Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Октавия 1 Проблем с ?!


Multiscan

Recommended Posts

Така колеги случи ми се следно с колата преди 1-2 часа.

Паля,карах нямаше никакви проблеми всичко си беше нормално...

До момента, в който колата реши да прекъсва(или по-точно да предърпва),спрях загасих и отново запалих...отново нищо.Карах 15-20 мин никакви такива признаци,паркирах и преди малко като се качих пак го направи.Докато беше студена нямаше никакви проблеми,загря и почна леко да тресе...като тръгнах вече беше ужас и при ниски, и при високи обороти колата тресе.Минах 2-3 км и светна лампата за ASR-ра :-k,след като светна спрях загасих и изчаках,запалих и няколко минути след това пак светна лампата.

Ясно,че ще се кара някъде да се види,но от какво може да е ? Мотора е 1.9TDI-PD до сега съм нямал проблеми.Маслото е сменено(следя му нивото),нафта има(може ли да е от кофти нафта това? преди два дена заредих от Петрол до преди това само на ОМВ зареждам) или от задръстен филтър,може ли да е от турбото(от това много не разбирам,незнам какви са признаците ако турбото заминава,но не пуши или нещо подобно).

Поне 2 дена няма да имам възможност да я закарам някъде за преглед.Утре на светло ще погледна,но незнам какво да търся като проблем.

 

Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди малко запалих карах и нямаше никаки проблеми,огледох за течове и друго,но нямаше нищо.

След малко ще ги погледна и кабелите.Взех и горивен филтър,ще го сменя оказа се,че при последната смяна на маслото той не е сменен...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди малко запалих карах и нямаше никаки проблеми,огледох за течове и друго,но нямаше нищо.

След малко ще ги погледна и кабелите.Взех и горивен филтър,ще го сменя оказа се,че при последната смяна на маслото той не е сменен...

Решен ти е проблема.Горивен филтър.И по-честичко го сменяй ,че гадна нафта продават всички.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами силно се надявам да е от това.

Майстора последния път е забравил.Сега отивам да го сменя по-късно ще пиша дали има резултат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

буксите в главата провери към помпите

 

:smt017 Мисля,че Сами е прав!При мен имаше същия проблем на Пасата,миналата седмица.

На Ваг-кома показа проблем с първа дюза,ту работи ,ту не!В сервиза,дето си карам колите,момчетата казаха ,че са ги позачистили и притегнали и сега няма проблеми!

Иначе на дисплея на колата излизаше CHECK ENGINE и EMISSION WORKSHOP!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смених филтъра и нафтата за сега няма проблем,довечера ще покарам повече и ще видя как е.Но утре си я карам на Вагком да я прегледат.

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема беше намерен и решен.

Закачихме я на Ваг и показа грешка на дюза 1,проблема беше в буксата.

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А пък аз само да допълня за ASR-a (според мен) при претрисането е загубила обороти (ток) и контролният модул може да е отчел грешка (sporadic fault). Все едно на по-старите модели коли да ти присветне акумулатора при много ниски обороти. :smt030

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами,така предположихме и в сервиза(SportTech Race Servicе,препоръчвам го).

Интересното беше,че колата проявяваше проблема при ляв завой :? и малко след като почнеше да тресе колата ASR-a святкаше.И когато я закачихме след като светна даде грешката в дюза 1,проблеме беше в буксата имаш хлабава връзка.

Сега всичко е наред с колата(да чукна на дърво).

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами,така предположихме и в сервиза(SportTech Race Servicе,препоръчвам го).

Интересното беше,че колата проявяваше проблема при ляв завой :? и малко след като почнеше да тресе колата ASR-a святкаше.И когато я закачихме след като светна даде грешката в дюза 1,проблеме беше в буксата имаш хлабава връзка.

Сега всичко е наред с колата(да чукна на дърво).

 

Поздрави.

Здравей , искам да попитам този сервиз с какво се занимава точбо ДВГ или работят и ходова чест и т.н. ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема отново се появи :?

Сега вече го прави редовно,малко след като запя колата почва да прекъсва и святка ASR-a.Прегледахме букса и нищо,проследихме кабелите...гледахме,но пак нищо.Колата се държи отново по същият начин.

Остава вариянта под капака да е проблема. :(

Имам няколко въпроса:

1. Има ли вариянт дюзата да е запушена ?

2. Може ли да е проблем буксата на самата дюза ? оголен кабел вътре в главата или нещо подобно ?

3. И остава дюзата да е дала фира...до колкото разбрах,ако е така колата трябва да пуши,а тя не го прави.

4. Или е някъде другаде проблема.

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както Сами каза,провери в самата глава,при мен там беше проблема,беше разхлабена буксата на 1-ва дюза!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както Сами каза,провери в самата глава,при мен там беше проблема,беше разхлабена буксата на 1-ва дюза!

 

Да,това и ще правя.

Като има развитие отново ще пиша.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.