Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Какво не Ви харесва в новия Супърб2


miro_zlia

Recommended Posts

След няколко години, може би, ще си купя Супърб 2.

Много гледах и мислих, но така и не успях да избера точния цвят. А не съм ги виждал всичките на живо. Сядал съм в 6 различни коли, а едната дори съм я карал. 100% съм сигурен за оборудването, което искам - Ellegance.

Колеги сложете някоя ралична картинка от тези по-нагоре.

например на цветовете Pacific Blue uni, Brilliant Silver, Cappucino beige, Mocca Brown metallic, Storm Blue, Satin Grey, Platin Grey, Anthracite Grey.

](*,) Няколко дена не спах ставах и лягах с мисли и главоблъсканици.

Едно от първите неща, които ще направя е да сменя белите светлинки горе в интериора с червени като на старата. Просто меко казано не ми допадат. Другото, което ме възмущава е, че около лостчетата за отваряне на вратите вече е гума, а не както в предното поколение, нещо като метално покритие с мнооого приятен цвят.

Още - на централната козола и скоростния лост липсват апликациите от "дърво", което ме изнервя. Едно от другите неща, ще бъде облицоването на скоростния лост с коже или нещо по-яко. А не съм сигурен дали въпросната гума около отварачките не съвпада със старата...

Има ище 1 нещо, но ще ми трябва някъде около 30 мин да го изпиша, друг път ще е то!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 106
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • coverdale

    11

  • aris

    8

  • bega4kata

    7

  • GAG

    6

Най-много писали в темата

Няколко дена не спах ставах и лягах с мисли и главоблъсканици.

Едно от първите неща, които ще направя е да сменя белите светлинки горе в интериора с червени като на старата. Просто меко казано не ми допадат. Другото, което ме възмущава е, че около лостчетата за отваряне на вратите вече е гума, а не както в предното поколение, нещо като метално покритие с мнооого приятен цвят.

Още - на централната козола и скоростния лост липсват апликациите от "дърво", което ме изнервя. Едно от другите неща, ще бъде облицоването на скоростния лост с коже или нещо по-яко. А не съм сигурен дали въпросната гума около отварачките не съвпада със старата...

Има ище 1 нещо, но ще ми трябва някъде около 30 мин да го изпиша, друг път ще е то!

 

Колега,къде я видя тая гума,около"отварачките"!

И колко още апликации от "дърво",искаш да има и къде? :-k

 

http://www.skoda-auto.bg/bgr/model/news ... Superb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дървото, аз така му викам, всъщност е фурнир :)

а ето в старата: Очертаното е лъскаво и много хубав вид има на живо и съвсем леко наподобява по-златист цвят, отколкото сребърен :) Не става въпрос за самата отварачка, а за това около него. Вгледай се и виж, че цвета на двете е различен. В момента нямам по-добра снимка, затова слагам тая, отдалече се вижда

018122090-big.jpg

 

в новата там е гума 1000% съм убеден, тъй акто скоро ходих в ЕТек и говорихме с консултантите по тоя въпрос. Всъщност е може би по-висококачествен и издръжлив материал от на старата. Супърб едно от своя страна го има мисля само в Елеганс, поне аз такава карам от време на време. В комфорт-а го няма този метал( не съм сигурен). Ето в новата, че е гумено, ако не вярваш, иди пипни го :)

skoda_superb_interior.JPG

Искам ето така да е централната конзола и лоста за скоростите, а не черен

018122089-big.jpg

 

Ще изчакам фейслифта, защото ме информираха, че може би ще има подобрение в интериора

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега незнам къде и кой си питал за дръжките,но аз карам такава кола Елеганс.

Декември месец я купих и няма никаква гума.

Около дръжката е черна пласмаса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

в новата там е гума 1000% съм убеден, тъй акто скоро ходих в ЕТек и говорихме с консултантите по тоя въпрос. Ето в новата, че е гумено, ако не вярваш, иди пипни го :)

 

Какво да ходя да го пипам,като на брат ми Супърба е същия и знам всичко каквото има в него!

Не знам ти какво си гледал и какво са ти казвали в ЕТек ама си се объркал!Ако искаш пиши

ми на лично и ще направим един тест-драйв,да се убедиш! smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Казвам ти дъще, сещай се снахо!

Е добре де, пластмаса е, но на допир ми се стори по-мека и за това я наричам гума.

Ако някой от вас е карал Голф 4, знае как се лющят дръжките на вратите след време, а и на Супърб 1 също така се лющи покритието и си остава пластмасовото отдолу. Отгоре има слой, които наподобява като гумено покритие. Може би и в новата е така!

Същественото е, подчертавам, че не е като в старата. Какво спорите като виждате, че не е от метал и не е просто и пак ще го напиша, не е от метал. Искам да е като в старата!

Така мисля станах ясен какво не ми харесва ;)

 

А пък за тесдрайва, е естествено че искам, меко казано. Сега ми предстои тест драйв на новата 5-та серия на БМВ, а съм казал на човека от БМВ, че много трудно 5-тата серия ще измести Супърб от моето сърце.

