Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Пръскачки на фаровете О1


turbobiit

Recommended Posts

Много бих искал да имам такива пръскачки.Някои присаждал ли е такива и от каква кола стават.Какво още е необходимо за реализирането на замисленото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

viewtopic.php?f=44&t=9270&start=120

 

Ако намериш някакъв вариант за дюзите, ще съм ти благодарен да споделиш. И аз търся в момента

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защото в ЕТ бройката е 75 лева smile045

150 лева за двете дюзи не ми се дават. Но ако не намеря ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен дюзи и казанче май ще трябва да се сменя.А управлението как ще се направи?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Исках само да те светна, че на всички автомобили, които съм карал и притежавал и са имали такава "екстра" съм пръскал внимателно-внимателно само и само за да НЕ активирам пръскалките на фаровете! Защо ли? Защото реално има НЯКАКЪВ ефект само при следните условия: да се движиш с около 80-100км/ч, да има влага и/или някой пред теб да пръска вода/сняг/нещо-си. Когато активираш пръскането на вода по фаровете дюзата пръска на конкретно място на рефлектора, но това по себе си почти невъзможно да разгради всичко, което ти всъщност искаш да махнеш. Ако обаче се движиш и вече самият рефлектор е мръсен, но нищо не е запекло по него, имаш добър шанс водата, която си изпръскал по рефлектора да се стече назад към предния капак и по този начин да избърше количество мръсотия.

 

Просто поради чисто физически причини всичкото мръсотия, която е попаднала по рефлектора, се е набило там вероятно с прилична скорост и само с едното пръскане дори под сериозно налягане няма как да получиш желан положителен ефект. Вервай ми!

 

Това са моите сравнително дългогодишни наблюдения в/у тази "екстра" и казвайки всичко това за пореден път се радвам, че новата ми кола (Шкодата, която карам в момента) е лишена от нея!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бе не е точно така. Аз имам и си вършат много добра работа, НО само при мокро време - най-вече дъжд. И при сняг вършат работа, но мойте са от изкачащите и ако се е натрупал сняг над тях, въпреки подгряването около тях, има опасност от повреда. При спечена мръсотия, няма ефект.

А и се иска малко свикване с тях, понеже се включват с всяко четвърто или пето пръскане на големите чистачки. Иначе ще се разорите от инвестиции в течност за чистачки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Исках само да те светна, че на всички автомобили, които съм карал и притежавал и са имали такава "екстра" съм пръскал внимателно-внимателно само и само за да НЕ активирам пръскалките на фаровете! Защо ли? Защото реално има НЯКАКЪВ ефект само при следните условия: да се движиш с около 80-100км/ч, да има влага и/или някой пред теб да пръска вода/сняг/нещо-си. Когато активираш пръскането на вода по фаровете дюзата пръска на конкретно място на рефлектора, но това по себе си почти невъзможно да разгради всичко, което ти всъщност искаш да махнеш. Ако обаче се движиш и вече самият рефлектор е мръсен, но нищо не е запекло по него, имаш добър шанс водата, която си изпръскал по рефлектора да се стече назад към предния капак и по този начин да избърше количество мръсотия.

 

Просто поради чисто физически причини всичкото мръсотия, която е попаднала по рефлектора, се е набило там вероятно с прилична скорост и само с едното пръскане дори под сериозно налягане няма как да получиш желан положителен ефект. Вервай ми!

 

Това са моите сравнително дългогодишни наблюдения в/у тази "екстра" и казвайки всичко това за пореден път се радвам, че новата ми кола (Шкодата, която карам в момента) е лишена от нея!

 

 

На мен ми харесва как променят визията на колата и това е причината да го направя

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

 

Ами ефекта се усеща ако си с ксенон. При нормален фар стъклото/пластмасата се затопля и каквото попадне веднага засъхва и няма чистене. При ксенона температурата е доста по-ниска и чисти. Е, не е като с чистачка, но определено има ефект. Пък и си е друго лятото на кръстовището да окъпеш две-три мангалчета които не се отказват от миенето на предния ти прозорец :smt032

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз целя визуален ефект,но не върви да сложим неработещи дузи.Ще бъдем строго мъмрени от другите шкодари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Теб бих те смъмрил и заради това : "oktavia1 1.9tdi"!

:smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубава екстра е. Аз съм доволен, добър ефект има на ксенонова крушка и добра визия. Пръскачките преди facelift-a са красиви. А твоят фар какъв е.. кристален или не?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Теб бих те смъмрил и заради това : "oktavia1 1.9tdi"!

 

 

smile091 Пак техническа грешка.Виновен съм.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубава екстра е. Аз съм доволен, добър ефект има на ксенонова крушка и добра визия. Пръскачките преди facelift-a са красиви. А твоят фар какъв е.. кристален или не?

 

 

Фара е обикновен все още.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз никога не съм имал на идея моите да ги правя да пръскат.Сложих си ги само за стил и никой не ми е мъмрил. Пък и да мъмри, на кого му пука - като ми харесва повече с пръскачки апък знам, че няма почти никакъв ефект от тях, защо да набивам пари да ги правя да работят...

 

П.п.: Познавам няколко надъхани като тебе, дето после тръгнаха да си слагат пръскачки и "да ги правят да пръскат" :mrgreen: , само че в последствие всички се отказват ХАХАхХА. Ти ако успееш, похвали се smile027 .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз никога не съм имал на идея моите да ги правя да пръскат.Сложих си ги само за стил и никой не ми е мъмрил.
и аз така бих постъпил,смятам да си купя само капачета за моята и да ги залепя за бронята.....щото и да имам пръскачки,едва ли ще ги използвам...
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Защото реално има НЯКАКЪВ ефект само при следните условия: да се движиш с около 80-100км/ч, да има влага и/или някой пред теб да пръска вода/сняг/нещо-си...

Фарове на сухо не се цапат до толкова, че да ти намалее видимостта. Най-много да се напрашат. Цапат се на мокро, следователно е повече от ясно, че в такъв момент имаш наличие на влага, която не позволява спичане на мръсотията (дъжд или сняг). Освен мокри условия, пръскачките си вършат много добре работата и при скорости, далеч по-ниски от посочените от теб. В града рядко ще вдигнеш такава скорост, но ефект от тях има. Нямам идея какви са твоите експериметни, но аз съм опитвал да мина половин София при дъждовно време с и без пръскачки (мога да ги изключвам). Като се прибера в гаража, ако не съм пръскал на фаровете, целите са покрити с мръсотия. Ако съм пръскал - доста по-чисти са.

 

Почти всички (да не кажа всички) нови коли с фабричен ксенон имат инсталирани пръскачки. Загледай се зимата във фарове без пръскалки и с афтър маркет ксенон и ги сравни с фарове с фабричен ксенон и пръскачки. Разликата е голяма. А причината ти я казал PRR по-горе - температурата. Ако на фабричния ксенон му беше все тая дали ще има пръскачки или не, производителя щеше да ги слага в графата с екстри, а не в комплект.

 

Не се засягай, но това, че ти не виждаш разлика, не значи, че я няма. Това ми звучи като мненията на доста хора "с климатик и без климатик колата върви еднакво и не го усеща".

 

Хайде, умната, пък вместо да се мъчиш да пръскаш без да палиш пръскалките, закачи колата за комп и ги изключи. Или ако има отделен бушон за тях, го махни. Ако пък не става нито едното нито другото и си мераклия да не пръскаш по фаровете, взимаш си Мерджан - при повечето им модели пръскалките се активират отделно, не от лоста за пръскане на предното стъкло.

smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.