Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Формула 1 - 2010


owner

Recommended Posts

...

Колкото и да не ме кефи Шумахер като човек ( или поне всичките дребни гяволий , които е показвал на пистата ) няма как да не му сваля шапка за това , че все още може да издържа да кара болид от Ф1 ... със сигурност пари има достатъчно и съм почти убеден , че прави услуга на онзи изкуфял дъртак , който успя да изгони публиката от трибуните с неговите безумни мерки за сигурност , а сега се чуди как да я върне ... тъй , че поне сега може да заровим злобата и омразата по адрес на Шумахер !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 184
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Krankenstein

    20

  • NightSpirit

    18

  • icemana

    18

  • Thunderbolt

    15

Най-много писали в темата

Пилиту днес пак се опита да издрапа "по другия начин", но малко го понаказаха след състезанието. Много ме кефи да го гледам как се гърчи в средата на колоната smile001

 

Виж

и прецени сам! Това че изкуфялия тапак Хил е комплексар и слага личните отношения над професионалните не означава, че Шумахер е за отписване или е нарушил правилника!

 

Що се отнася до "гърченето" - като гледам как вървят нещата съвсем скоро други ще се гърчат smile004

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уважавам Рос Браун, но в случая не виждам логика в думите му. Правилата казват, че между прибирането на колата за сигурността и старт-финала може да се изпреварва, ОСВЕН АКО състезанието не завършва. На тях обаче не им било казано, че завършва. Ами нали е последна обиколка smile049 Да започва ново състезание с летящ старт ли са очаквали. Втори манш...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има два варианта:

1) Състезанието завършва зад кола на сигурноста. Тогава никой не дава газ и минават като на парад през старт-финала. Съдийте в такъв случай размахват жълти знамена! Ами не беше такъв случая.

2) Състезанието се рестартира. В такъв случай изпреварването е разрешено от ПЪРВАТА safety line. Ами от снимките се вижда, че ПРЕДИ първата safety line Шумашер е ЗАД Алонсо.

 

Т.е. в случая ФИА са в издънка защото:

1) Ако състезанието е завършило зад кола на сигурноста трябваше съдийте да размахват жълти знамена, ама те размахваха зелени!

2) Ако състезанието не завършва зад safety car то изпреварването на Шумахер е абсолютно легално.

 

Естествено, че Хил ще изкара Шумахер виновен и това е поредния абсурд! Да вкараш в комисията пристрастни съдий!

 

Та ще чакаме обжалването. Според мен ще му върнат точките на Шумахер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И според мен Шуми не направи нищо нередно, ама и гАлфонсо къде зяпа, че му отстъпи тъй лесно така дълго домогваната позиция?! :-k А ФИА да си оправят противоречивите правилници и сигнали с флаговете :evil:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Член 40.13 от Спортния правилник на Формула 1: Ако състезанието завърши при кола на сигурността на пистата, то колата на сигурността се прибира в бокса в края на последната обиколка и болидите пресичат финала като при нормален край на състезанието, но без изпреварвания".

 

Затова има правилник. И той не се тълкува, а се спазва. Написано е ясно и точно. Състезанието завършва по "нормален начин" т.е. спазват се всички стандартни процедури по отношение на флагове и т.н., НО БЕЗ (!!!) изпреварвания! От там ннататък заслепените шумахеристи могат да разтягат локуми от тук до Германия, но правилника е точен и ясен. Не очаквам да постигнем съгласие, спорил съм много пъти срещу Пилиту и съм ставал свидетел много по-бели неща да са наричани черни. Здраве да има.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я погледни пак клипчето с Рос Браун. Човека го казва по часове и минути. Важно е да отбележиш, че са получили информация, че колата за сигуноста се ПРИБИРА, т.е. състезанието НЕ ЗАВЪРШВА зад кола на сигурноста! В това е уловката. Информацията подадена от ръководителя на състезанието води до това, че на пистата се размахват ЗЕЛЕНИ флагове и изпреварванията СЛЕД първата safety line са разрешени. Имайки предвид горното има два варианта:

1) Съдията на състезанието се е объркал и е подал грешна информация към отборите. При това положение наказанието на Шумахер е нелепо.

2) Съдята на състезанието не се е объркал и състезанието не е завършило при кола за сигурноста. При това положение Шумахер е имал право да изпреварва.

