Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Фелата пуши


hanoi

Recommended Posts

от скоро ми прави впечатление че фелицията(1,3мпи мотор), доста пуши, когато се подава газ.Знам ,че тея колици си похарчват масло ,но "чаденето" от какво може да е ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Недобро изгаряне на горивото и/или прекалено голям разход на масло.

В първия случай - или кофти смес,и/или кофти предварение.Сместа - богата/бедна,запалването - рано или късно...

Във втория случай - маслени сегменти и/или гумички и водачи на клапаните...,като според мен водачите са ''последната дупка на кавала'' по принцип smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега ''MoLox",двигателите на Фелиция 1.3 - 1289см3 по спецификация им дават допустим разход на масло около 0.4л/1000км.,ако не се лъжа :-k .Това е стойност,дадена от завода.Тези двигатели ,ние,шкодаджиите от старо време,които караме задномоторни бижута на по има-няма 30г.,ги знаем!Концепцията на тез двигатели е от 1960 - 1970г.И въпреки че с годините са многократно подобрявани,чехите не отстъпват и тоз двигател си го осъвършенстват до 136Х.Но не успяват напълно да се справят с похапването на масълце,въпреки че при 135/136 допуските на хлабините са почти никакви.Дадени екземпляри не барат маслото,други пък си падат ''масларки''.Скритите козове на чешкия двигател са че е сравнително доста прост,но за сметка на това - донякъде издържлив.А това че похапва масълце - ами нека,щом му харесва smile049 .В крайна сметка може да се експериментира с по-голям вискозитет на маслото и т.н.Но категорично смятам,че ако колата отзад къди,то действително двигателя има проблем и това в никакъв случай не е нормално,защото щом къди,значи адски гори масло,ако е от маслото.

 

ПП:Аз на моята 120-ка като правих преди 6 месеца основен ремонт на двигателя,не сложих чешки РБС,а на Колбеншмит - засега разхода на масло ми се равнява на около 0.1л/1000км,което е повече от добре smile049 smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

от скоро ми прави впечатление че фелицията(1,3мпи мотор), доста пуши, когато се подава газ.Знам ,че тея колици си похарчват масло ,но "чаденето" от какво може да е ?

Какъв цвят е пушека?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

от скоро ми прави впечатление че фелицията(1,3мпи мотор), доста пуши, когато се подава газ.Знам ,че тея колици си похарчват масло ,но "чаденето" от какво може да е ?

Какъв цвят е пушека?

 

тъмен , тъмно сив , , ,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

от скоро ми прави впечатление че фелицията(1,3мпи мотор), доста пуши, когато се подава газ.Знам ,че тея колици си похарчват масло ,но "чаденето" от какво може да е ?

Какъв цвят е пушека?

 

тъмен , тъмно сив , , ,

Богата е горивната смес.

Кога е сменян въздушния филтър?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кога е сменян въздушния филтър?

преди 5-6 месеца , но не са минати повече от 2-3 хил км

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ОК!

Нека си каже мнението колега, който е наясно със смесообразуването при инжекционите. smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.