Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Смяна на окачване


Skoda_Estelle

Recommended Posts

Разбиха ми се предните амортесьори на Фабията. Реших че щом ще се прави, ще се прави както ми харесва. Поръчал съм амортесьори и пружини и съм решил сам да ги сменям(не че ми свидят 20кинта на парче, но си ме човърка сам да си го направя). Дочух че можело и без скоби за пружини, но аз така или иначе си имам, ако ми потрябват. Въпроса ми е има ли нещо по-специфично, което трябва да знам за подмяната им? Някой може ли да ми каже кратък план и последователност.

Ще ви държа в течение.Благодаря smile117

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм решил да сменям, само дето още проучвам възможните опции за моята...

А каква марка пружини и амортисьори ще слагаш? На какви цени?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А каква марка пружини и амортисьори ще слагаш? На какви цени?

Поръчал съм комплект спортни пружини и амортисьори на FK (евтинджос= 450лв). Идеята е да ползвам амортисьорите и след това съм си намерил едни газови...

Ще смъквам с 60/40.

 

 

Хайде бе хора, толкова много разбиращи и никой не ще да каже две думи :smt0344

Или да разбирам, че никой не му разбира smile049

Явно ще го боря със страх smile048

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, за Фабия скоби трябват при всяко едно положение ;) Личен съвет, смени си лагерите на макферсона особено ако са SKF - дефектират :idea: Слагаш FAG - по добре защитени са, и хубаво постави прахоуловитела smile027 Другото си е по подразбиране :idea:

 

 

PS Спора ни беше за О1, а не за Фабия [-X А караници вече няма да има споко ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

smile027

Благодаря! Направих го точно така, но сам трябваше да се досетя как става и е най-лесно.

Вече съм с ново окачване, за което ще пиша + малко снимки.

Благодаря на бегачката за съветите по телефона и на Анастас за отделената събота за помощ. Други си е втори чифт ръце :mrgreen: .

smile126

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Родих се направо! Твърдичко, стъбилничко, а и сега като сложих по-ниските летни гуми... мммм. Чакам само извънградско :smt004

(мразя дупките и тези, които ми напират отзад и не ме оставят да си ги заобикалям и минавам бавно :smt0344 )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам 2 комплекта пружини едните са vrs на около 100 км са и eibach нови 55/60 мм.Колко горе долу ще ми струва монтажа в България?Имам и задни втулки(cupra) и предни (поли) за смяна и искам заедно да ги сменя.Кажете цена за орентир.От Габрово съм но бих пътувал до Варна ако Крум и Ясен биха го направили.Ще се прибирам лятото и ще се ходи на море :D и ме мързи да се занимавам да ги сменям сам.Мерси =D>

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако при Крум,не стане/Яската вече от 2 години не работи там/

може да се обърнеш към мен

цената за смяната на пружините е 100лв

под задни втулки купра-може би имаш в предвид -задните тампони на предните носачи?-смяната им е 20 на носач

а предни поли -не зная какво е

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

намери ме и ще останеш доволен :D

това към мен е сигурно.....

ако иска ,ще ми прати едно лично и ще получи тел. и още инфо ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

намери ме и ще останеш доволен :D

това към мен е сигурно.....

ако иска ,ще ми прати едно лично и ще получи тел. и още инфо ;)

 

не бе Сами. момчето пита а аз предлагам полиоритан от всякаде дет писа Исата. Няма нищо общо. Знайш как съм и кат имам нужда съм при теб даже и да мога сам защото нямам опция.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

намери ме и ще останеш доволен :D

това към мен е сигурно.....

ако иска ,ще ми прати едно лично и ще получи тел. и още инфо ;)

 

не бе Сами. момчето пита а аз предлагам полиоритан от всякаде дет писа Исата. Няма нищо общо. Знайш как съм и кат имам нужда съм при теб даже и да мога сам защото нямам опция.

не съм разбрал smile027 и ти като Верц си прекалено кратък често

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не съм разбрал smile027 и ти като Верц си прекалено кратък често

 

приказките са неясни. пък има и лаф.

Да работиш в екип означава да губиш половината от времето си, за да обясняваш на останалите къде грешат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да за powerflex говорим.

http://www.awesome-gti.co.uk/product.ph ... 5&xSec=289

За предния за заден ще е купра.Заден не е хубаво да е полимерен поне в Англия много много не ги харесват.Слагат пълнител вътре в оригиналния.

Ще л.с. като му доиде времето.Мерси на всички :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.