Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Съвет за Шкода Октавия ІІ


xpu100

Recommended Posts

Никак не мога да си го представя и винаги ми е било чудно как въобще има двутактови двигатели.

Та по темата ако си разбия картера на празен ход и ми изтече маслото ми твърдяха че лампата за маслото ще ми светне чак като изфорсирам, не ми се вярва ама....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По Fifth Gear бяха правили опит преди време - източиха маслото на една бънгия (Ford май беше) и тя въртя кръгчета още 20 минути преди да блокира двигателя smile048

 

На празен ход/ниски обороти е ясно, че налягането на маслото е по-ниско и по-забитите места като турбото и разпределителните валове се мажат по-трудно и по-късно при студено палене с все още гъсто масло, което всъщност е основният проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.