Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Нов Рапид в клуба!


Bojkata

Recommended Posts

Здравейте колеги

Незнам дали тук е подходящото място за тази тема,за което се извинявам!

Скоро(по точно през месец май),очаквам да стана горд собственик на,МНООООГО запазен РАПИД! smile152

Нещо обаче, не намирам тема за срещи в Плевен :-k които да посетя и да поговоря с колеги относно колата smile012

post-5213-138453189769_thumb.jpg

post-5213-13845318977_thumb.jpg

post-5213-138453189771_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 60
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Bojkata

    21

  • joro-120L

    12

  • skodko

    5

  • fulcrum

    3

Най-много писали в темата

Ха, още един "сивчо" ! Отборът расте !

Май всичко си му е на място ! С кой мотор е !

Моят съвет е да побързаш да го свалиш от трупчетата, че иде събора \:D/ .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ха, още един "сивчо" ! Отборът расте !

Май всичко си му е на място ! С кой мотор е !

Моят съвет е да побързаш да го свалиш от трупчетата, че иде събора \:D/ .

За съжаление е невъзможно! Колата е на втория ми баща, още е със старите табели, а той се прибира в БГ месец май!

Той е 1-ви собственик, купувал е колата от завода в Чехия.Понеже работи в чужбина и рядко си идва, за тези години колата е навила само 50 000 км

Двигателя е 1.3 мисля, незнам други подробности!

post-5213-138453189853_thumb.jpg

post-5213-138453189856_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mного да си я пазиш и много да и мачкаш педала ти пожелавам... и да смениш платното на бензиновата помпа, че се е разсухнало и ще се скъса и ще направи беля

 

Къде си в Плевен, остави ми един телефон на лично, приятелката на баща ми е от там та може да мина някога да пием. Бях много самотен в този град, за 3 дни видях 3 120 ки и един пилищарник 100. Но пък се нагледах на рено клио за до края на живота

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 9 месеци по-късно...

Този е същия като моя рапид - брат близнак със същия салон и цвят на купето ахат. Моя изглеждаше така когато го купих, но не в това състояние. Това е много добър екземпляр - изглежда доста запазен!

Ето линк към снимки с еволюцията на моя рапид http://mirtex.snimka.bg/automobiles/achmonek-skoda-rapid.370782.15984178

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мале, срам ме е! Завидях!

... Да не му е уроки! Айде да си го караш много и да си го пазиш много!!!

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 години по-късно...

Оп :blush:

Малко ме е срам, че минаха 4г. но, сътезания по риболов в БГ и навън, момиченце и тн...

А колата си седеше в същия стар гараж, на същите трупчета и безмълвно чакаше своя "принц" :D

И днес дойде денят!!!

Ставане в 6ч. окачване платформата на Сценика и газ...

Снимки

 

10410504_818841221473384_697869600449600

 

10524605_818841234806716_400787185710628

 

10624936_818841268140046_602996552062916

 

10552422_818841321473374_219060117484077

 

10592856_818841354806704_185905201317912

 

10629791_818841378140035_613194492649526

 

 

И една снимка на частите които вървят с колата!

 

10609493_818877624803077_675032550723487

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво колега ! Поздравления за колата и най-вече за това че отбелязваш "раздвижването" и тук във Форума :doubleup:

Очакваме с нетърпение повечко информация за бъдещето на колата. Супер екземпляр 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да я стегна и да запаля- за целта ще подменя всички маркучи за бензина, ще обслужа или сменя бензиновата помпа, ще прегледам всички кабели за поражения от гризачи!

Тези дни ще прегледаме двигателя как е и ако се наложи ще го отворим!

После ще я подкарам- за целта планирам смяна на всичко по спирачките, преглед на съединител, скорости... абе всичко!

Следва преглед на купето и леки поправки на малкото забележки...евентуално цялостно пребоядисване!

Засега не мисля да я продавам но нищо не се знае.

Целта е да се возя понякога с нея за душевно удоволствие и да присъствам на събирания на ретро автомобили!

 

П.п. Дали официалния вносител на Шкода може да достави оригинални части ако се наложи?

Редактирано от Bojkata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://www.youtube.com/watch?v=GPimilEt7Ew

 

Има малко течове по охладителната система- там където са съединения разни но, ще ги отстраним!

Тези дни ще оправяме спирачките и тн.

 

Моля ви за съвет!!!

Днес без да мисля, купих 10-40 масло! дали няма да е тънко или ще стане, все пак колата е на 55 000км. :(

 

В момента е с оригиналните джанти и искам да остане така но, дали ще са подходящи за новите гуми, сега е със някакви от 85г. и са с вътрешни!? :eusa_think:

Редактирано от Bojkata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дилърът на Шкода няма да помогне. А за гумите - изчисти вътрешния борд на  джантите и слагай безкамерни гуми, няма проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

742.13 (мотора на 130- ките) е с по големи конструктивни хлабини и оригинално е с 15 W 40 , ама като си го взел , слагай не му пречи изобщо

 

полусинтетиката.

 

Обезвъздушавай обаче хубаво охладителната система , че този мотор е много чувствителен към прегряване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито колега. Желая ти приятни занимания около Рапида. Така прашасал ми прилича на бутилка 50 годишно добро старо вино :)

Мотора е огЕн! Иска само една нова ангр. верига, регул. на клапани и съвсем ще утихне.

 

 

..... този мотор е много чувствителен към прегряване.

 

Всеки мотор, който не е обезвъздушен ще грее.

 

п.п. на клипа ми се мярна, че е с цялото табло от 136

Редактирано от joro-120L
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За таблото незнам, ще видя документите и ще говоря със човека!

Човека от който взех колата ми е близък и чакам да ми даде всички документи по колата, в това число и документите от закупуването и в Чехия(той е първи собственик)

Редактирано от Bojkata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах предвид само таблото с уредите. С кръгли отделни уреди ли е или всичко е под едно стъкло. Може и да го снимаш.

Това, че ще имаш цялата документация на колата е изключително ценно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 500м. от нас има автомивка и утре ще видя как да я закарам до там! Ще и направя един тоалет вън-вътре и ще направя снимки!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.