Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Купих си Superb 1,9 TDI, няколко въпроса за евентуален проблем.


kerezow

Recommended Posts

Здравеите приятели!Аз от скоро съм собственик на този чудесен автомобил 1,9 TDI 131 к.с.и за сега сам много доволен само,че ме притеснява малко звука като съм вътре в купето,струва ми се че има едно бучене на двигателя повече от колкото трябва.Смених маслото, като от Shell минах на Castrol 5W40,което мисля че е по добро,но не ми смениха въздушният филтър,защото ж сервиза ми казаха,че той е сменян миналият път и сега нямало нужда,а следващият път.Въпросът ми е възможно ли е от него да има по голям шум или е от нещо друго и от какво би могло да бъде. Ще ви бъда много благодарен ако някой ми даде компетентно мнение,че като нов собственик ми е малко притеснено,защото незнам дали това е нормално.Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.....Въпросът ми е възможно ли е от него да има по голям шум или е от нещо друго и от какво би могло да бъде. ....

Скромното ми мнение е, че шумът не е от (несмяната на) въздушният филтър... :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.....Въпросът ми е възможно ли е от него да има по голям шум или е от нещо друго и от какво би могло да бъде. ....

Скромното ми мнение е, че шумът не е от (несмяната на) въздушният филтър... :-k

 

Точно този двигател не е от най-безшумните!Пасата ми е с такъв и е доста по-шумен от 105-те коня на Октавията.Виж как са тампоните на двигателя и разните му там пластмасови кори около него,щото и те доста се разтропват с времето.Дизел е все пак! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здр колега аз имам същата SKODA-1.9tdi-и при мен е същото-чува се двигателя вътре в купето-явно това се дължи на недостатъчно добра шумоизолация+шумен мотор!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви колеги за бързите отговори.аз междодругото още в първите дни забелязах,че ми тропа емблемата на кората на двигателя,но този проблем го изолирах,ще трябва явно да огледам и др. кори.А да попитам колегите които имат същият модел на колко км.сменят въздушният и горивен филтър,защото в сервиза в Хасково ми казаха,че трябва на следваща смяна на маслото,защото на предишната са сменени всички филтри/при старият собственик,била е лизингова/.Благодаря ви!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви колеги за бързите отговори.аз междодругото още в първите дни забелязах,че ми тропа емблемата на кората на двигателя,но този проблем го изолирах,ще трябва явно да огледам и др. кори.А да попитам колегите които имат същият модел на колко км.сменят въздушният и горивен филтър,защото в сервиза в Хасково ми казаха,че трябва на следваща смяна на маслото,защото на предишната са сменени всички филтри/при старият собственик,била е лизингова/.Благодаря ви!

Не знам дали не е същият сервиз, в които ми казаха да не си сменям масления филтър сега,

защото предишният път съм го сменял... smile091

А за възд. и горивен филтър могат да ти дадат съвет и колеги и с различен от твоя модел, ама щом

си казал същия,.... smile021

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Масления задължително! Горивния може да караш през смяна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.