Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Рали IRC: 1-2-3


BlackPearl

Recommended Posts

Еййй реве ми се значи!!Чехите са най-големите фенове на рали спорта,цялата отсечка е пълна с чехи със знамена и прочие,толкова ли отбора не може да разбере,че има сняг,може ли и тая година така нелепо да се прецакат,просто не е истина!!!Да спечелят 100 годишнаната на Монте Карло и то на 110 годишнината на Шкода Моторспорт щеше да е страхотно!Остава да стискаме палци на Кол де Турини да стане чудо,но 1 чудо не стига!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 109
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • BlackPearl

    33

  • drift

    20

  • rsk

    18

  • Цецо75

    17

Най-много писали в темата

Те са знаели за снега, подценили са количеството може би. Очаквали са да дръпнат достатъчно на чистия асфалт, но не би. Юхо според мен е карал доста добре на снега, все пак е оставил Солберг зад него smile004

Да видим довечера отсечките, стискам палци на нашите хора smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Манияяяяя!!!

 

Копецки атакува. Но май Вуйол ще вземе етапа. Ханинен засега е 1ри. Копецки се свлече след 2ра контрола ..

 

Много добър коментар на Ясен Попов!

 

Няма сняг обаче. Може би няма да има големи размествания в класирането ако някой не допусне грешка!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добри отсечки за Шкода. като изключим че Брайън Буфие кара на 1-3 секунди зад Шкода, на другите им слагат по 10 сек +.

 

Все си мисля, че Фреди Лойкс има шанс да стигне Буфие - на 44секунди е.

Саразен загуби доста в СС11 заради скоростната кутия (само с 1 предавка останал).

Делкур си губи по 20-30 секунди на етап.

Гай Уйлкс и той кара по-бавно от ханинен.

 

Според мен Лойкс и Ханинен имат шанс да станат 2-3 поне, а защо не 1-3 :)

 

Айде, да стане 00:00 часа да гледаме ралито.

 

Евала на Евроспорт- уникални!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Басо ги ошамари последния етап!Иначе на сухото Шкодите летят,на Ханинен така и така тази година няма да е пилот в ИРЦ не му остава нищо друго освен да раздава яката газ в последните два етапа.Фреди за да хване Буфие трябва сериозна грешка на французина,вижда се че за момента си контролира ралито идеално.Нямам търпение да се почва!!Евроспорт и ИРЦ е истината!!! smile035

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде, поспалани....

 

Никой не пише...

 

След СС13 се получиха следните резултати: Лойкс стопи преднината на Буфие с малко, Саразен кара прекрасно и излезе 3ти. Юхо Ханинен има реален шанс да взеле в 3ката. И да стане Шкода 2-3....

 

 

1 Bryan Bouffier (Peugeot 207 S2000) 3h32m55.6s

2 Freddy Loix (Škoda Fabia S2000) +32.5s

3 Stéphane Sarrazin (Peugeot 207 S2000) +51.9s

4 Guy Wilks (Peugeot 207 S2000) +1m19.7s

5 François Delecour (Peugeot 207 S2000) +1m22.4s

6 Juho Hänninen (Škoda Fabia S2000) +1m29.3s

7 Petter Solberg (Peugeot 207 S2000) +3m45.9s

8 Nicolas Vouilloz (Škoda Fabia S2000) +4m47.8s

9 Jan Kopecký (Škoda Fabia S2000) +7m45.9s

10 Giandomenico Basso (Peugeot 207 S2000) +8m46.0s

 

След обаче СС14 нещата за Шкода не изглеждаха добри. Само Фреди ги отсрами. А той все пак е 3ти пилот ( не е от главните) и е с ограничена програма тази година (няма да кара на всички ралита) ...

 

Ето призовата 3ка + 2ма допълващи петицата.

1 Bryan Bouffier (Peugeot 207 S2000)

2 Freddy Loix (Škoda Fabia S2000)

3 Guy Wilks (Peugeot 207 S2000)

4 Stéphane Sarrazin (Peugeot 207 S2000)

5 François Delecour (Peugeot 207 S2000)

 

Мисля, че Ханинен и Копецки (най-вече) трябва да са много разочаровани, след като ДЯДО Делкур ги би на Монте Карло....

