Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

проблем с дясното странично огледало


mihael nikolov

Recommended Posts

колеги вчера ходих на автомивка и като си взех колата дясното ми огледало беше смъкнато надолу пробвах да го вдигна на горе(не съм със ел огледала) а то излезе напред и то много и след това не може да се приере назад и да си влезе на мястото(трябва да го върна наръка)как може да се оправи и дали е нещо сложно.дали някое жило се е откачило или просто нещо се е счупило(тя фабията е гаранционна ама за това да ходя на 130 км на сервиз не знамдали си заслужава)дайте идей как да си го поправя

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги вчера ходих на автомивка и като си взех колата дясното ми огледало беше смъкнато надолу пробвах да го вдигна на горе(не съм със ел огледала) а то излезе напред и то много и след това не може да се приере назад и да си влезе на мястото(трябва да го върна наръка)как може да се оправи и дали е нещо сложно.дали някое жило се е откачило или просто нещо се е счупило(тя фабията е гаранционна ама за това да ходя на 130 км на сервиз не знамдали си заслужава)дайте идей как да си го поправя

1.Щом е гаранционна - сервиз, а щом не си заслужава като е на 130 км - Ти си преценяш...

2.Защо не си вдигнал скандал в автомивката - нали "те" са ти смъкнали стъклото...

3.Дали е сложно или просто - ако си "сръчен" разглобяваш вратата и това е - нищо сложно няма...

4. в заглавието си написал СЪС - пише се само ако следващата дума започва със С/З и само тогава...

5.Тук е подфорума за СупърБи

6. smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

извинявам се за правописната грешка по принцип рядко правя грешки с правописа ама като бързамм някои път се случва smile021 .А въпроса ми е за дясното огледало не стъклото колега

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

здрасти колега , темата е малко стара / от близо една година :)/ , но как реши проблема с огледалото , при мене и двете огледала не могат да се регулират от врътката / не са ел/ , регулирам ги като натисна огледалото отвън , като карам с по висока скорост постоянно се разместват , трябва някакво донатягане на пружинките ли ; skoda fabia2 1.4 tdi 2008

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здрасти колега , темата е малко стара / от близо една година :)/ , но как реши проблема с огледалото , при мене и двете огледала не могат да се регулират от врътката / не са ел/ , регулирам ги като натисна огледалото отвън , като карам с по висока скорост постоянно се разместват , трябва някакво донатягане на пружинките ли ; skoda fabia2 1.4 tdi 2008

 

Жилата са се разкачили най-вероятно. И при мен го имаше този проблем с едното огледало, в ЕТ го оправиха по гаранция за 10 мин. За жалост не мога точно да ти кажа кое се разглобява, за да се стигне до тях. smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

свалих стъклото на огледалото , няма скъсани пружинки , проблема явно е от другата страна към врътката , но трябва да свалям цялата кора на вратата за да видя какво става , а тя как се сваля

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

кората се разглобява по следния начин махаш горната част на дръжката на вратата там има два болта развиваш ги после отдолу на кората има още два болта и после с отверка леко като поглеждаш каде са щипките леко напъваш с отверката и след това откачаш кабелаците и готово

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вземаш една права отверка и подпъшваш под часта където се намира бутона за ел. огледалото или където е празното джобче ако няма ел . стъкло и изваждаш тази част която е на щипки. После хващаш задната част и я избутваш напред към таблото за да излезе от шипките си и я подвигаш нагоре. След като го направиш това се виждат три винта за крастата отверка развиваш ги. Поглеждаш най-долу на кората има 2-3 винта с еврейска звезда ако се не лъжда 20-ка. После подпъшваш правата отверка под капачето където е врътката за регулиране на стъклото и внимателно я освобождаваш от щипките като под нея ще видиш още един винт тип еврейска звезда. После издърпваш пластмасовата част на бутона за заключване ако има такъв. След това със специална отверка или обикновена подпъшваш между кората и самата ламарина и с лек напън освобождаваш копветата които са около 10 броя. Като цяло е това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"махаш горната част на дръжката на вратата там има два болта" , как да разглобя дръжката , пробвах да подпъхна с отвертката ,не знам точно къде , има сива пластмаса на дръжката ,на щипки ли е , под коя част са тези два болта , от тва врата повече няма да стане smile048

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.