Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Трети стоп на Felicia


stvpaneff

Recommended Posts

Здравейте,

 

Имам Felicia 1.3 99г. От известно време имам следния проблем със средния ми стоп: Тъй като едното ухо, на което се закача, беше счупено, реших да купя нов стоп. Така и направих.. взех оригинален (не знам дали има неоригинален). Гледам не е кой знае каква сложнотия да развъртя 2 винта и да сложа новия... да ама не. Монтирах аз новя и стопа спря да работи. Т.е. новия стоп така е не светна. Реших че има някакъв дефект в него и върнах пак стария... ама и той не работеше вече. След това с мултицет проверих, че и двата стопа са си ОК ама по някаква причина не идва ток до тях като се натисне спирачката (разбира се другите два стоп светят). Лошото е че кабелът минава вътре в ламарините и не знам къде отива, за да проверя на другия край какво става. Гледах по техническите спецификации, но там няма нищо за тоя трети стоп. Някой имал ли е подобен проблем или някакъв опит да ми каже какво да разглобявам и от къде може да е проблема?

 

Мерси много предварително :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има клема в пространството пред левия стоп в нишата.Провери дали има "маса",някое от болтчетата би трябвало да замасява стопа или да има отделна жица за това .Ако е прекъсната жица ,трябва да я смениш .После като излизам с колата ще погледна да видя как е.

 

icon_confused.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах подобен проблем оказа се че се е прекъснал кабела в маншона на петата врата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за мненията... днес (ако остане време) мисля да проверя нещата как са с кабелите в маншона и клемата до левия стоп... ще проверя и предпазителите пак, да не би да съм пропуснал нещо при предишната проверка... дано да излезе причината наяве :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Погледнах стопа и мисля че имаш прекъснат кабел ,дали е плюсов или минусов,ще видиш на място.Болчетата нямат общо с масата на стопа,само крепят.Има вероятност там където се най-кълчи кабела при отваряне и затваряне на задната врата ,там да се е прекъснал.Повдигни вратата и стой отстрани ,за да видиш къде кабела се кълчи най - много,някой да натисне спирачния педал ,а ти хвани кабела и с две ръце го бутай на различни страни ,може и да се докоснат жиците и да разбереш къде е това прекъсване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Така и направих.. взех оригинален (не знам дали има неоригинален).

Здравей,

От къде го взе този трети стоп? И аз търся от известно време. Каква е цената му?

Благодаря ти предварително.

Поздрави

Сам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

От къде го взе този трети стоп? И аз търся от известно време. Каква е цената му?

Благодаря ти предварително.

Поздрави

Сам

 

Взех го от магазина до баня Мадара... фирмата мисля, че се казваше ЕТ Алекс... от форума я видях. Стопа струваше около 40 лв. взех го преди половин година може би и от тогава го ръчкам и го отлагах да го монтирам и сега вече си казах че трябва да стане по някакъв начин. Не съм проверявал на други места дали го има и за колко... нищо чудно да го има и по-евтино някъде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес проверих в маншона как седят нещата и направо паднах... Причината се оказа точно там :) .... оказва се че половината жици са пред скъсване с оголена изолация... как не е станало някое късо направо не знам....

Много ви благодаря на всичките за помощта... дано да сме полезни и на някой друг. :D smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.