Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

прекъсва ми фелицията


yanz

Recommended Posts

здраавеите колеги шкодата ми е 1.3 glxi моноинжекция с газова уредба.и на бензин и на газ ми предарпва във по ниските обороти.смених вуздушния филтър,свещите сащо работят.от какво може да е проблема??

благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От свещи според мен, ти казваш че са добри но сигурен ли си, купи си нови и пробвай!!! При мен беше от свещите. :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега, а пробвал ли си дали прекъсва и на бензин? Моята прекъсваше и се оказа че е от дроселовата клапа - имаше нагар по нея и не се затваряше докрай ако има черен нагар по нея пръскаш с WD40 почистваш хубаво и пробваш пак :). Ако не е от това пробвай да си пререгулираш празния ход на газта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

прекасва и на бензин.тази клапа под бъздушния филтър ли е?и какво трябва да сваля за да я почиста че в момента живея в пловдив и нямам инструменти?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При моноинжекциона - въздушния филтър беше отгоре върху двигателя нали, ако е така огледай внимателно как да махнеш цялата кутия на въздушния филтър и под него трябва да ти се намира дроселовата клапа (при мене е там) ако не се лъжа. Най-добре дай една две снимки отгоре на двигателя и пробвай да снимаш и под въздушния филтър каквото се вижда. Имам книгата за фелиция обаче в момента няма как да я видя, така че ако не стане кажи да я търся :).

Аз винаги си возя един куфар с инструменти в багажника за всеки случай, като за начало може да провериш какви ще ти трябват и да си вземеш необходимото :).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря tsvetanov утре ще я сваля след работа.така е както казваш,аз съм я свалял преди тази кутия.трябва ли и друго да се разглобява или само да се зачисти?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря tsvetanov утре ще я сваля след работа.така е както казваш,аз съм я свалял преди тази кутия.трябва ли и друго да се разглобява или само да се зачисти?

 

Здравей, ако и при тебе е като при мене - махаш кутията и се вижда клапата, няма нужда да разглобяваш нищо повече, триеш-хубаво (най-добре няколко пъти да повториш процедурата ако има много нагар по клапата и около нея, а ако няма нагар около клапата виж стъпковия мотор), отваряш клапата с пръсти и почистваш хубаво и около нея. Ако нямаш WD40 и разредител за боя чисти добре :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах същия проблем, оказаха се кабелите на свещите, ако горепосочените съвети не ти помогнат, може да пробваш да ги смениш. Успех ! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах същия проблем, оказаха се кабелите на свещите, ако горепосочените съвети не ти помогнат, може да пробваш да ги смениш. Успех !

аз съм пълна инжекция и нямам кабели,не съм сигурен но май и при моно-то нямаше клапани . Може и да се лъжа не съм спец :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Мериш ги с омметър ... ако не се лъжа в книжките и на Цедрих и на К.Косев имаше таблички на кой цилиндър какво е съпротивлението на кабелите ... все пак не са милиони тез кабели и да ги вземеш няма да сбъркаш .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.