Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

1.8 Turbo, 150 к.с., бензин - надежден ли е този мотор?


skod2010

Recommended Posts

Здравейте, заглеждам се по Skoda Oktavia, с бензинов двигател.

Надделяващото мнение във форума е, че бензиновия 1.6 мотор е най-добрия, но пък бензиновия 1.8 Турбо е два пъти по-мощен, при почти същия разход. Но точно това турбо ме притеснява, тъй като колата ще е втора употреба, и не знам дали двигателят няма да е "изпилен".

Има ли някави особености при огледа и може ли да се прави диагностика "на слух" на такъв двигател?

Изобщо: да се притеснявам ли от този мотор, или ако има прилична мощност, да се "гмуркам" смело.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По данни на "mobile.de", разхода на бензиновите мотори 1.6, 1.8T и 2.0 почти не се различават, което ме учуди и мен. Предполагах, че това са фабрични данни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.6 е тромав в ниските обороти.От 3000 нагоре се развърта добре.Градско в Пловдив 10,5л/100км.Предполагам,че 1,8 ще прави същият разход.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко зависи от това колко тежък ти е кракът на педала. Но със сигурност харчи повече от 1.6. 12-13 градско в София и от 8-10 извънградско, пак казвам зависи от натискането. :smt030

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вие го изкарахте този 1.8Т голяма ламя :lol:

Сестра ми има Ауди А3 с този двигател. Разликата в теглото на купетата не е кой знае каква. Та с това А3 като карам из София, през деня, разхода е около 10л/100км. На извънградско при поддържане на 120км/ч при последното ми излизане с него София - Разград - София даде 5.5 или 5.6 (не помня). Всичко това е при нормално шофиране и умерено боравене с газта. Сега, ако някой иска да използва ресурса на мотора и да боде ламарината в краката си е ясно, че разхода може и двоен да стане. Ама то няма кола, която да не си вдигне драстично разхода при гърч, ако ще и дизел да е или някоя малолитражка. Така че според мен нещата са по-скоро свързани със задкормилното устройство, отколкото с легенди за бързо изсмукване на резервоара...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди да си купя моята 1.8T 20V с турбо изчетох доста теми тук и реших че това ще е моя двигател! Казвам съвсем честно , че изобщо не съм сбъркал , оказа се много здрамв мотор а разхода е 10/100км. в Пловдив и 6,5 - 7/100км извън градско. Газ не съм слагал няма и да сложа. Доволен съм и го препоръчвам. Лошото е че не съм карал друг за да сравна но ....... smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.6 гори малко ама като не е твоя. Градско под 10 не пада, зимата повече. 1.8 турбо гори още повече. 2.0 градско отива около 12-13. Икономична бензинова О1 няма. Иначе нямаше да взема дизел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2-3 дни ходих до Пловдив /покер турнир/ и разхода беше с 2 човека: на отиване 7,0 а на връщане 6,7 с климатик. На връщане интересно ми беше, че с 90km/h и с 130km/h разхода не мръдна от 6,7. Голяма разлика между разхода през зимата и лятото не виждам. Денем градско 11-12/100км, вечер без проблем /и през зимата дори/ се смъква до 9/100км, НО висчко е според зависи от ситуацията. Мотора едва се чува и имаш мошност. Иначе брат ми с 1.9 TDI 110к.с. може да ме убие с разхода си от 6-6,5/100км градско :mrgreen:

 

Узпех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2-3 дни ходих до Пловдив /покер турнир/ и разхода беше с 2 човека: на отиване 7,0 а на връщане 6,7 с климатик. На връщане интересно ми беше, че с 90km/h и с 130km/h разхода не мръдна от 6,7. Голяма разлика между разхода през зимата и лятото не виждам. Денем градско 11-12/100км, вечер без проблем /и през зимата дори/ се смъква до 9/100км, НО висчко е според зависи от ситуацията. Мотора едва се чува и имаш мошност. Иначе брат ми с 1.9 TDI 110к.с. може да ме убие с разхода си от 6-6,5/100км градско :mrgreen:

 

Узпех!

 

Ееее стига бе! Коко трябва да ме повози да видя как кара неговото TDi, че при мен 8 си отива и нагоре. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Елате покарайте в София пък ще ви питам...

 

Какво да караме там? Аз колкото пъти дойда колите само седят по задръствания и светофари...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Елате покарайте в София пък ще ви питам...

 

Какво да караме там? Аз колкото пъти дойда колите само седят по задръствания и светофари...

 

Точно това "каране" има впредвид колегата.

 

Няма смисъл да спорим - всичко е в мното големи граници и зависи от много неща. :smt030

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бъдещия колега , ако не държиш много да караш бензин , вземи си TDI ... наистина няма да сбъркаш ! Вместо да мериш дали ти праи 10-12 и то като не я настъпваш , вземи ТДИ настъпвай и дерзай !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.6 гори малко ама като не е твоя. Градско под 10 не пада, зимата повече. 1.8 турбо гори още повече. 2.0 градско отива около 12-13. Икономична бензинова О1 няма. Иначе нямаше да взема дизел.

 

Странно от де ги взе тези данни. Аз с 1,6 в града много рядко, ама мнооооооого рядко се качвам над 9. Тази сутрин от Бояна през Студентски град до Централна гара, от там до Александър Невски, пак Централна гара и после финиширах на Мария луиза с разход 7.6 при положение,че на Цариградско шосе висях повече от 30мин. Часовия интервал беше от 7:15 до 9:30ч.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пак обърнахте темата на кой колко му харчи колата.Човека се интересува от надежноста на мотора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.