масло за бензинов двигател?


Recommended Posts

До колкото разбирам разликата в моторното масло за дизел има единствено повече "миещи" съставки. Защо да не караме бензинарките с дизелово моторно масло. Аз за минуси не се сещам. Някой да се сеща за минус в тази комбинация?

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой да се сеща за минус в тази комбинация?

 

Цената. :D Затова не се използва. Но както бат Сами каза е по-добре, защото маслото е по-качествено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А предвидено ли е масло за дизелов мотор да се спрявя добре при по-високите обороти на бензинов мотор? Сигурно, ама аз понеже не съм сигурен, питам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някъде четох, че тъй като отпадните продукти при горенето на дизела и бензина са различни и оттам ефекта от защитните свойства на маслото се различава, т.е. ако се сложат разни добавки може би ще има още по- добър ефект :-k Друг е въпросът на колко хил. км. ще се сменя това масло, защото смяната им по принцип е по- честа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

що нестанете едни химици и недавате акъл на хората дето правят маслата !!!!!!! ](*,)

Годините, когато се използваха хора за производство на масла и сапуни отминаха отдавна :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.