 

Ханинен и Копецки, с такива некадърни решения за гуми : Да гледат от Солберг какви гуми ще избере той.....

 

Не може да си Шампион + в 3ката и шампион при конструкторите и да допуснеш елементарна грешка... Фреди Лойкс е 3ти пилот , но им показа как се взимат решенията. Да бъдат зад Делкур, който с цялото ми уважение губеше по 20секунди на етап, загубиха чисто стратегически.

 

Не знам Ханинен как ще се представи тази година с S-WRC (Red-Bull Skoda), но едва ли ще успее да повтори миналогодишния триумф!

http://www.wrc.com/swrc/news/hanninen-a ... ?fid=14017

 

Не знам защо Сандел реши да смени ,според мен силен отбор като Ред-Бул с JM RACING тази година. Но , пак ще кара Шкода.

 

Във Франция, отново Пежо скри "топката" на Шкода!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 9 месеци по-късно...

http://www.dnevnik.bg/sport/2011/11/06/ ... =2#picture

 

Айде честито. Между другото, Сливен го гласят за IRC догодина smile152

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подкара я...благодарение на Турската автомобилна федерация, които яко са натиснали и са дали яко кеш.

Искат да просперира състезателката и нейната навигаторка. Евала на такива, а ние ко правим!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Садим ряпа, кво правим.

 

Гьошев тегли майната и се отказа. Тошко няма кой една кола да му даде. Катето избяга да кара в Румъния. Крум и той нещо яко затъна.

 

Догодина ще гледаме Митко да разхожда Шкодата сам самичък по трасето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаме си Шампион от марката Андреас Микелсен младока се пребори с Ян Копецки зад който целият завод стои,но Андреас им показа и с отбора на Skoda Uk Motorsport са новите шампиони,изключително се радвам,Ян Копецки 3-та година се мъчи и се му бяга тая титла.Да той е помогнал за създаването на Фабия С2000 и какво от това като и Юхо и Андреас ми набиха шамарите.Отделно,не трябва да се забравя,че Юхо Ханинен е Световен Рали Шампион в клас С2000 със Шкода Фабия.

 

Относно БГ реалноста:

Идеята за Сливен ИРЦ крепи българският моторспорт.Дано да ни включат да видим борба.Гьошев продава супера и целия отбор(сервизен камион,шатри све) по неоправдани за мен причини.Никой пилот не се отказва от Спорта защото му се кара някаде,а не там където иска.Бензин в кръвта не се маха,Пепи го знае много добре,нито федерация нито глупави оправдания.Митко е ясен,има силна кола,силен спонсор,догодина пълен сезон БГ и може би пълен в Европейски и някое друго участие ИРЦ(ако Сливен стане кръг).

Така и любимото ми: Крум Дончев-слаб сезон,много въпросителни,нови спонсори!!Ужасно проблемна кола на 290км след ревизия колата скъса клапан,на събието за фенове.От РДМ (препаратор на Пежо) обещаха ревизия гаранционна.Мечтата на Крумчо е да добара Пежото на Пепи(или подобно) и да влезе в борбата.На Крум Пежото е от първите произведени през 2007.Карано е от Лука Росети и е доооста старо вече.В България всички топ пилоти знаят трасетата перфектно - така,че техниката е доста важна.Аз мисля,че ако Ирц дойде в Сливен,европейския на Боровец,ще имаме един силен сезон.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, нищо лично (не съм фен на Копецки, симпатизирам на Микелсен като стил на каране и агресия), но такива изказвания ми подсказват, че въобще не си гледал класиранията, ралитата през годината и регламента (именно заради него и заради коефициентите на Кипър и Великобритания- и разбира се не на последно място победите на Микелсен) го направиха шампион.

 

А и разликата между Шкода Великобритания и Заводски Шкода е по скоро екипна! Крис Мийк също от Пежо Великобритания ги смачка 2009г....

 

Има много фактори които повлияха да стане Микелсен шампион. Аз твърдя, че е по-добър от Копецки и по-развит като пилот, но просто тази година имаше късмет с формата на ИРЦ. Не може да искаш да стимулираш всички състезатели да карат пълен сезон (да се взимат най-добрите 7),а в последните 2 да има коефициент 1.5/2 и само от тях ако спечелиш да вземаш 87 някъде точки- не е логично.

