Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

sdi?


sam_boha

Recommended Posts

здравейте на всички !!! моля ви да ми окажете малко помощ . Имате ли информация дали в сди мотор с код АЕУ се монтира демпферн маховик или си е обикновен ? колата не е шкода , а поло '97 г. , просто във ФВ форума няма инфо специално за сди-тата . А много от фабиите са с точно такъв мотор и се надявам на инфо от запознати колеги . Предварително благодаря и отново се извинявам ,че поставям тема за друга марка автомобил , но все пак се падат братовчеди !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря ти за невероятно бързия отговор ! ако мога да те помоля за някаква тема или сайт , в които има информация за дадения мотор . После Ви се махам от главата да не се занимавате и с мойте радини вълнения .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря ти за невероятно бързия отговор ! ако мога да те помоля за някаква тема или сайт , в които има информация за дадения мотор . После Ви се махам от главата да не се занимавате и с мойте радини вълнения .

 

Колегата ти е отговорил на въпроса,който си задал.

Ако имаш още въпроси просто питай.

Иначе мотора е здрав надежден и тромавичък :)

Както бяха писали колегите добро магаре е :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

какво масло е препоръчително да се сложи за този двигател ? предполагам 10в40 , но дали трябва да е със спецификация w 505.01 така мисля беше или това е само за помпа-дюза моторите ?

Иначе усещам , че е тромавичък , но и аз не съм голям състезател . Това , че е здрав да ти кажа по ме радва . Сега остава наистина да е и толкова икономичен колкото го хвалят и всичко ще е 6 8)

 

 

AEY не беше ли предкамерник? :roll:

мисля , че не е 1у е пред , а АЕУ не е ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

AEY не беше ли предкамерник? :roll:

тоест??

 

Не е. Сега видях в един немски сайт. Ами имах предвид, че ако беше такъв, то мотора е различен от ASY, който се монтира на Fabia.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ELF имат 505.00 така ли ? малко не съм наясно с тия масла , да кажа честно . а и каква му е цената на елфа , доволен ли си ?

то ти си с бензинова , май ми е безпочвен въпроса за маслото ..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

обслужихме я вече , та и навъртяхме 500 км. Приятно изненадан съм - 4.5 на 100 малко градски и повече извън , естествено до към 100 км.в час . Но , забялязах , че като я паля и е топла сама се форсира до 1200-300 оборота ... нормално ли е това, защото на мен ми се струва , че не е ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 месеци по-късно...
Аз карам с Кастрол 5W40 и сменям на 15 000 км но мотора е на 95000 км.

Аз карам със YACCO 5W40 а мотора ми е на 300000 и няма проблеми. Но пак на моя въпрос има ли някой техническа информация за горивната система на SDI.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам с Кастрол 5W40 и сменям на 15 000 км но мотора е на 95000 км.

Аз карам със YACCO 5W40 а мотора ми е на 300000 и няма проблеми. Но пак на моя въпрос има ли някой техническа информация за горивната система на SDI.

Виж в замундата имаше нещо , ама така и не го погледнах какво е. Довечера ако се сетя да го видя, че е на компа вкъщи ще ти пиша.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.