Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Еееее, най-накрая карти на Гармин за бившите Соц. Републики


Recommended Posts

От 2 години имам карта на Европа City Navigator® Europe NT и по 3 или 4 пъти на година се ъпдейтва (имам си легален код за ъпдейти до края на живота на уреда ми, купих си го от Геотрейд - около 3 пъти на година Гармин пускат ъпдейти), обаче досега нямаше бившите СССР републики.

 

Досега Украйна и Молдова бяха бели петна. Бели като лист хартия. Снощи качих най-новия ъпдейт и има вече доста пътища между почти всичките големи и средни градове В Украйна и Молдова и Беларус. В София пък картата на Европа е такава че не ми трябва карта на България. Поне на мене.

 

Файла .exe с ъпдейта от страницата на Гармин е 3,54 GB и след няколко часово прехвърляне в уреда, файла на картата в уреда стана около 1.85 GB. Имам вече само 70 MB свободни на 2 GB паметата на уреда и май на следващ ъпдейт ще се качи някоя част от Гармин картата вече на 2 GB SD памет картата която съм сложил в уреда.

Миналия път като се качи картата имах 170 МВ свободни ( а сега останаха само 70 MB). Значи около 100 MB има нова информация - точно информацията за тези държави основно и някои промени за другите държави естествено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

City Navigator Europe NT 2010.30, Deluxe All Regions, Jan 10

 

Старите са 2010.20 и 2010.10

Като последните 2 ъпдейта които качих през 2009 година, се казваха 2010.10 и 2010.20 ?????

 

А това "Jan 10", според мене е датата на която е пусната за сваляне/покупка. Аз не бях влизал с паролата си в сайта от Декември. Чак сега видях че имам ъпдейт. Следващия ще е някъде към Май. Миналата година тогава беше.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

City Navigator Europe NT 2010.30, Deluxe All Regions, Jan 10

 

Старите са 2010.20 и 2010.10

 

Като "Jan 10", според мене е датата на която е пусната за сваляне/покупка. Аз не бях влизал с паролата си в сайта от Декември. Чак сега видях че имам ъпдейт. Следващия ще е някъде към Май. Миналата година тогава беше.

 

Амм, те не ти ли го пращат на мейла? На мен там ми го...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мене не. Още преди време натиснах бутона за уведомяване по е-мейл като излезе нова версия, въведих си адреса и нищо. Никога на съм получавал уведомителен мейл за нова версия. Влизам си в сайта от време на време и си проверявам.

 

Аз като си вляза в сайта с паролата, след 1-2 секунди веднага изкача едно съобщение че за мойта карта има нова версия. Много бавно е обаче. С мойта връзка на Виваком (10 Mbit/sec - около 1,21 до 1.25 MB на сек.), свалям файла за около 1 час. После следва разархивиране (при мене около 10 мин) и после около 4 часа се точи картата в уреда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последната версия на CNE е 2010.31 :!:

Във версия 2010.30 имаше големи проблеми и имаше три последващи издания (2010.30a, 2010.30b и 2010.30c=2010.31).

А по отношение покритието на Молдова, Украйна и Беларус - трагично е...

Доста по-добре са Литва, Латвия и Естония.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мене ми сваля 2010.30 от сайта garmin.com и после My Garmin. В уреда също на Map Info ми дава тази версия (30).

:roll:

 

По-добре е от нищо сега с тая версия. Поне вече има градовете и пътищата между тях (в Украйна и Молдова).

Последния път на 1 км в Молдова след границата с Румъния, Гармина изписа: "Прекратяване на маршрута поради липса на отправна точка - път."

 

@chavdarlk - този път нещо странно, за първи път при ъпдейт ми ги прави това - няколко минути след започването на точенето на картата в уреда, съобщение ме накара да разкача уреда от USB кабела. После нещо си ъпдейтваше по дисплейчето Гармина, и изписа пак да го свържа и после си изкара до края качването на картата. Може да е свързано нещо с тая версия дето не е наред. Нищо, през Май ще има нова.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скоро Garmin няма да имат свестни карти толкова на изток...

Мога да ти предложа следните последни версии на регионални карти:

Moldova 2009.03 - 12 MBytes

Automotive Map of Ukraine 2009.12 NT - 130 MBytes

Ukraine NavLux 2010 (05.02.2010) - 120 MBytes

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скоро Garmin няма да имат свестни карти толкова на изток...

Мога да ти предложа следните последни версии на регионални карти:

Moldova 2009.03 - 12 MBytes

Automotive Map of Ukraine 2009.12 NT - 130 MBytes

Ukraine NavLux 2010 (05.02.2010) - 120 MBytes

 

](*,) ](*,) ](*,)

Как съм живял досега без тия карти!?!!!!

smile159 smile159 smile159 smile159 smile159 smile159 smile159

 

Дай на Л.С. детайли как мога да ги получа и колко струват?

На SD картата мога да ги заредя нали? Понеже искам в основната памет на уреда да си ми остане City Navigator Europe NT.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оппааа, моя грешка. Е не моя де, а на сайта на Гармин.

 

Версията която съм свалил сега е garmin_rmu_cneunt2010_30c

 

Това го видях сега на самия .exe файл който съм свалил на компютъра. А иначе сайта на Гармин пише само 2010.30 без буквата накрая. В самото име на файла си пише по-точно от колкото на сайта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

За Сърбия също беше много слаб Сити навигатора 2010, който ползвах миналата година. Сега не знам как е. Само основните пътища имаше. Сигурно е по-добре да се намерят и свалят местни карти. В pocketbulgaria.com и ipmart-bg.com може би ще се намери нещичко. (габровец съм = ползвам без пари smile001 )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Вчера на 1-ви Май видях че има нов ъпдейт garmin_rmu_cneunt_2011_10b.

 

Украйна е мноооого подробна в сравнение с миналата версия. Молдова не чак толкова, но са се появили и други градове освен столицата. :)

 

Снимка 1 е от новата версия, а 2 от старата версия. Едно и също място на картата - района около Киев в Украйна. Виждат се колко много градчета са добавени. В Map Source програмата (ъпдейта се качва както на уреда, така и на компютъра ми), се избира изглед от старата или новата версия.

 

Колега, снимка 3 показва как изглежда Сърбия на картата.

 

За първи път цялата карта не се хваща на празни 2 GB. 2 GB SD картата памет която имам в допълнение на паметта на уреда е празна и е малко над 1.8 GB форматирана, и пак не стигна за цялата карта. Гармина пък с неговите си допълнителни файлове освен картата има още по-малко място от общите си 2 GB.

 

 

Сложих само Централна и Източна Европа. Ще си купувам 4 GB карта скоро.

Ако се изтрият Исландия и някои острови под Испания и Италия за които не подозирах че ги има и където никога няма да си помилсля да отида с колата, картата се побира на 2 GB и даже остават свободни 10 MB.

 

Обаче ако Централна и Източна Европа са и на картата и в паметта на уреда, уреда не може да отвори нито една карта.

Чудя се, ако побера на една 4 GB памет следващия ъпдейт, а не съм махнал файла с картата в уреда с тази версия, дали ще работи.

post-3342-138453214432_thumb.jpg

post-3342-138453214435_thumb.jpg

post-3342-138453214438_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.