Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

1,9ТДИ разход на място О1


dsangelov

Recommended Posts

Мисля,че ще е интересно да обменим информация за моментния разход по комютър :) Моята AHF вчера ме изуми с показанието : 0,4л/ч........досега не е падала под 0.5 при загрял мотор и изключени странични консуматори.

Извинявам се,ако вече е обсъждана темата-не можах да намеря подобен коментар

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята е 0,5 л/ч докато вдигне 90 градуса . След това си знае 0,7 . smile049

:^o

 

Така е , бре . И аз не нога да си го обясня , ама това е истината . Сякаш като стане на 90 градуса изведнъж се вдига компресията и консумацията ... Ама тя мойта си е ...така по рождение :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нормално е всички различен разход да твърдите. Като гледам всеки от вас различни TDI-та кара... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята е 0,5 л/ч докато вдигне 90 градуса . След това си знае 0,7 . smile049

:^o

 

Така е , бре . И аз не нога да си го обясня , ама това е истината . Сякаш като стане на 90 градуса изведнъж се вдига компресията и консумацията ... Ама тя мойта си е ...така по рождение :mrgreen:

 

 

и мойта беше така до момента в който махнах решетката на дебитомера.сега и загряла пада на моменти 0.5

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно но факт 2.0 тди и загряла и не все е едно и също. Само когато е доста студено стоиностите почват от по високо но след около половин минута всичко си идва на мястото.

post-4543-138453194257_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен:

 

DSG на P: 0.5 л/ч

DSG на D: 0.7 л/ч

DSG на D с включено подгряване на антифриза: 1.3 л/ч

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "ВСИЧКИ" - Аз отдавна не гледам показанията на борд-компютъра. За последно, като засичах разхода на място, отидох на "Лук Ойл", заредих до горе с обезвъздушаване, докато не преля, мръднах 5 метра напред, дръпнах ръчната и така стоях 1 час, след което мръднах назад и дозаредих. Събра 2.5 литра, но с пуснат на максимум студено, климатик. Без климатик не съм засичал, но щом ВИ се вярва на 0.5 литра на час - вярвайте :smt030 Аз не вярвам smile001

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

0.7-0.8 - двигателят е AXR, 1.9 PD, 100 кончета. 0.6 даже не съм и виждал! Като я запаля ми тръгва от 1.4-1.5, но до 10 секунди слиза под 1.0

 

Новите Октавии с PD би трябвало да дават по-малък разход на място, защото при тях сервото на двигателя не се захранва - нали е електрическо и работи само когато се върти волана и съответно само тогава натоварва и вдига разхода, докато Октавия 1 (включително Тур) си имат помпа, дето си ... помпа непрекъснато :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.