Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Смяна спирачна течност


Recommended Posts

Колеги, интересува ме кои от Вас са си сменяли спирачната течност след 2 годишна експлоатация на автомобила? Така го дават по книжка, но ми се струва пресилено. Не съм много наясно, но все пак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм сменял. Дават я тази смяна, защото течността е хигроскопична и като събере влага може да заври при по-интензивно спиране. Което, сещаш се до какво може да доведе smile049.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм сменял(+смяна антифриз), но съм я сменял в Добрич в сервиза.

(колата беше на 3 години)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е по негова преценка, Искрене. Не подхлъзвай хората. Сменя се на всеки две години.

 

Любомиров, има една тема в тунинг раздела относно спирачките. Прочети я и ще разбереш защо трябва да си смениш течността. Освен това спирачната течност се използва като хидравлична течност за съединителя. Познай какво става като си загуби качествата. И само да кажа още веднъж, колкото по висок ДОТ е течността (т.е. е по-high performance), толкова по хигроскопична е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смени си я задължително!Нямаш си и представа какви мизерии ще излязат със старата! smile048

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На втора смяна на масло, при мен е на година, не на навъртяни км, :mrgreen: това беше в края на 2008 и аз смених моята, по препоръка на ЕТ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е по негова преценка, Искрене. Не подхлъзвай хората. Сменя се на всеки две години.

 

Любомиров, има една тема в тунинг раздела относно спирачките. Прочети я и ще разбереш защо трябва да си смениш течността. Освен това спирачната течност се използва като хидравлична течност за съединителя. Познай какво става като си загуби качествата. И само да кажа още веднъж, колкото по висок ДОТ е течността (т.е. е по-high performance), толкова по хигроскопична е.

 

Косьо, ти не четеш ли???

 

По горе съм написал,че съм я сменил. ВСЕКИ СИ ОТГОВАРЯ САМ ЗА СЕБЕ СИ. Ако иска да я сменя, ако иска да не я сменя-преценката е негова.

Написаха 4-5 колеги, че са я СМЕНИЛИ. А я се замисли за останалите,които не са писали???

(тва ми хареса- цял ден няма ко да правя, само пързалям хората) smile168

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сменям я на всеки 2 години. Личното ми разбиране е, че от спирачна система не се пести. Сменям редовно спирачна течност, дискове и накладки, когато се износят под допустимите граници.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, извинявайте, че се намесвам, но някой може ли да ми каже колко литра е течността във Фабия и какъв ДОТ да купувам, че и моята е за смяна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Косьо, ти не четеш ли???

 

По горе съм написал,че съм я сменил. ВСЕКИ СИ ОТГОВАРЯ САМ ЗА СЕБЕ СИ. Ако иска да я сменя, ако иска да не я сменя-преценката е негова.

Написаха 4-5 колеги, че са я СМЕНИЛИ. А я се замисли за останалите,които не са писали???

(тва ми хареса- цял ден няма ко да правя, само пързалям хората) smile168

 

Това, че ти не си я сменил навреме, не означава, че не е трябвало. Казано е съвсем ясно.

 

А, като цяло всичко в живота е по собствена преценка, не само смяната на спирачна течност. Хората те имат за авторитет във форума, така че трябва да внимаваш какво говориш.

 

Странична нотка - СТИГА СТЕ МИ РЕДАКТИРАЛИ И ТРИЛИ МНЕНИЯТА! Вече се дразня. Форумът е пълен само с бози напоследък. Ще критикувам това, колкото искам. Вземете се малко в ръце.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен я смениха в ЕТ заедно с накладките на 60 хил.км.Колата тогава беше на 3.5год. :smt030

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

спирачната течност на TEXTAR дали е добра ?

Да. Всичко TEXTAR е добро.

 

И аз с такива впечатления съм останал като съм ползвал техни неща на Опела. Сега ползвам Мотул.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз я сменям на 2 години. Не точно а когато колата е за нешо друго в сервиза, Може да се комбинира със смяната на маслото дори и да е малко над 2 години.

В ЕТ смянате сега беше 40 лв.

Но от тях съм чувал че оригиналната която те си имат трябва да се смени на 2 години. Мнението им за Кастрол спирачна течност е че може на много повече, нещо споменаха за 5 години.

Аз си предпочитам тази тяхната, дето на 2 години се сменя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не бива да се използва DOT 5, който е на силиконова база :!: .

Може да се използват DOT 4, DOT 4+ и DOT 5.1

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.