Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Octavia 2 1.6


GMM

Recommended Posts

Здравейте,

Планирам да закупя Octavia 2 1.6 MPI мотор. Втора употреба.

Бих искал да знам повече за 1.6 MPI двигатела монтиран на Octavia 2.

 

Интерсува ме дали е надежден и безпроблемен мотор?

С хидравлични повдигачи ли е или не?

С верига ли е или ангренажен ремък?

Има ли проблем с бързо износване на сигменти?

Педала на газта с потенциометър ли е или с жило?

 

 

Съединитела с лагер мопма ли е или с нормална спомагателна помпа?

При смяна на съединител сменя ли се маховик?

 

За окачване няма да питам. Там е ясно, всичко се чупи по лоши пътища.

Видях, че задното е незаисимо многоточково, което трябва да направи возията приятна. Дано няма алуминиеви или чугунени рамена по носачите.

 

Бих искал да попитам и за мнението ви за шумоизолацията при този автомобил. Скоро се возих в една нова астра и след 120 цялата кола резонира. Имах чувството, че вибрациите се предават по окачването.

Да не говорим за шума от вятъра след 120км/ч.

 

 

Предварително благодаря за отделеното време!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взимай , този мотор е мнооо готин ! Няма лагер - помпи , няма двуделни маховици...Изолацията е добра . Няма лоши страни ...Мой приятел скоро се сдоби точно със същата ' 2006 за 15 000 лв.

Абе с ремък е и е с хидр. повдигачи . Мотора е мнооо тих , св. ход е на 650 об/ мин . Щастие отвсякъде !!! :)

Много питаш ! Ееех да имаше и едно 1,8 MPI ...щеше да е върха ...Ама те само в Индия и Китай се правят ...

Все едно ще я караш цял живот пък ти ...

Поздрави !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговара.

Питам за тези неща, защото ми е писнало от умни инженерни решение на производителте, които олесняват и поевтиняват тяхното производство и правят нашия живот по-труден.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.6 MPI е най-безпроблемния двигател на OCTAVIA .Преди да купя моята съм изчел всичко по български и руски форуми.Споровете около този двигател са само около динамичните му възможности.Предишния ми автомобил беше VW VENTO 1.8mi 90hp,Октавията след 100км/ч набира по-бързо тоест много по-лесно и удобно е за изпреварване.150-160км/ч са крейсерска скорост,180-190км/ч не са проблем(освен разхода).Двигателя е добре обезшумен,до 3000rpm не се чува а след това е съвсем търпимо.В града до 3000rpm е малко мудна и има закъснение около 1.5 сек заради електронния педал на газта,но ако я държиш в обороти доста добре набира.Гори около 9-9.5л/100км градско и 6-6.7л/100 извънградско.Аз лично съм много доволен но този мотор не е за състезатели.Ето ти линк към руския форум:

http://forum.skoda-club.ru/viewforum.ph ... 381a1eba98

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.