Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

СЪВЕТ ЗА ШКОДА ОКТАВИЯ 1.6 glx


papito82

Recommended Posts

здравейте,

имам следния въпрос

Преди 5-6 дни си закупих Шкода октавия 1.6 glx, 75 к.с., бензин, 1998 г.

въпросът ми е следния: има ли смисъл да се слага газова уредба или автомобила си харчи нормално бензин, и има ли някакъв начин тези коне да се вдигнат малко, защото на по глям баир малко е трудно

от 2 часа се ровя във форума и нищо не намирам

предварително ви благодаря и ме извинете ако съм опуснал някъде такива теми

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо, честито за автомобила и много безавариини километра.

Този двигател наистина идва слабичък за колата,а и лошото е че с чип не може да вдигне осезаемо конете(почти не се усеща),не е както при дизелите.

Отностно слагането на газово,не знам къкъв ти е разхода на бензин,но на газ ще ти излиза по-евтино.

Пусни някоя друга сника на колата и е хубаво да си попълниш профила ,за да не възникват допълнителни въпроси от рода на "Ти от къде си?"или "За къкъв двигател става въпрос"

Приятен ден!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление колега, ще ти гори достатъчно много бензин (9-10-11 градско) и няма да върви добре. Щом не си доволен от вървежа е трябвало с по голям двигател да търсиш Октавия...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колко ще да гори в Бяла Слатина?Колега карай на бензин и си свиркай!Проблемите ще са ти по-малко.Със здраве да си я караш.Като намина към Червен бряг може да ти свирна да пием по едно кафе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колко не върви, да не ти е издухан мотора? За тези коне е повече от прилично. Разхода ми е 8-9/100 градско и 6 извън.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре дошъл колега!Моята Октавия е същата.От октомври до декември/когато беше сравнително топло/ даваше разход около 8 на градско,извън около 6.Като ни настисна зимата съм я припалвал на място и пак не мина 10.Ако минаваш 10-15000 на година си заслужава газова,но само "ГАЗОВ ИНЖЕКЦИОН"/, иначе с тези пластмасови колектори става лошо. smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички отговорили ми

явно ще се кара на бензин, но всичките говорите за 8-9 гадско, а компютъра ми отчита12-13-15 на сто

а отнсно газта, явно няма смисъл да се слага

а за вървенето нямам представа, много сняг и няма къде да я резна за да видя

ни ми се струва че на баирче ще се връща предавка

 

и за колегата, когато дойде на Червен бряг нека се обади 0898719732

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само за информация - баира, където се качваш на магистрала Хемус от към Ябланица го изкачвам на 5-та с 80 км/ч при натоварена кола.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

пиша относно разхода,

как всички говорите за разход 6 извън градско, 8-9 градско

за 3-4 дни я покарах, като компютъра отчита 8-9 извънградско, а градско 12-15

възможно ли е това, или какво да прегледам за да видим защо харчи толкова много, не съм сменял въздушен филтър само

помощ КОЛЕГИ, кажете какво да прегледам, не ми се слага газова уредба, но този разход ще ме убие

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Без паника ,колега.

Като за начало,смени въз.филтър.Виж си свещите,кабели ако трябва сменяй.После закачи я на VAG-COM да видим какви грешки ще искара и има ли нужда от диагностика.

На място колата как работи,обороти,равномерни ли са?

Недей слуша че зимата тоз двигател ще гори 8 градско.

Има и добра новина:

–Зимата свършва! smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ОК

и благодаря, като начало ще сменя въздушния, свещите и кабелите са добре, а какво е това VAG

а на място работи перфектно, не се чува двигателя, като позагрее си пада на 900 оборота

изобщо възможно ли е да има такъв разход 6-7 извън градско, защото аз си карам 100-120 км.ч.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последното ми ходене до София есента ми даде 5,8. И двете посоки. Колата беше пълна, над 120 не съм вдигал, повече около 90-100.

 

VAG-COM е диагностичен тестер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.