Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

О2 - вода в багажника, защо? Откъде се е събрала?


kalata

Recommended Posts

Привет колеги,

 

днес случайно погледнах около резервната гума и... останах неприятно изненадан. Легена беше пълен с вода - около 2 см. Как се е събрала там толкова вода :-k Откъде се е стекла :-k По принцип ми е направило впечатление, че при вдигане на капака се случва да капнат няколко капки на мокета, но са само няколко... а сега се беше събрало завидно количество... издърпах едната от тапите, източих водата и подсуших, но не спира да ме гложди защо и как е станало така.

 

На някой друг случвало ли му се е?

 

post-1836-138453198242_thumb.jpg

 

post-1836-138453198312_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Погледни мокета отдолу за да разбереш откъде е дошла водата . Ако той е сух и няма следи може от крепежа на резервната гума нещо да е ... На задната стена също има 2 тапи ,виж ги дали са си на мястото !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А как ти е задната пръскалка ако имаш въобще? Пръска ли от нея? Ако имаш и не пръска познай къде отива водата :D Има снадка на маркуча точно отляво на калника под тапицерията, на мен ми се откачи един път. Какво гениално решение да слагат снадки в багажника smile175

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Погледни мокета отдолу за да разбереш откъде е дошла водата . Ако той е сух и няма следи може от крепежа на резервната гума нещо да е ... На задната стена също има 2 тапи ,виж ги дали са си на мястото !

 

Доколкото видях всичко беше сухо по мокетите - през уикенда ще има поливане и изследване...

 

Тапите са общо четири на дъното на легена, но не е от тях - ако пропускаха отдолу да се пълни, щеше и да си изтича...

 

Освен ако не говориш за други тапи - къде се намират точно?

 

А как ти е задната пръскалка ако имаш въобще? Пръска ли от нея? Ако имаш и не пръска познай къде отива водата...

 

Нямам задна чистачка - това предположение отпада. ;)

 

Докато не разбера откъде и защо няма да се успокоя... ще раздигам тия дни... но ако още някой сподели нещо няма да му се разсърдя smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами 2 тапи има на задната вертикална стена , на която е спойлера . През едната минава и сноп с кебели . Вдигаш мокета и гледаш не надолу , а назад ... :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе да не си возил дамаджани с вода в багажника и някоя да не е била затворена хубаво (щото на мен тва ми се е случвало и имаше доста повече вода :oops: )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, на мен ми се случи. Не ме питай как, но го открих. Показал си една тапа на пода под резервната гума. Такива тапи има поне седем-осем в целия багажник. Раздигаш цялата тапицерия и където видиш такава тапа незалепена за пода със силикон, подсушаваш и лепиш. Има поне три между калника и багажника /образува се джоб/ има поне още три под мокета зад задната седалка. Едната ми тапа беше, като че ли, ударена с нещо отдолу и беше отлепена от ламарината. След като залепих всички тапи и след всички води, дето се изляха в Бургас, нямам никаква вода около резервната гума. За съжаление и аз бях много ядосан - не си направих снимки, така че, не мога да помогна със снимков материал

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Все още продължава да се стича вода отнякъде... мислех, че е от капака, но явно не е... и ако е от пустите тапи по пода из багажника - как така ще влиза вода, пък няма да се оттича не мога да разбера... никъде по мокетите не е мокро... не си личи никъде да се е стичала вода... мистика...

 

Ще взимам силикон и ще почвам да елиминирам една по една възможните дупки...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да се поръси пудразахар по ламарината под кората, поне ще се разбере от коя посока идва водата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да се поръси пудразахар по ламарината под кората, поне ще се разбере от коя посока идва водата.

 

Чавдаре, smile126

 

Митак, може и твоето предложение да изпробвам - уикенда.

 

поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Ето какво открих като бъг на уплътненията и въпреки , че става дума за Фаворит принципа на захващане на уплътнението е същия ... когато колата не се кара и вали дори и леко водата от горния ръб се оттича от двете страни на уплътнението ако металния профил вграден в гумата е достатъчно стегнат около ламаринения борд на купето , но ако П образния профил е хлабав тогава водата се каптира и се пълни легена на резервната гума ( в моя случай си потопих газовата бутилка под вода ) и решението - напълних П образния профил със силикон ( по възможност акрилен и по възможност бързосъхнещ ) монтирах обратно уплътнението на колата и от тогаз багажника ми е сух .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 години по-късно...

Колеги и при мен се появи вода. Някой открил ли е откъде влиза? Тапите в багажника, по точно в лигена са ОК, не са разлепени. Не е от тях. Има ли други някъде под мокета зад калниците, или къде са отдушниците на модела? Отстрани или отзад под бронята? Просто съм в шах... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.