Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблемче с въпрос :) О1


mRt

Recommended Posts

Здравейте колеги , благодаря за приветствията :)

Има нещо което ме тормози от известно време. Има някакъв шум в колата когато съм на около 1800-2100 оборота. Нещо като бумтене, ако задържа на 2000 си стои а след това изчезва...прави го на всички предавки но най се усеща на 1,2,3 . Може ли някой да даде съвет или мнение колко да се притеснявам :) Имам съмнения че може да е от изпускателната с-ма някъде но.. smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що да не кажа !!! :D

 

Щом казваш бумтене и то при известно задържане и че ти приличало на нещо в изпускателната система се сещам за нещо като вибро-резонанс . Например при PD моторите е на 1200-1300 об/мин.Твоя май не е от тези.

Как да разбереш: :) почваш да вдигаш бавно оборотите и допираш пръст до волана ( да речем) . При чуване на бученето усещаш как волана почва да вибрира и в някои обороти вибрацията става най-силна . Ако е така това е съпроводено и с някоя вибрация на тенекия или табло ( жабка) или още нещо !!! Ако не се увеличава вибрацията може да е ауспуФа или други подобни неважни аудио атракции .

Човече, отскоро ли имаш колата и чуваш това или вече си я опознал и обикнал !?! На мен ми прилича на първия вариант . :) Ако си я купил скоро - тепърва ще чуваш и опознаваш звуци ... smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги , благодаря за мненията (стимул да пиша и за друго :) ). Колата я имам от около 6 месеца и мисля че я опознавам , но бавно (аматьорско) :) а за бумтенето...след 2000 об изчезва...(не се увеличава). Притеснението ми идваше от това че колата е на 199 000 км (карана малко като такси) , но е обслужвана в ЕТ (Варна). Няма да питам за мнения за модела , тъй като има доста такива вече (предимно добри).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.