Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

1.8 Turbo, 150 к.с., бензин - надежден ли е този мотор?


skod2010

Recommended Posts

Айде и аз ще пиша вече,че имаме няколко коли с такъв мотор на подръжка.Здрав мотор,само термостат може да ти създаде проблем,някоя друга пластмасова гърловинка да текне,бобинка може да изпатка,уест гейта на турбото може да се раздрънка и трябва да се регулира,ламбда сондата се прецаква ииии такива дреболии.Другите неща като ролки ремъци и съединител са си естествени ;) разходи.Ама си харчи баяджа според моите критерии.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взех я!

Тих, мощен автомобил - много ми допадат тези му качества.

Вярно е, че харчи повечко отколкото се надявах, но не можах да се реша на TDI мотор - много ми е шумничък. Аз обичам колата да се държи като тролей - да набира яко и ненадейно, без да издава звук :D.

 

Лошото е, че веднага ми се появи един проблем - не работят предните габарити (задните обаче работят) и стоп-светлините. Порових се във форума и открих ел. схеми от руски сайт, но така и не разбрах двете светила на един предпазител ли са? Защото ако за стоп-светлините предпазителят е No 13, той е изправен и повредата клони към стоп-машинка. Какво да правя обаче с предните габарити, хич не знам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

честито и много безаварийни километри

бушон 13 е за стоп-лампите най-добре я закачи на ваг-ком той ще покаже дали проблемът е в стоп машинката

провери 22-23 бушон мисля,че те бяха за предните габарите ако са здрави,провери дали не са изгоряли крушките и стига ли ток до тях

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

честито и много безаварийни километри

Благодаря!

И на теб и на всички, които се отзоваха с мненията си за този мотор.

бушон 13 е за стоп-лампите най-добре я закачи на ваг-ком той ще покаже дали проблемът е в стоп машинката

Всъщност за да работя през този VAG-COM, освен специалния кабел и лап-топ, какво още ми трябва?

провери 22-23 бушон мисля,че те бяха за предните габарите ако са здрави,провери дали не са изгоряли крушките и стига ли ток до тях

Утре на светло ще ги видя тези бушони или пък лампи. Важното е, че ме упъти кои бушони да търся. Още веднъж - благодаря.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-вероятно са ти изгорели и двете крушки.

Невероятно, но факт - ти беше прав! Срещу 2х0.60 лв., вече светят :D

А след като синът ми направи една-две челни стойки под арматурното табло :D и смени стоп-машинката, вече работят и стоповете. Ремонтирах и старата, но сложих нова - не си струва заради спестени 13.50 лв. да се съобразявам с движещите се след мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-вероятно са ти изгорели и двете крушки.

Невероятно, но факт - ти беше прав! Срещу 2х0.60 лв., вече светят :D

Те си горят често. Носи си резервни за из път.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.