 

Копецки не е карал толкова на Кипър и не го познава толкова добре. А и Копецки е предимно силен асвалтов карач.

На Микелсен много му помогна това, че има стабилна финансова подкрепа и ходи навсякъде: За справка- спечели Италианския макадамов шампионат- след него вече значително подобри карането си на тази настилка.

През тази година (особенно втората половина) Микелсен нямаше почти празна седмица- я на тестове, я в шампионати.

 

Но такива коментари..... (пак ще се повторя,аз симпатизирам на Микелсен)

1во: Копецки има повече точки като тотал: Но в ИРЦ се взимат най-добрите 7

2ро: Копецки като цяло през 2011 беше по-постоянен и с иключение на една 0-ла винаги беше нареден в четворката.

3то: За мен малшанс във Великобритания и не толкова добре познатото му трасе в Кипър му изядоха главата.

 

Микелсен кара прекрасно в последните 4 ралита: На Мечек , който са гледали....знаят какво му се случи ( за съжаление) , но в Ивалия , домашното и Кипър беше безупречен.

 

http://www.ircseries.com/html/uploadedf ... _D_IRC.pdf

 

Реално погледнато ( и ако следиш), Микелсен има най-много ралита през сезона. Заедно с него е и Ханинен който стана шампион в S-WRC. Докато Копецки, като участия и ралита ( по важност и различни настилки) е доста по-назад от тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такам,съгласен съм.Наистина на Микелсен колата си е като заводските това се видя,ако беше клиентска кола като на Сандел,Крууда и Гардемайстер нямаше да може да дава такъв отпор.Дали следя,ми мога да кажа,че ИРЦ не съм изпуснал кръг който да не слушам по радиото,ако съм навънка по работа взимам лаптопа с мен.Относно системата на ИРЦ,да направено е да се взимат най-добрите 7 постижения,точно със идеята,че ИРЦ е шампионат който бе лансиран да привлече,най-вече вносителите на марките в отделните страни и по-малки частни отбори,за да може отбор който няма бюджет да направи пълен календар да има шанс за титла,точно това е и причината Пежо да почнат да се дърпат тази година от ИРЦ - това,че Шкода влезна със заводски отбор.Относно последните 2 състезания,наистина това точкуване беше малко объркано,но в крайна сметка за всички е еднакво.Копецки е асфалтов пилот - това е факт,но който е следил може да види,че Микелсен беше еднакво силен и на места и по-бърз,но наистина е прекалено млад и не е узрял още да издържи натиск.Копецки наистина е най-постоянен,проблема му на него е,че е много бърз и смел само на много познати ралита

 

Но всичко е въпрос на гледна точка и разбира се пристратия.Не мога да си крива душата,че все пак това е спорт и всеки си има любимец.Пожелавам си догодина още по-силен сезон и много емоции,все пак това е един шампионат който е рулиран от s_flag

нека се радваме на успехите.Наистина ми се ще това с коефициентите да изчезне,но предпочитам да се взимат най-добрите 7.И Сливен да бъде част от този невероятен шампионат.Още ме боли,че Монте Карло отиде към ВРЦ,дано поне за него да направят някакво излъчване,защото това което направиха Евроспорт тази година беше уникално.Включително и финалният етап на Кипър когато финишира Микелсен,емоцията беше уникална.

И за мое най-голямо щастие догодина отново в Шкода Великобритания пилот ще бъде Андреас Микелсен.

 

025545997.jpg?r=0

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами и на мен ми е много криво, че Евроспорт излязоха от ВРЦ. Още повече, че аз съм по фен на ВРЦ шампионата. Просто обичам турбините :) От как Евроспорт излязоха от ВРЦ, отразяването е плачевно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да определено като коли ВРЦ са по-добри и по-атрактивни,но самият шампионат засега не е толкова драматичен.Но с появата на Мини и силното представяне на асфалт и сега идващото Поло Врц и той ще се завърже.Да стискаме палци за едно добро отразяване на Монте Карло което поне да пуснат в нета,но да е безплатно.