Дори се хванах набас за 5-та серия GT и Superb 2, че чехкинята ще го бие по продажби. Тъй като преди време стана въпрос за Twin Doоr-a, а както знаете в 5 GT има нещо подобно. От там тръгна сравнение на двете коли и аз в защита на Шкодата се хванах бас :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега ми предстои тест драйв на новата 5-та серия на БМВ

Дори се хванах набас за 5-та серия GT и Superb 2, че чехкинята ще го бие по продажби. Тъй като преди време стана въпрос за Twin Doоr-a, а както знаете в 5 GT има нещо подобно. От там тръгна сравнение на двете коли и аз в защита на Шкодата се хванах бас

 

Не знам карал ли си вече 5 GT, но повярвай ми, ще се влюбиш в нея моментално. Колата е меко казано прекрасна във всяко едно отношение. И аз съм болен Шкода фен, но няма как да си кривя душата - BMW е светлинни години напред, особено това :mrgreen:. А Twin Doоr-a е някакси доста по-интуитивен за боравене, отколкото при Шкодата(за мен е така поне). За продажбите - за мен е смешно да се сравняват коли от различен клас и с огромна разлика в цената(аз поне не се сещам за Суперб за 110 000+лв) smile049. Със същия успех мога да кажа, че Дачия Сандеро ще бие Супърба по продажби, което не прави Дачията по-хубав автомобил smile001 . Поздрави!

 

И сори за офтопика!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй като преди време стана въпрос за Twin Doоr-a, а както знаете в 5 GT има нещо подобно.

Това ни беше повода за баса, а не да ги сравняваме пряко коя е по-силна или нещо подобно :)

5 ГТ не съм карал, но и аз вече съм влюбен. Не отричам, че ще е по-добрата кола, но пък и много по-скъпа. Виждал съм я да се носи по поътя smile126 страшна е.

А Twin Doоr-a е някакси доста по-интуитивен за боравене, отколкото при Шкодата(за мен е така поне).

It is!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Казвам ти дъще, сещай се снахо!

Е добре де, пластмаса е, но на допир ми се стори по-мека и за това я наричам гума.

Ако някой от вас е карал Голф 4, знае как се лющят дръжките на вратите след време, а и на Супърб 1 също така се лющи покритието и си остава пластмасовото отдолу. Отгоре има слой, които наподобява като гумено покритие. Може би и в новата е така!

Същественото е, подчертавам, че не е като в старата. Какво спорите като виждате, че не е от метал и не е просто и пак ще го напиша, не е от метал. Искам да е като в старата!

Така мисля станах ясен какво не ми харесва ;)

 

Колега,нищо лично,ама се оплете като пиле в кълчища!Къде съм написал,че е метал?Логично е, да е от по-твърда пластмаса,за да не се драска!

Ама,айде стига спорове,щото ставаме досадни! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изникна още нещо в списъка с нехаресваните - отзад, на конзолата за отопление

2009-skodasuperb-18-tsi-elegance-23-thumb.jpg

Искам да е пак от "дърво" smile049

Е как няма да се оплета като алкохола не прощава smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има такова фолио,имитация на дърво,вземаш и облепваш,отпред,отзад,където душа ти иска! smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Мога да добавя, че не ми харесва факта, че на 3.6TFSI не може да се ползва новата 7DSG скоростна кутия.

Иначе 3.6 4х4 е изключително приятен и впечатляващ автомобил. На всичкото отгоре разхода му е горе долу колкото на стария Супърб с 1.8T.

Бих казал, че някои елементи от вратите на новия Супърб ми изглеждат леко евтини дори в най-високия клас оборудване (може би защото нямат L&K все още :-) ).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Eee с тия джанти и баба знае! Със стандартните 16-17-ки изглежда малко смешен. Иначе белият цвят стои страхотно :smt017

smile091

Аз като един проЗт човек искам да попитам следното - като е толкова коМфортен, еВтин, просторен, пропорционален...Защо не е тъпкано със СупърБи ами можеш да ги видиш от дъжд на вятър?

И не говоря само за БГ...Имам и "бегли" наблюдения в/у Италия, Гърция, Германия, Швейцария... :smt030

 

Ами колега нали знаеш, че повечето хора гледат марката, защото тя им влияе на имиджа.Едно е да си шеф на някоя банка и да караш Мерцедес и друго Шкода.Всичко опира до предразсъдаците на хората. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Защо е по - добре?

има ли и нещо на кутията?

Недостатък, дефект????

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...
Защо е по - добре?

има ли и нещо на кутията?

Недостатък, дефект????

 

Има цял куп и недостатъци и дефекти ! За сега поне трябва да се бяга от нея..... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като не можете да си позволите този прекрасен автомобил ,поне недейте да го плюете.

Вие не сте го виждали,не сте го карали,не сте се возили на него пък големи филосови бе.

Това било зле ,онова било трагедия.

Страшни са тези които говорят лошо за автомобила,а те дори не са го виждали.

На пук на всички недронамерени които са против Superb 2 smile175 , smile152

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като не можете да си позволите този прекрасен автомобил ,поне недейте да го плюете.
:smt017
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То не съществуват перфектни автомобили така или иначе...

Не е лошо да се споменават нещата, които не са съвсем изпипани.

Тези недостатъци, ако не са съществени не омаловажават добрия автомобил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата е какво НЕ Ви харесва, и аз написах 7-степенното DSG за момента! Какво не Ви хареса, та така се нахвърляте не мога да разбера? И как точно някои решиха, че не съм правил такива кутии (няколко на брой) за сега! Изводите си ги правя именно от това, че всичките са с един и същи проблем! Колата иначе си е много шик бих казал smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И какъв точно е проблема в кутията който се проявява като слабост ?????

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Суперб си купуват интелигентните хора,аудитата ,мерцедесите,бмв-тата както виждаш са любими на мангалите

и как реши че са мангали?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.