Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Яко удряне отдолу при окачването на Окти2 4х4


Wizi

Recommended Posts

За какво удряне става въпрос? Къде отдолу? При 4х4 се получава едно удряне когато в настилката има пропадане или се слиза от бордюр, но това било конструктивно обусловено и идва май от амортисьорите, на които били сложени някакви ограничители. Свързано е с това, че колата е повдигната (пакет лоши пътища). Това ми обясняваха на мен в ЕТ. За това ли става дума?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

VALDO, опитах се да ти отговоря на съобщението, но отговора ми си стои в "Изходящи" и не отива в "Изпратени". Затова и тук ти отговарям. Питах за моята кола - О2 4х4. Същото съм чел и за Скаут в Autobild. Пращам линк към материала, само че е на немски. Въпросното изречение е предпоследното в текста, преди частта за техническите данни (Technische Daten). Въпросът бил в това, че Скаута е лек автомобил, само че повдигнат.

 

 

http://www.autobild.de/artikel/test-sko ... 60217.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Wizi,пускаш тема пък нищо не казваш бре човек!!!

 

Уууссааааа! Спокинг, дишай дълбоко!!!!! Wizi проговори! Не е нужно (отново) да се палиш, убеден съм вече, че умееш. :D

 

 

Като купих колата ми обявиха, че очевидно има някаква драма в задните амортисьори, защото удря отзад яко при слизане от бордюр или преминаване през плитки дупки - точно толкова колкото е нужно колелото да загуби контакт с асфалта за момент. Нещо което категорично не е нормално! Доста учуден останах когато видях в един доста голям немски Октавия-форум, където хората от различни градове споделят точно за това зловещо хлопане и за това как местните им Шкода оторизирани сервизи не могат да локализират проблема и обвиняват съчетанието на амортисьорите и пружините, които конкретно са монтирани на О2 4х4 и Скаут за да се получи това повдигане на цялата кола.

 

Бях при мой майстор, на когото имам доверие и който принципно е достатъчно добър в намирането и отстраняването на всякакви проблеми по ходовата част. Гледа я 15мин и накрая заяви, че освен един разбит лагер на главина във въпросното задно колело, което удря така здраво (и драстично повече от другото задно колело) друго не намира. Купих си оригинален лагер от ЕураТек и отидох да ми го смени, но след като разпарчетоса задното окачване се оказа, че и биалетката на това колело също е разбита и за смяна. В крайна сметка след смяната и на двете неща резултата е МНОГО положителен и като цяло го зачислявам на биалетката, а не на лагера още повече след като с ръцете си усетих колко нищожен бе луфта в него. В момента има удряне отдолу, но е напълно нормално и едва при слизане от по-високо, бордюр примерно. При останалите неравности където допреди ремонта тресеше също така зверски - изчезнаха като проблем!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Wizi,пускаш тема пък нищо не казваш бре човек!!!

 

Уууссааааа! Спокинг, дишай дълбоко!!!!! Wizi проговори! Не е нужно (отново) да се палиш, убеден съм вече, че умееш. :D

 

По-спокойно бре Ганчо!Пий една студена бира и не се пали толкова! smile027

 

P>S>Tя твойта тема отиде в съвсем друга посока!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж за какво говори Anatoly,защото твойте проблеми явно са различни!Ако ще пишеш нещо по темата или като пускаш нова тема пиши така,че да те разберем за какво говориш!

 

Айде много здраве! smile048

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Видях какво пише Анатоли и проблемите ми не са различни. В крайна сметка очевидно окончателно разрешаване на проблема няма, но се радвам, че все пак при влошаване знаем къде може да се крие драмата.

 

Пуснах тема и написах обяснение за проблема, но за съжаление явно ти си единствения, който не вдена за какво иде реч 37.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.