Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Двигател от VW на шкода фаворит 135 l 89 г


bench20

Recommended Posts

Здравейте на всички!!!въпроса ми е дали може да сложа двг от vw на фаворита и някой ако го е правил да ми каже как стоят нещата благодаря за вниманието !!! Причината е че чешкия мотор е слаб а като цяло ми харесва фаворита ,малък компактен лек и най - важното е че е доста високо проходим

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей!Предполагам ще стане без много преправяне,защото Фаворита е базата на Фелиция-та,а на Фелицията се монтират освен шкодовите мотори - 791.135 и 791.136,и двигател от VW 1.6 55kW(75к.с.),AEE мисля беше кода.Това 1.6 е така наречения при VW ''small block".Иначе може да се сложи и някой ''big block'' - с кубатура 1.8 ili 2.0 л.,съответно там вече от 66kW(90k.c.) нагоре.За да сложиш двигател от VW ще трябва да си намериш преходен фланец от VW мотор към шкодовата ти кутия.Такъв преходен фланец има Фелиция 1.9Д(с дизелов двигател от Фолксваген и шкодово предаване).След това ще трябва да обърнеш внимание на захвата на мотора към купето - тук мисля няма да се мине без преправяне.После следват стандартните неща - закачане на ел. инсталацията на мотора,недай си боже ако вземеш някаква инжекция - моно или пълна.И не на последно място охлаждането от гледна точка на радиатор и напасване на съединенията...А и не трябва дасе забравя,че ше натежи повече предницата,особено при ''big block'',така че трябвада помислиш и за предния мост :!:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти много за инфото , но аз искам да разбера ако някой е слагал да ми каже колко паричк ще ми коства ... :roll: :oops:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това долу-горе колко ще ти коства е много относително - при всички случаи обаче ще е трицифрена сума ако го направиш джаста-праста,и вече четирицифрена,ако изпипаш всичко .

Първо имай в предвид цената на двигателя,който ще купиш,второ - какво избираш -да го пъхаш директно,без да си сигурен в какво състояние е,или да го отвориш,ремонтираш и тогава да го сложиш.Имай в предвид че новите части са скъпи,ремонта може да излезе повече от парите,с които си купил двигателя :idea: .Трето - според това дали ти ще се заемеш с начинанието,или някой друг - ето ти още разходи за труд.Отделно имай в предвид транспортните разходи,свързани с придвижването на частите от мотора за извършване на операции като шлайфане на валове,глава,хидротест,както и цените на самите такива операции в различните сервизи.Четвърто - този двигател се нуждае от консумативи - масло,антифриз,свещи,филтри.... - без тях неможеш да минеш,освен ако не си решил да го караш със старо масло и маслен филтър smile175 .Накрая пето - все нещо изкача за доизкусуряване в крайния етап,но и това изисква някакви финикийски знаци :D .

 

След това примерно изложение на разходите,в което не са посочени конкретни стойности на величината ''лев'' и имайки на предвид ориентировъчни стойности на разходите,прецени сам дали ще успееш да се вместиш в 3-''разрядна'' сума,или ще я надхвърлиш.

 

Най-примамливо изглежда да сложиш веднага мотора без да го отваряш,но в последствие може да се окаже,че той е в по-лошо състояние от твоя.Затова е добре да го отвориш,когато не е качен на колата,така много по-лесно се ремонтира.

Дано не съм те разубедил да слагаш друг мотор,но живата истина е,че такава интервенция,на фона на крайния резултат може в някои случаи да се окаже жива набутвация,е разбира се,зависи от какво на какво ''скачаш''.Просто захващайки се с такава операция трябва да си наясно,че се ''трошат'' пари,а трябва да ги имаш в наличност,инак нещата неминуемо се забавят

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.