Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Въпрос за джанти и гуми на фабия ?


Radi

Recommended Posts

Моля дайте ми съвет за тази комбинация на моята шкода .Сменихме зимните гуми( които бяха с размер 185/70/R14 ) с летни.С летните гуми сложихме и джантите , които обаче са по широки 6.5 / 15 , а гумите са марка LING LONG 195/50/R15 .Добри ли са гумите като марка и размера подходящ ли е за фабията ? Един познат каза, че било опасно да се шофира с тях , могат лесно да се сцепят и спирачни път се удължавал, поднася ли при мокър път и на завой . Все ужасни неща .Ако трябва да ги сменя и четирите ли да сменям или само на задвижващите колела ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Размера си е ок, според мен, може би профил 55 щеше да е по-добре. Ама тия китайски гуми...не знам smile049 :-k.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж си капака на гърловината на резервоара, обикновено там пишат допустимите размери на гумите, ако не - в ръководството на потребителя. Базовият размер на твойта Фабия май беше 185/60 R14, ако е така новите 195/50/R15 са ОК, със същия диаметър са (почти). За марката нямам лични наблюдения, ама малко ми звучи като Ланс Линг... :D

 

п.с. тия зимни гуми не ти ли бяха малко високи... не че е лошо през зимата да е така

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре ми бяха зимните гуми, перфектно вървеше колата.За разлика от новите ,не съм очарована.Може да сменя гумите само на задвижващите колела.

Ше потърся още инфо за ЛИНГ ЛОНГ :)) и ще реша какво да правя .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.