 

И още едно питане (пак от Рос Браун): Защо, след като изпреварванията са забранени, всички се втурнаха към финала като при нормално състезание? Защо не минаха с 50км/h? Нали изпреварванията са забранени? :-k

 

Айде и още едно: Защо на пистата махаха със зелени флагове и мигаше зелен светофар (имайки предвид, че светофарите се управляват директно от съдията на състезанието)? Та нали зелени флагове означават "Разрешено изпреварването"!??!

 

В заключение: Както колега е писал по-горе: адски е тъпо състезанията да се решават извън пистата! Еле пък от Хил smile045

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Член 40.13 от Спортния правилник на Формула 1: Ако състезанието завърши при кола на сигурността на пистата, то колата на сигурността се прибира в бокса в края на последната обиколка и болидите пресичат финала като при нормален край на състезанието, но без изпреварвания".

 

Не знам, ама тоя крив "член", който болен мозък го е измислил, при това сигурно взимащ заплата поне 20 кратно по-голяма от моята, да вземе да го завре знайно къде и да се пенсионира - така ще направи двойна услуга и на себе си и на Формулата :idea: То звучи все едно да те наградят да спиш в 1 легло с мис свят ама... без да я докосваш :lol: Не съм голям фен на Шуми като личност, но в случая напълно го разбирам - на самия финал на токлова напрегнато състезание като Монако да седне да мисли и да си спомни за някаква малоумна точка от правилника, при все че вижда зелени знамена на пистата и от бокса му подават същата инструкция... не виждам къде е вината му в случая?! :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

спорил съм много пъти срещу Пилиту

 

ти нещо против него ли имаш ааа?? и когато караше за кончетата, пак ли? [-X

 

 

Винаги! И когато детска количка е карал - ПАК!

 

Krankenstein, не става въпрос дали е тъпо или остро правилото. То е правило. Прието е и следва да се спазва. Ако аз реша, че някой тъпак е измислил да се спира на червено, но мен не ме кефи не означава, че не спирам.

 

PRR, много удобно вземаш под внимание само мнението на Рос Браун. Естествено ако питаме Доменикали сигурно няма да стоят точно така нещата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хах, не знам колега, може на пътя да се окаже доста по-дисциплиниран водач от теб примерно, а за техниката въобще да не говорим...

А за правилото - в защита на Шуми имах предвид по-скоро, че едва ли се е сетил за това правило /не знам колко точки има общо в правилника и може ли да ги запомни всички наизуст, още повече да ги прилага в екстремни условия/, просто инстинктивно е следвал сигналите на стюардите и инструкциите от бокса. Ако по време на състезание всеки пилот трябва да прехвърля постоянно в ума си всички точки от правилника, свързани с частни случаи като този би било много по-опасно, понеже води до загуба на концентрация върху карането.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

PRR, много удобно вземаш под внимание само мнението на Рос Браун. Естествено ако питаме Доменикали сигурно няма да стоят точно така нещата.

 

Ами интересно ми е да му чуя коментара за зелените флагове! Аз, като един лаик, питам защо се размахват ЗЕЛЕНИ флагове, когато изпреварването е ЗАБРАНЕНО? Руснаците в такъв случай казват "Что то не так" smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми ясно е, че повредата си е в техния телевизор, ама защо да си го признават, като много по-лесно е да натопят отново "черната овца" Шуми... обаче според мен на него вече му е през оная работа, важното е да си прави кефа на пистата и да показва какво може и по-точно че още го може.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво точно показва от началото на сезона, освен, че е по-бавен дори от Нико smile049

 

P.S.: Еееееей, знаех си аз, че трябва да ви хвана за МиШу, че да живне малко темата smile001

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хихи, да бе добре че се върна, иначе щяхме да изпукаме от скука... то аз редовно си заспивам на състезанията де :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

P.S.: Еееееей, знаех си аз, че трябва да ви хвана за МиШу, че да живне малко темата smile001

Почетох, почетох и разбрах, че всеки си има любимец. Лошо няма - за това е спорта - за да има фенове.

Само не разбрах защо никой не казва лошичко за Сена (лека му пръст), за Прост, за Ники Лауда, Бергер, Менсъл, Фитипалди и мн., мн. други. Те по-малки фалове ли са правили он Шуми. Едва ли?!? Ако се поинтересувате ще видите, че гореизброените са направили не по-малко "простотии" по пистите, та и по-опасни.

Виждам обаче, че някои не искат да простят на германеца, че направи това което друг не е правил, няма и да направи.

Ами преглътнете го и ще Ви е по-леко като го гледате!

