Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Джанти Фабия 2?


Recommended Posts

Нов съм във форума и искам да питам следното. Сестра ми си взе Шкода Фабия 2. Колата е със стоманени 14 цолови джанти с 5 болта. Искаме да вземем оригинални лети джанти пак 14ки. Джантите от Фабия1 стават ли на Фабия2, че сега разглеждам обяви за ударени Шкоди?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, стават. И от Октавия 1 също стават(само че на Октавия са 15 цола, а гледам, че 14 искате) :) Добре дошъл във форума. smile056

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-скоро е "базовият" размер. smile049 На капачката на резервоара трябва да има стикерче с възможните размери и цолажи гуми :).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти колега. И още един въпрос за летите джанти трябват ли нови болтове или могат да се ползват тези от железните джанти като изключим че са черни на цвят? И евентуално от Еуратек ли да си взема болтове?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...
болтовете са достатъчно дълги само си купи секретни болтове да не усъмнеш на трупчета

Може да са достатъчно дълги, но има разлика между тези за лети и стоманени джанти. [-X

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колко е междуболтовото разстояние на Фабия 2? Ако е 5х100 и централния отвор няма да пречи ще станат! Нужда от други болтове не виждам. Всъщност ще станат и много други джанти, не само от Фабия 1.

Жоро, добре дошъл :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По въпроса за болтовете - viewtopic.php?f=1&t=4613. При мен са съвсем различни, но аз не карам с шкодови лети джанти.

 

А на Фабия 2 е 5х100 междуболтовото разстояние.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купих лети джанти от една ударена Фабия. Ходих в Еуратек, от там купих летни гуми на промоция и там ми ги монтираха. Изрично ги питах трябва ли да купувам други болтове за летите джанти. Казаха, че болтовете за летите и железните джанти били едни и същи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те от ЕТ така ще кажат... Но като си купувах мойте джанти си дойдоха с болтовете! И доста се различават от стандартните! Съответно имам и два комплекта секретни болтове - за алуминиеивите и за железните джанти smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е.

Болтовете са различни за летите и железните джанти.

Аз също съм с два комплекта болтове защото зимата карам с железни джанти а лятото с алуминиеви.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

И аз търся железни джанти. Пиши ако ги продаваш. И ако са ти останали 1-2 таса пусни оферта ака са като моите да видим :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще използвам темата за да попитам: на джанта 5J (сега съм с 165/70 R14), възможно ли е да се сложи гума с размер 185/60 R14? Ако не, какъв размер да си взема 5.5J или 6J?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще използвам темата за да попитам: на джанта 5J (сега съм с 165/70 R14), възможно ли е да се сложи гума с размер 185/60 R14? Ако не, какъв размер да си взема 5.5J или 6J?

 

http://www.skodaclub-bg.org/forum/viewtopic.php?f=1&t=18810&p=209952#p209952

185/60 R14 идват от завода на 6J

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нов съм във форума и искам да питам следното. Сестра ми си взе Шкода Фабия 2. Колата е със стоманени 14 цолови джанти с 5 болта. Искаме да вземем оригинални лети джанти пак 14ки. Джантите от Фабия1 стават ли на Фабия2, че сега разглеждам обяви за ударени Шкоди?

запомни едно -колкото е по голяма една джанта толкова е по хубава една кола

мойта беше оригинална с 14 а сега е с 15-а вече умирам да и сложа 17ки

засега нямам вазможност но се надявам в най скоро време да стане smile126

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи , скоро го брах този яд с джантите на фабия . По принцип на 5J се препоръчват 175/70/14 но стават гумите с с размер185/60/14,макар че този размер се препоръчва за 6J. Иначе и двата размери джанти са с 5/100 болтове. Ако твойте са 5J и искаш да сложиш 6J да знаеш ,че оригиналните тасове за двата размера джанти са различни ,с много малко е ,но не стават :oops: , а цената им е по 48лв. на бройка(за нови става въпрос). Ако ще даваш по около 85лв. за джанта и 50лв. за тас, то може би е по-добре да додадеш още малко пари и да си вземеш лети джанти (както вика бай Мангау : летни жантри:D ).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би цената на таса зависи от модела, но на мен ми взеха 37лв в ЕТ в края на април. Не съм много сигурен, но модела май беше Chopper. Видях го на една от изложените коли и казах "Искам такъв".

Цифрата пак не е малка, но все пак...

Джантите ми са 6J.

A стария тас е някъде по "магистралата".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

колеги аз имам въпрос относно болтове за фабия 2.купих фланци и отидох до маргел да купя дълги болкове обаче ме питат дали ми трябват коносувидни или обикновенни.не можах да им кажа защото колата ми остана в франция където уча.та въпроса ми е какви болтове трябва да си купя ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.