Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ръководство за потребителя за Octavia на български език


Minkov

Recommended Posts

Здравейте колеги, наскоро си купих Шкода Октавия (99г.).

Колата си върви, но има някои дребни проблеми. Може би щях да се справя и сам с тях, ако имах ръководство за потребителя, но преведено на български, защото това което получих с колата е на италиански и го гледам, както дете - книжка с картинки. Въпросът ми е: от къде мога да си изтегля такова раъководство на български, вкраен случай на руски или английски?

 

Като за начало единият проблем е, че като дам на контакт, за около минута ми излиза съобщение "service:INSP".

 

Вторият проблем е, че тази вечер като дадох на контакт, за около минута ми светна лампата за превишаване на температурата за охл. течност и то при положение, че тя бе с отрицателна температура (тук си мисля, че може би трябва да й проверя нивото).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам, даже преснимано от книжката, ще ти го дам, само измисли как да си го вземеш. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Инспекцията се чисти това ти е грешка на маслото и се чистеше сас копчето за нулирането спирачката и на контакт даваш нешто такова трябва да питаш точно някои маслар и ще ти я изчисти успех :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Инспекцията се чисти това ти е грешка на маслото и се чистеше сас копчето за нулирането спирачката и на контакт даваш нешто такова трябва да питаш точно някои маслар и ще ти я изчисти успех :D
[-X

 

 

http://skodaclub-bg.org/forum/viewtopic.php?t=11184 и търсачката помага

:smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вторият проблем е, че тази вечер като дадох на контакт, за около минута ми светна лампата за превишаване на температурата за охл. течност и то при положение, че тя бе с отрицателна температура (тук си мисля, че може би трябва да й проверя нивото).

:smt017 Не се шашкай, това е. Долей малко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за светквичните отговори.

Явно като долея антифриз, лампата няма да светка повече, но какво означава "INSP"? Това конкретен проблем ли е? Защото ако е нещо свързано с маслото, трябва да се появи надпис "OIL".

За чистене на съобщенията прочетох, но все пак те се появяват за да ни обърнат внимание за проблем, който трябва първо да отстраним и тогава да изчистим надписа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам, даже преснимано от книжката, ще ти го дам, само измисли как да си го вземеш. :)

Ей го Габрово къде е. Пък вече си имам и повод за пътуване извън София :) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам, даже преснимано от книжката, ще ти го дам, само измисли как да си го вземеш. :)

Ей го Габрово къде е. Пък вече си имам и повод за пътуване извън София :) .

Заповядай. 208 км са. Подаръка от мен. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това(English) дали няма да свърши работа :roll: .

Едва ли има особени разлики спрямо произведените 1999 година.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря и на двама ви, но така ме раздвоявате! От тук нататък какво ще ми препоръчате - да изтичам до Габрово или да науча английския? smile012 :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за светквичните отговори.

Явно като долея антифриз, лампата няма да светка повече, но какво означава "INSP"? Това конкретен проблем ли е? Защото ако е нещо свързано с маслото, трябва да се появи надпис "OIL".

За чистене на съобщенията прочетох, но все пак те се появяват за да ни обърнат внимание за проблем, който трябва първо да отстраним и тогава да изчистим надписа.

 

може да не е занулена при предишното и обслужване . за маслото да светва OIL .

 

ако не ти се прави каквото и да е обслужване на колата ти сега просто само ги занули. Ако има нещо като проблем траа пак да светне

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май наистина е най-добре да го зануля и да чакам да светне отново. Макар, че нещо ме човърка отвътре да взема да сменя маслото още сега, нищо, че предишния собственик ми е оставил още 4-5 хил. km пробег.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

viewtopic.php?f=16&t=9358

Тук при малко четене и желание от твоя страна - ще намериш това от което се нуждаеш! Някои колеги са се постарали да намерят книжка на български език, да я сканират и да я направят на "Octavia - Rykovodstvo za eksploatacija - BG.pdf с размер 10.2 MB в раздела за Октавия! От търсещите информация се изисква сааааамо малко желание за търсене smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

..... От търсещите информация се изисква сааааамо малко желание за търсене smile027[/color]

Да отбележа само, че имах желание...., търсих ..., намерих книжката за Октавия, но не достигнах желаната година на производство :) .

 

Но не отричм, че може и да не съм се постарал достатъчно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ееееееееее skodafen, ти си върхът! Благодаря ти много!!! smile159

Изпратеното от колегата chavdarlk smile027 доста ми помогна до тук, но с моя английски, докато засричам, и то станало време да си лягаме :D.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То е ясно, че на Български се чете по-лесно, но за важните неща поглеждай и в оригинала на английски, че превода е много некачествен.

smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 години по-късно...

Гледам темата и се опитвам да сваля ръководството ама не разботят линковете.

 

Може ли някой да качи ръководство за октавия мк2

 

Не ми показва средния разход вярно, а другото е че имам един бутон от ляво на колонката между вратите някой да знае за какво е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Здравейте колеги,

темата е стара и повечето линкове не работят. Ще помоля някой да пусне отново ръководството за Октавия 1 (може и на английски).

 

Благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.