Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Моторна електроника за Superb 2,5 TDI V6


vgandev

Recommended Posts

Здравейте,

 

Ще ме извините ако не съм достатъчно компетентен, но имам нужда от помощ и мисля че тук може да намеря някои отговори.

Миналата седмица колата ми спря като на дисплея ми светна, че колата ми е загубила връзка с ключа. Пробвах с резервния ключ, но не стана и с пътна помощ се наложи да я предвижа до ЕураТек.

От там в понеделник ми се обадиха че са я запалили, но ми е изгоряла "умната" дюза, а от там и моторната електроника, т.е. както ми казаха те компютъра на колата.

В момента тя върви, но е в сервизен режим и постоянно ми свети това дето прилича на нагревател и ми изписва на дисплея Engene workshop.

Интересува ме къде мога да намеря тази моторна електроника евентуално втора употреба, защото разбрах колко струва нова и ме заболя главата. И евентуално дали от Ауди 4 или 6 със същия двигател става. И дали е същата като на следващия мотор на Супърба, който е 163 коня?

Супърба ми е 2,5 TDI V6 2002 155 коня изпълнение Елеганс.

Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеци по-късно...
Извинявам се за малоумния въпрос, но какво е "умна дюза"?
С ум бе.С мозък,с акъл....означава :lol:

 

Соленоидна е по правилно да се казва.Около дюзата има бубинка и по този начин се следи хода на "иглата" и така компа разбира кога става впръскването и го контролира/предварението/ според картата и режима на работа...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.