 

Офтопик:

 

Ето нещо свежо,макар да не е Шкода за феновете на Рали спорта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво сърце се иска да се хвърлиш така в тоя завой, а???? Формулата ряпа да яде. smile126

 

Аз май съм го казвал, ама - бих дал половин годишната си заплата, да ме качи някой от пилотите от топ 5 в ВРЦ само за един етап състезателно темпо....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм съгласен за WRC и IRC.

 

Отразяването по Евроспорт на IRC е на много по-високо ниво. Преди на WRC бяха само репортажи (ден 1-2-3). Сега има и лайв тайминг, отсечки на живо, нощтни отсечки.За мен е нормално да има израстване. Трябва да вървим напред все пак.

 

А и да не забравяме, че всеки си гледа изгодата. WRC опустя- преди беше пълно: Цитрони,Форд,Шкода, Сеат,Митсу,Субару , Пежо, ХюМдай и частници, а сега положението е само 8 пилота дето се наместват. И то първата четворка почти винаги е ясна (само подредбата) и 2рата 4ка (5-8място) също. Преди имаше по 15-20(не за призово място, но) пилота се бореха и беше по-интересно.

 

А за ВРЦ има много линкове по време на ралитата където може да се гледат репортажите от дните на ралито.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Ето нещо свежо,макар да не е Шкода за феновете на Рали спорта.

Наистина изглежда яко, много яко даже!!!

Нювил кара доста рисково и ако има късмет да остане на трасето, е бърз. На Голдън стейдж и на двете минавания направи не малки грешки, особено на второто минаване, когато само късмета го върна на трасето. Но е факт, че въпреки това беше най - бърз. Ако с времето изчисти малко карането, сигурно ще е шампион.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все пак и той е доста млад и си е асфалтов пилот,опита му на макадам е доста малък.Аз мисля,че ако му дадът шанс и догодина за един пълен сезон и има малко късмет както на Голдън Стейджа,ще бъде още по-силен.

 

А по заглавието на темата в Кипър беше Шкода: 1-2-3-4-5-6

 

http://ewrc-results.com/final.php?e=265 ... Rally-2011

 

Едит: Ето един много готин клип,който показва Евроспорт какво направиха за феновете на рали спорта в събота,до каква емоция достигнахме на живо!!Коментара е от Рали Радиото на Колин Кларк.

 

 

2рият клип е направен от SkodaUK Motorsport със кадри от Евроспорт:

 

!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм съгласен за WRC и IRC.

 

Отразяването по Евроспорт на IRC е на много по-високо ниво. Преди на WRC бяха само репортажи (ден 1-2-3). Сега има и лайв тайминг, отсечки на живо, нощтни отсечки.За мен е нормално да има израстване. Трябва да вървим напред все пак.

 

А и да не забравяме, че всеки си гледа изгодата. WRC опустя- преди беше пълно: Цитрони,Форд,Шкода, Сеат,Митсу,Субару , Пежо, ХюМдай и частници, а сега положението е само 8 пилота дето се наместват. И то първата четворка почти винаги е ясна (само подредбата) и 2рата 4ка (5-8място) също. Преди имаше по 15-20(не за призово място, но) пилота се бореха и беше по-интересно.

 

А за ВРЦ има много линкове по време на ралитата където може да се гледат репортажите от дните на ралито.

 

Така е, абсолютно си прав. Отразяването на WRC по Евроспорт и преди беше само на 1-2-3, ама поне го имаше. А сега трябва да дириш по торентите на motors и просто като отразяване и коментар не е на същото ниво.

 

Аз лично се надявам, че Монте Карло ще се отразява както IRC, нищо, че е кръг от WRC.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично се надявам, че Монте Карло ще се отразява както IRC, нищо, че е кръг от WRC.

 

Чул те господ!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично се надявам, че Монте Карло ще се отразява както IRC, нищо, че е кръг от WRC.

Чул те господ!!

Не споменавай напразно името на Всевишния!

А иначе - да, дано да дават Монте пряко. Аз имам и MotorsTV, тъй че ако е рекъл Г----- и даде здраве, ще гледаме.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...
  • 4 седмици по-късно...
  • 3 седмици по-късно...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.