Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

обороти на празен ход газ/бензин?


petkok

Recommended Posts

Здравейте, в края на миналата година си дадох карбуратора за почистване.

Майстора го почисти и като че ли ми е оставил оборототе на празен ход малко ниски (около 700 до 750 ), няма как да ги премерия но са по ниски от преди ремонта.

След това забелязях че на газ са още по ниски. Понякога като натисна съединителя падат на 500 и лампичката за акумулатора почва да примигва.

Закарах колата на газаджия за дя я настрои но той ми каза че оборотите са ограничени откъм карбуратора и неможе да ги вдигне повече.

Та въпроса ми е следния има ли връзка между оборотите на празен ход на газ и бензин, тоест може ли майстора дет ми ремонтира карбуратора наистина да ги е ограничил?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-скоро газаджията не е бил в настроение. Малките обороти на газ се регулират от изпарителя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-скоро газаджията не е бил в настроение. Малките обороти на газ се регулират от изпарителя.

... И от карбуратора /с болта за въздуха/. Може и да се окаже прав човека.

По принцип, двигателя трябва да работи добре на бензин, за да може да се регулира на газ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как трябва да се захрани с газ карбуратора, за да работи неговата система за празен ход? В смисъл с плочка или щуцери. :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В моят случай, оборотите могат да се променят от карбуратора. Смесването е с щуцери през въздушния филтър. Предполагам, че и при вариант плочка м/у възд. филтър и карбуратора, пак ще стане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.