И гледайте, защото ще има още какво да видите от него и ще Ви дава повод да се замислите откъде се пръкна тоя талант. Ами господ му го е дал. Характера - това вече е съвсем друга бира.

smile159 на всички фенове на F1.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

owner, посочи ти от изброените от теб кой е имал повече спорни моменти в кариерата. Oсобено пък за Сена ми е много любопитно да чуя какво ще предложиш като ситуации.

 

Ето, аз ще ти предложа няколко случая:

 

SENNA

http://www.youtube.com/watch?v=aXii-QJn0Zw

 

SchuMi

http://ams.bg/?act=content&rec=8451

(с любезното съдействие на любимото списание)

 

Сравнението на характерите оставям на теб...

 

И нека да говорим като цялостна кариера. За преди 90-те не мога да кажа. След 91, откакто гледам аз Ф1, няма друг пилот да е правил толкова тъпотии като любимия ви Мише. Да, имало е пилоти със супер чепати характери - Еди Голямата Уста; Монтоя, който беше тотално луд; Алонсо, Нелсиньо и др. но такъв като Шуми няма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Eх, да можеше да се стане 7 пъти световен шампион само с измама, то и аз бих се пробвал :mrgreen: ... а наскоро изпитах на собствен гръб как се правят елементарни груби, но не умишлени грешки в желанието да спечелиш и в крайна сметка само губиш от това :? На трасето нещата изглеждат съвсем по друг начин, отколкото за нас отстрани...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност не сте много прави и това , което показва Шумахер на пистата далеч не е само талант да не казвам , че таланта е много по - малко от труда тренировките и много бързо смятащ ум ... той сам е казвал , че се е учел от Френцен докато са карали във Ф2 и Хайнц го е биел по всички параграфи , ама къде е Хайнц и къде е Мишо ... пак казвам не съм му фен , но не може е така с лека ръка да се подминава всичко , което е постигнал и само да се плюе по негов адрес за щяло и нещяло да не казвам , че ако не беше Шумахер , Жан Тод и Рос Браун Ферари още щяха да мечтаят за титла , защото опитваха с кой ли не и всичко завършваше куриозно в оградите на пистата ( ако не се лъжа сезона е '94 , а пистата Спа - най - смешния удар след излизане от бокса на Жан Алези ) ... ама то к'во се чудя народа правилно го е казал - веднъж да излезе дума , че сестра ти е к**ва , ходи обяснявай , че нямаш сестра .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега NightSpirit нямам намерение да водя нникому ненужни спорове. Любимият Ни Мише освен тъпотии (за което си прав) е правил и това:

Уж с гледал F1 след 91, пък защо ли си пропуснал това: Както видя Шумахер - първи, пък вечно втория Хил на една обилко след него.

Ето ти и малко изцепки от преди `91 год.:

http://www.youtube.com/watch?v=u7K9q_EL ... re=related

http://www.youtube.com/watch?v=n8-QhXnu ... re=related

И в заключение мисля, че е време да оставите седемкратния световен шампион да си гледа кефа по пистите, а не да се държите като британски журналисти на пресконференция на Шумахер, или пък като британски комисар на старт от GP - побеждаван многократно и съответно безкрайно неудовлетворен, и да обърнете внимание на младите и талантливи пилоти, които се появиха в последните години.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че Пилето е спечелил 1/3 от победите си с талант,1/3 със заповеди от бокса към съотборниците му и 1/3 с великите стратегии на Рос Браун.А за подлите му номерца можем да си чешем езиците цял ден.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

иииии,нещо мно взехте да спорите

ай стига толкова ще видим след 10 дена кво си става пак,и дедо ви ще ше прави ли пак на хитрец :smt034

на Маса искаха да му дават турски паспорт,да видим следващата неделя дали ще си го заслужи

абе само да ви питам че щях да забравя:абе нали 1 болид по принцип като мно добър на бърза писта после хич го няма на бавна,а тия Ред Були кво напрйха ,пак им накъсаха шортите

ко става тука не мога да разбера?

май чичко Едриан тоз път си е написал доста добре домашното?

май вече ще зарязвам Ферарито:келнер 1 Ред Бул моля! :smt030

шегичка бе хора то Ферари не се сменя тука така

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе нали 1 болид по принцип като мно добър на бърза писта после хич го няма на бавна,а тия Ред Були кво напрйха ,пак им накъсаха шортите

Ам , че Монако с това е известна ако си пръв на старта и не ти се строши колата или не цунеш някоя мантинела няма как да те минат ... освен ако не гледаш прогнозата на британските военни и на мокър асфалт не тръгнеш със сухи гуми :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.