Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем с палене на Felicia


bart

Recommended Posts

Здравейте, преди седмица колата ми угасна и не иска да запали. Понеже не разбирам от коли не мога да обясня с термини нищо:)

Колата 3 модел 96 година, 1.3 бензин LX combi

Проблемът е, че един цилиндър до левия калник от който отиват 5 кабела към някаква капачка/забравих каква/ не дава ток на тази капчка, която пък дава ток на свещите.

 

Та .. :)

 

Къде мога да намеря сервиз, който да я оправи бързо, качествено, евтино ... :)

 

Благодаря на всеки, който се опита да помогне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега как да разберем откъде си като не си написал това? да не мислиш че всички в форума са столичани?

 

А по темата - като смениш комутатора и колата ще запали.

п.с. и по добре сложи оригинален

п.с.2 и го измести по нагоре към ботуша на колата smile021

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега как да разберем откъде си като не си написал това? да не мислиш че всички в форума са столичани?

 

А по темата - като смениш комутатора и колата ще запали.

п.с. и по добре сложи оригинален

п.с.2 и го измести по нагоре към ботуша на колата smile021

Извинявам се... От София съм:)

Комутатор е този металния цилиндър, така ли?

 

P.S. Ще го сменя веднага, но възможно ли е дае нещо друго, като проблем? Понеже фактът, че не дава ток го установих аз;)и ми се щеше и сервиз да знам къде има..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е металния цилиндър колега, а до него една правоъгълна плочка. Аз лично сервиз в софия не мога да ти препоръчам...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, комутатора е правоъгълна плочка и е завинтен на коша до фара смени го, но не с копие защото зимата няма да пали. Вземи от фаворит става перфектно и е качествен целият е метален и струва до 70лв. по мои спомени от преди 2г. Ето ти телефона на един магазин за справка все пак: 02/ 946 31 88

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за мненията. Аз се обадих в магазина Шкода, който е на Васил Левски и там ми казаха цена 42 лв. Сменям го и се надявам да се оправи всичко :)

Ако не ... пак ще се наложи да пиша... то щом и нормален сервиз няма ... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега този от 42 лв. не го знам какъв е. Това, което трябва да търсиш е тънка метална кутийка с размерите на дистанционно. Аз лично броих 75 лв. за този комутатор (за Фелиция). Има едни черни пластмасови с размери на кутия цигари и са драстично по-евтини. Но като всяка по-евтина стока изкарват много малко. Има случаи и въобще да не проработят.

Сервиз в София: аз ходя в този - viewtopic.php?f=2&t=1902,

а други колеги ходят в този - viewtopic.php?f=2&t=175.

По твой избор.

Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По съвет на C2H5OH пиша местоположението си, ако някой, който насистина разбира нещо има желание да помогне /срещу заплащане естествено/ :)

Та .. адресът е Мусагеница, бл 90 .. това е Г. М. Димитров улицата... близо до НСС.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, преди седмица колата ми угасна и не иска да запали. Понеже не разбирам от коли не мога да обясня с термини нищо:)

Колата 3 модел 96 година, 1.3 бензин LX combi

Проблемът е, че един цилиндър до левия калник от който отиват 5 кабела към някаква капачка/забравих каква/ не дава ток на тази капчка, която пък дава ток на свещите.

 

Та .. :)

 

Къде мога да намеря сервиз, който да я оправи бързо, качествено, евтино ... :)

 

Благодаря на всеки, който се опита да помогне.

Колеги що си мисля, че става дума за бубина не за комутатор :-k

Не че разбирам кой знае колко, ама като бивш лададжия....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По съвет на C2H5OH пиша местоположението си, ако някой, който насистина разбира нещо има желание да помогне /срещу заплащане естествено/ :)

Та .. адресът е Мусагеница, бл 90 .. това е Г. М. Димитров улицата... близо до НСС.

Днес мисля че цял ден ще пуша и пия. Обади ми се, да ходим да вземем частите и да ти запаля колата. Пари не ща да ми даваш, вземи по 1 бира и това е! 0886471695 магазините бачкат до към 18h след това няма смисъл, офертата важи за днес.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Додърпах я до сервиза на зоопарка. Оказа се скъсано делко + изгорял комутатор. :)

За 2 дни майстора /Симо/ я оправи. Утре тряба да я взема. :)

 

За комутатора ясно. Обаче какво ще рече скъсано делко? Показаха ли ти къде е скъсано?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз изобщо си нямам идея какво представлява това делко и как се къса.. :)

Вдигнахме капака и небезизвестния Симо махна дистрибуторната капачка и там имаше стърготини. Той каза, че нещо се е скъсало.. не знам делко ли каза :) но така ми се струва .. После каза, че трябва да се смени цялото и че може и комутатора да е изгорял.

Показа ми ценовата листа на частите и каза, че ще отнеме около 1-2 дни да ги смени и ще ми каже дали ще се наложи да се сменя комутатора.

След 1 ден се обади и каза, че е сменил частта, но колата пак не пали и ще се наложи и комутатор. След още 1 ден /вчера/ ми се обади и каза, че е готова ..

След малко ще отида да я взема :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво за решения проблем. Ела на НИМ днес към 14.00 ч. да я видим излекуваната колица (ако имаш възможност разбира се).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.